Obsah filmu Tři mušketýři
1. díl - Královniny přívěsky
Jedna z nejoblíbenějších filmových adaptací Dumasových Tří mušketýrů je bezesporu ta, která byla natočena před více než čtyřiceti lety. Režisér Bernard Borderie obsadil do role d’Artagnana Gérarda Barraye, který vždy vrchovatě naplňoval představy o romantickém hrdinovi.
Snad všichni diváci vědí, co bude následovat, když mladý gaskoňský šlechtic, který opustil svůj rodný kraj, aby se v Paříži stal mušketýrem, vjede na svém omšelém koni do Meungu a střetne se poprvé s neznámým šlechticem s černou páskou přes oko, který bude tolikrát usilovat o jeho život. A všichni se těší, když si d’Artagnan v jednom odpoledni...
1. díl - Královniny přívěsky
Jedna z nejoblíbenějších filmových adaptací Dumasových Tří mušketýrů je bezesporu ta, která byla natočena před více než čtyřiceti lety. Režisér Bernard Borderie obsadil do role d’Artagnana Gérarda Barraye, který vždy vrchovatě naplňoval představy o romantickém hrdinovi.
Snad všichni diváci vědí, co bude následovat, když mladý gaskoňský šlechtic, který opustil svůj rodný kraj, aby se v Paříži stal mušketýrem, vjede na svém omšelém koni do Meungu a střetne se poprvé s neznámým šlechticem s černou páskou přes oko, který bude tolikrát usilovat o jeho život. A všichni se těší, když si d’Artagnan v jednom odpoledni domluví souboj postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem, protože pak uslyší větu, která mnohým zněla v uších celé dětství: „Jeden za všechny, všichni za jednoho!“
Více než dvě stě let uplynulo od chvíle, kdy se narodil Alexandre Dumas starší, jeden z nejčtenějších a nejčastěji překládaných francouzských spisovatelů. Dostalo se mu nejvyššího uznání. Jeho pozůstatky byly uloženy po boku nejvýznamnějších osobností v pařížském Pantheonu. Není se co divit, že převezení Dumasových ostatků doprovázeli právě jeho nerozluční čtyři mušketýři.
2. díl - Pomsta Mylady de Winter
Na prohry spojené s potupou se nezapomíná. Mylady, Rochefort a kardinál Richelieu prohráli boj, ve kterém měla padnout královna, čímž by se definitivně posílila pozice a vliv, který má kardinál Richelieu na krále. D’Artagnan za pomoci svých přátel přivezl včas královniny přívěsky, které neprozřetelně darovala vévodovi z Buckinghamu. Kardinál jako muž intrik, který se drží v pozadí, ví, že nemůže zaútočit přímo, jeho nástrojem se stává Mylady, která je posedlá touhou po pomstě. Snad by dokonce svou podlostí horkokrevného a zbrklého d’Artagnana přemohla, ale ten má své věrné ochránce Athose, Porthose a Aramise. A navíc jeden z nich má s ní nevyřízené účty z dávné minulosti.
Tři mušketýři, kteří jsou vlastně čtyři, tak znovu tasí kordy, aby bojovali proti nepřátelům Francie, podlosti a zradě.
Zdroj: ČT < Zobrazit méně
zobrazit všechny obsahy (3)
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.11.2020
Z mého pohledu je tohle jednoznačně ta nejlepší filmová verze slavného románu. Možná nemá tak velkolepou výpravu ani tak špičkové obsazení ale zato nejlépe vystihuje ducha a atmosféru. Dumasovu dílu rozhodně lépe sedí když si pání při soubojích vyměňují zdvořilé bonmoty a ve volné ruce drží krajkový kapesníček než když se perou jako brooklynští pouliční povaleči a souboje dopňují kopanci do rozkroku. A navíc Mylene Demongeot byla určitě krásnější mylady de Winter než třeba Fay Dunaway či Rebecca de Mornay.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.7.2018
Myslím, že tahle verze je nejblíž knižní předloze a kdo jiný by to měl dobře natočit, když ne Francouzi? Je to jejich historie a pan Dumas by byl určitě potěšen a okouzlen, kdyby se na film mohl, nějakým zázrakem, podívat.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.6.2015
Miluji historické příběhy a francouzské filmy jsou zvláštˇ krásný. A Tři mušketýry můžu vidět kdykoliv. Tato verze je moc povedená a je přesně tolik dobrodružná i romantická i vtipná. Skvělý film.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.11.2013
Asi nejklasičtější zpracování Třech mušketýrů - s G.Barrayem. Každé zpracování je sice jiné, ale tohle je mi nejsympatičtější, nemá uměle přidané motivy, jako třeba vzducholodě nebo jiné prvky, které sice ze Třech mušketýrů dělají jedno z nejastěji filmovaných děl světové literatury, ale umělotiny mi v tomhle filmu prostě nesedí.
