Tváří v tvář (1997)

Tváří v tvář (Face/Off)
82.2 %
 
 
 
Film na Blu-ray

Face/Off

Další název: Face Off; Tvár toho druhého (SK); Tvárou v tvár (SK); Face/Off - Im Körper des Feindes

    Žánr: akční / krimi / drama / thriller
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 4.9.1997        
    Délka: 138 min.
„Agent FBI a psychopatický terorista - dva muži, dvě tváře, jeden společný osud.“
Losangelský agent FBI Sean Archer má s psychopatickým teroristou Castorem Tryem nevyřízené účty. Před šesti lety se Castor pokusil příliš schopného agenta zastřelit ze zálohy a nešťastnou náhodou zabil jeho malého synka. Od té chvíle je Archer smrtelně nebezpečnému Troyovi v patách. Žene ho touha po pomstě. A velký den odplaty konečně nastal. V divoké honičce a mimořádně dramatické přestřelce Archer vítězí a nebezpečný terorista se v komatu a na prahu smrti ocitá v tajné vězeňské nemocnici. Je ale skutečně dobojováno ? Nikoli ! Castor a jeho bratr Pollux několik hodin před zatčením umístnili někde v Los Angeles biologickou zbraň, kterou časovaný spínač odpálí přesně za šest dní. Je třeba vypátrat místo, kde je zákeřná bomba uložena. Jde o záchranu desetitisíců životů. S pomocí nejmodernější technologie vědci transplantují Archeovi tvář teroristy Castora. V tomto dokonalém "převleku" má ve vězení zjistit od Castorova bratra Polluxe, kde leží bomba. To se Archeovi nakonec podaří, ale na návrat k normálu je už pozdě. Castor se totiž mezitím probral z komatu, ukradl Archeovu tvář a zlikvidoval všechny, kdo o záměně tváří věděli. Psychopatický terorista se tak stal agentem FBI, zatímco skutečný policista s tváří mnohonásobného vraha, trpí v přísně střeženém kriminále. Podaří se mu uprchnout a získat znovu svou pravou identitu ?

režie:
John Woo
 
 
hraje:
John Travolta (Sean Archer), Nicolas Cage (Castor Troy), Joan Allen (Eve Archerová), Alessandro Nivola (Pollux Troy), Gina Gershon (Sasha Hasslerová), Dominique Swain (Jamie Archerová), Nick Cassavetes (Dietrich Hassler), Harve Presnell (Victor Lazzaro), Colm Feore (dr. Malcolm Walsh), John Carroll Lynch (dozorce Walton), CCH Pounder (Hollis Millerová), Robert Wisdom (Tito Biondi), Margaret Cho (Wanda), Jamie Denton (Buzz), Matt Ross (Loomis), John Bloom (technik), Lisa Boyle (Cindee), Olivia Newton-John ("Over The Rainbow"), Linda Hoffman (Livia), Megan Paul, Robert 'Bobby Z' Zajonc (pilot helikoptéry)
 
 
scénář:
Mike Werb
 
 
kamera:
Oliver Wood
 
 
hudba:
John Powell, Gavin Greenaway
 
 
výprava-architekt:
Neil Spisak
 
 
kostýmy:
Ellen Mirojnick
 
 
střih:
Christian Wagner, Steven Kemper
 
 
zvuk:
David M. Ronne, Dan Lipe
 
 
vedoucí produkce:
Michael Douglas, Steven Reuther, Jonathan D. Krane
 
 
produkce:
David Permut, Barrie M. Osborne, Terence Chang, Christopher Godsick
 
 
titulky-česká verze:
František Fuka
 
 
zvláštní efekty:
Robert DeVine, Richard Terry Tjelmeland
 
 
II. kamera:
Gary Capo
 
 
II. režie:
Billy Burton
 
 
koproducent:
Mike Werb
 
 
koordinátor kaskadérů:
Brian Smrz
 
 
vizuální efekty:
Richard E. Hollander (supervize), Boyd Shermis (supervize), VIFX
 
 
masky:
Jeff Yagher (zvláštní efekty)
 
 
kaskadér:
Spiro Razatos, Diana Lee Inosanto, Nancy Young, Keii Johnston, Trevor Habberstad, Jeff Habberstad, Denney Pierce, Robert 'Bobby Z' Zajonc
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.