Válka světů (1953)

Válka světů (War of the Worlds)
73.6 %
 
 

War of the Worlds

    Žánr: sci-fi
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 82 min.
Marťaně vytáhnou do boje, aby dobyli Zemi. Ničí při tom vše, co se jim postaví do cesty. Lidské zbraně jsou proti nim bezmocné. Když se zdá, že je lidstvo ztraceno, pozabíjejí mimozemšťany bakterie, vůči nimž jsou lidé imunní.
Haskinovi se podařilo natočit jeden z nejpůsobivějších snímků té doby. Probouzející se pocity úzkosti z neznámé moci, nezvládutelné lidskými prostředky, jsou zde věrně postiženy. Film má i jiný příznak: v padesátých letech minulého století formou podobenství vyjadřuje obavy amerického obyvatelstva z komunistického útoku.  Autor: curil

režie:
Byron Haskin
 
 
hraje:
Gene Barry (doktor Clayton Forrester), Ann Robinson (Sylvia van Buren), Les Tremayne (generál Mann), Robert Cornthwaite (doktor Pryor), Sandro Giglio (doktor Bilderbeck), Lewis Martin (doktor Matthew Collins), Houseley Stevenson (pobočník generála Manna), Paul Frees (rádioreportér), William Phipps (Wash Perry), Henry Brandon (policajt), Jack Kruschen (Salvatore), Ann Codee (Dr. Dupreyová), Carolyn Jones (blondýna), Pierre Cressoy (francouz), Cedric Hardwicke (komentátor)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.