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 13.4.2013
Věřím tomu, že v šedesátých letech, kdy žánr dobrodružných filmů slavil úspěchy, byl tento snímek atraktivní.Jelikož jsem měla možnost ho zhlédnout v jednadvacátém století, ani při silně přihmouřených očích nechápu, proč bych měla jásat nad hyperaktivním, hihňajícím se mužíčkem, který do omrzení vykřikuje, že je Gaskoněc? Abych nekřivdila jen jemu,od poloviny filmu mu pomáhají noví kamarádi křičet sborově - tu otřepanou frázi o tom, jak "jeden za všechny....", která se zde stává až nesnesitelnou.Bohužel, jiné postřehy jsem si z filmu neodnesla, typická francouzská klišoidní taškařice.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.6.2012
Nejlepší zpracování královských mušketýrů, které se nedá ani srovnat, co natočili američani. Gerard Barray a krásná Mylene Demongeot jsou sexy proti mladému puberťákovi d´Artagnanovi, který ještě neví, co je bojovat pro čest...
Další zpracování mušketýrů s M. Yorkem je parodie, proto byli vybráni takový herci, kteří byli v protikladu toho, na co jsme byli zvyklí, bylo to bourání mýtů, ale dá se také na to koukat...
Hodnocení:
Přidáno: 3.2.2012
Tři mušketýři
Absolutně nejlepší verze tohoto filmu jaká kdy byla natočena. Skvěle vybraní herci,dobře vybrané interiéry i exteriéry,perfektně namixovaná směs dobrodružství a romantiky. Vše co bylo nafilmováno předtím a potom se nedá s tímto zpracováním srovnat. Je ovšem pravda,že novější verze s M. Yorkem,v roli D´artagnana více odpovídá
knižní předloze.Tam bohužel režisér sáhl absolutně vedle jak při výběru hlavního hrdiny D´artagnana,tak při výběru královny,kterou tehdy hrála dcera slavného Ch. Chaplina, Geraldina. Pro mě je verze s G.Barayem dodnes nepřekonaná.
Co říci jiného,než že film byl natočen ve "zlaté" éře šedesátých let,stejně jako filmy o Angelice a Vinetouovi.
Jaká škoda,že dnes se již nic podobného netočí.........
J.L.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.11.2011
Tohle letité zpracování nesmrtelného příběhu mi zase až tolik nesedlo a zřejmě hlavně díky Gérardu Barraymu, jehož d´Artagnan mě svým rozjíveným hejskovstvím až rozčiloval a jeho mušketýrští kolegové za ním moc nezaostávali. Naproti tomu milady Myléne Demongeot byla okouzlující. Je to francouzsky frivolní, ale na můj vkus až přemrštěně a tak dávám přednost Lesterově dobrodružněji laděné verzi.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.2.2011
Pozoruhodný úkaz - mušketýry jsem samozřejmě četl, horší i lepší zpracování jsem viděl několikrát, včetně tohoto, přesto jsem se znovu třásl, aby to dobře dopadlo:-) Což je pro mě nejlepším důkazem, že tenhle padesát let starej film je pořád ukrutně dobrej. Tentokrát jsem ale pozornost soustředil na kardinála Richelieua a jeho představitele Daniela Sorana. O něm jsem se nedávno dočetl, že zemřel krátce po natáčení v pouhých 42 letech. Ostatně, už tady vypadá staře.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.7.2009
na stáří filmu dost slušné
jinak ten to film je vkusní a nenáročná podívaná
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film