Uctivá poklona, pane Kohn (1993) [TV cyklus]

Uctivá poklona, pane Kohn
73.3 %
 
 
    Žánr: komedie / povídkový
    Země: Česká republika
    Délka: 148 min., 5 x cca 30 min.
„Volné zpracování židovských anekdot ze staré Prahy v pětidílném cyklu ČT“
Na motivy lidové tradice a Židovských anekdot Karla Poláčka. Koláž svérázného humoru a životní filozofie zasazená do prostředí první republiky.

režie:
Jitka Němcová
 
 
hraje:
Vlastimil Brodský (Kohn), Gabriela Vránová (Kohnova manželka Sára), Martin Růžek (Tassig), Luba Skořepová (Tassigova manželka Tereza), Arnošt Goldflam (Pick), Miroslav Donutil (Lederer), Oldřich Vlach (Mautner), Miloš Kopecký (Munk), Petr Nárožný (profesor Langstein), Raoul Schránil (Grün), Vladimír Krška (primář), Leoš Suchařípa (Diamant), Uršula Kluková (Diamantová), Hana Ševčíková (zdravotní sestra), Ivan Jiřík (Epstein), Břetislav Rychlík (Mayer / muž v mantlu), Marián Labuda (rabín), Ondřej Vetchý (Schnabl), Otakar Brousek (papež), Radoslav Hajner (Stalin), Marek Vašut (CIA), Václav Čížkovský (CIA), Jan Lajbl (sekretář), Lucie Vačkářová, M. Smrčková, M. Čumpelíková, Zdeněk Dvořák (role neuvedena), Jana Štěpánková, Daniel Hrbek, Emil Křížek, T. Trojan, Maixent Goma, D. Vojíř, Oldřich Matějka, M. Štolba, J. Dvorský, D. Jirava, J. Katz, E. Somr, Josef Kemr (Icik Pereles), Ladislav K.J. Novák (soudní úředník), Ota Sklenčka (kardinál Kašpar), Stella Zázvorková (Rosa Grünová), Simona Stašová (Ester Grünová), Zdeněk Podskalský (Svatý Petr), Josef Somr (pan Blum), Naďa Konvalinková (selka), Jana Paulová (Roubíčková), Pavel Trávníček (Roubíček), Jan Skopeček (výpravčí Potůček), Pavel Robin (přednosta nádraží), Jaroslav Kepka (průvodčí), Ondřej Kepka (výpravčí), Lubomír Kostelka (flašinetář Kalina), Karel Štědrý (Dr. Štědrý), Otto Rošetzký (soudce), Miroslav Dubský (úředník kardinála), Martin Sitta (prodavač), Miroslava Pleštilová (Roubíčková), Tomáš Trapl (archanděl Gabriel), Jiří Strach (Daubner), Oldřich Vízner (Dolfi), Tomáš Krejčíř (Franz Kafka), Halina Pawlowská (Irma), Rudolf Hrušínský (Moric Tugenlieb), Karel Gott (Karpeles), Bronislav Poloczek (polský rabín), Ivan Vyskočil (Roubíček), Josef Nedorost (Načeradec), Jan Hartl (Šámes kostelník), Jaroslav Šmíd, Tomáš Pavelka, Marcela Kyselová (0)
 
 
námět:
Karel Poláček
 
 
scénář:
Jitka Němcová, Gustav Oplustil
 
 
kamera:
Juraj Šajmovič
 
 
hudba:
Jiří Bulis, Josef Spitzer
 
 
výprava-architekt:
Josef Diviš (scéna)
 
 
kostýmy:
Petr Kolínský (výtvarník kostýmů), Anna Píchová, Simona Ledererová
 
 
střih:
Alois Fišárek
 
 
zvuk:
Pavel Vekrbauer
 
 
masky:
Milan Sklenář, Jiřina Kozlová, Dana Kleňhová, Martin Valeš
 
 
asistent režie:
Jiří Pičman
 
 
asistent kamery:
Vlastimil Malaska
 
 
pomocná režie:
Dagmar Štěpánková, Martin Šlehofer
 
 
vedoucí výroby:
Jan Čumpelík, Jiří Krátký
 
 
skript:
Ivana Nováková, Helena Matušková
 
 
rekvizity:
Jaroslav Lehman
 
 
vedoucí výpravy:
Milan Šveňha
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.