Topper na cestách (1938)

Topper na cestách (Topper Takes a Trip)
83.3 %
 
 

Topper Takes a Trip

    Žánr: komedie
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 85 min.
"Topper na cestách". Je to film s mrtvolou, která hovoří, koketuje, dovádí, tančí a přece v něm není vůbec nic strašidelného ani nevkusného. Je to totiž pokračování filmové veselohry "Milenci z onoho světa", jenže tentokrát z nich už zůstala jenom Marion, která si musí na tomto světě vysloužit nějaký dobrý skutek, aby se se svým manželem dostala do nebe.

Oba novomanželé se totiž rabili při automobilovém neštěstí a oba i malý pejsek Atlas mají možnost působením zázračné ektoplasmy se vtělovat do bývalé lidské podoby. Toho používá Marion, aby napravila zlo, které nechtíc způsobila, a smířila dobráckého bankovního ředitele Toppera s jeho chotí. Doprovází ho proto až na Riviéru, jsouc podle potřeby buď viditelnou elegantní mladou dámou, jak ji dovedla ztělesnit Constance Bennetová, nebo neviditelnou kouzelnicí, která svému chráněnci pomáhá, v jeho liknavosti ho pohání a prohání jeho nepřátele za pomoci psíka Atlasa, který má tytéž schopnosti.

Děj veselý a zábavný získává na zajímavosti technickými triky, je působivé mizení a ztělesňování obou nebožtíků, přičemž mnohdy věci, jichž se dotýkají, zůstávají viditelnými a pohyblivými (cigareta a kouř z ní, klíče apod).  Autor: Asmodej

režie:
Norman Z. McLeod
 
 
hraje:
Constance Bennett (Marion Kirby), Roland Young (Cosmo Topper), Billie Burke (Clara Topperová), Alan Mowbray (Wilkins), Verree Teasdale (Nancy Parkurstová), Alexander D'Arcy (Baron), Franklin Pangborn (manažer hotelu), Paul Hurst (barman), Armand Kaliz (recepční), Eddie Conrad (dozorce), Spencer Charters (soudce), Irving Pichel (žalobce), Leon Belasco (sluha), Georges Renavent (magistr), Bess Flowers (hráčka rulety)
 
 
námět:
Thorne Smith (román (1932))
 
 
scénář:
Jack Jevne, Eddie Moran
 
 
kamera:
Norbert Brodine
 
 
hudba:
Hugo Friedhofer, Edward Powell
 
 
kostýmy:
Omar Kiam
 
 
střih:
William H. Terhune
 
 
producent:
Milton H. Bren
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.