Tucet špinavců IV: Osudná mise (1988) [TV film]

Tucet špinavců IV: Osudná mise (The Dirty Dozen - The Fatal Mission)
64.8 %
 
 

The Dirty Dozen - The Fatal Mission

Další název: Tucet špinavců: Osudová mise

    Žánr: válečný / akční / dobrodružný
    Země: Spojené státy americké / Jugoslávie
    Délka: 91 min.
„Blíží se konec války a komando vojenských zajatců míří do Jugoslávie, aby zlikvidovali vlak s elitními důstojníky nacistické říše.“
Je rok 1943, druhá světová válka již zasáhla celou Evropu. Zpravodajská služba v Londýně zjistila, že Hitler chce vybudovat po skončení války novou říši na území Turecka. Nacisté vypravili do Turecka vlak Orient Expres s elitními důstojníky SS, kteří se mají postarat o vybudování tzv. čtvrté říše. V Londýně se pod vedením majora Wrighta cvičí vojenská jednotka dvanácti vězňů, kteří budou vysláni do Jugoslávie, aby zneškodnili vlak a důstojníky SS. Již během výcviku major Wright zjistí, že má mezi muži zrádce, neboť Němci vždy vědí o každém jejich kroku. A tak major mění plány podle potřeby. Nakonec se jednotka dostane s letadlem až do Jugoslávie, kde může začít tajná operace. Jednotka seskočí na zem a spojí se s místním partyzánským hnutím odporu. Následně potom přepadnou jedoucí Orient Expres. Mezitím je zrádce odhalen a zastřelen. Mise majora a jeho mužů se blíží ke konci, vlak, ve kterém jsou důstojníci SS, nechají vybuchnout.

Zdroj: TV Barrandov

režie:
Lee H. Katzin
 
 
hraje:
Telly Savalas (major Wright), Ernest Borgnine (generál Worden), Hunt Block (Joe Stern), Jeff Conaway (seržant Holt), Matthew Burton (generál Richter), Alex Cord (Demčuk), Erik Estrada (Carmine D'Agostino), Ernie Hudson (Joe Hamilton), James Carroll Jordan (Lonnie Wilson), Ray Mancini (Tim Ricketts), John Matuszak (Fred Collins), Natalija Nogulich (Yelena Petrovic), Heather Thomas (Carol Campbellová - plukovník), Anthony Valentine (britský plukovník), Richard Yniguez (Roberto Echevarria), Ranko Zidarić (Petrović), Ray Armstrong (Kranz), Drew Lucas (kapitán Craig), Derek Hoxby (Hoffman), Slavko Juraga (partyzánský bojovník), Clare Grant (prostitutka), Damir Šaban (seržant SS), Ivo Kristof (kapitán Carl Ludwig), Slobodan Milovanović (major SS), Matko Raguž (Peter), Sreten Mokrović (Richtrův adjuntant)
 
 
scénář:
Mark Rodgers
 
 
kamera:
Tomislav Pinter
 
 
hudba:
John Cacavas
 
 
střih:
Leon Carrere, Richard E. Rabjohn
 
 
zvuk:
Clancy T. Troutman
 
 
zvláštní efekty:
Paul Corbould, Ricky Farns, Martin Gutteridge (koordinátor), Garth Inns (supervize), Mladen Marković, Branko Repalust
 
 
asistent kamery:
Branko Knez
 
 
výprava:
Željko Senečić, Vladimir Tadej
 
 
producent:
Mel Swope, Boris Gregorić
 
 
kaskadér:
Aldo Tončić
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.