To je náš hit! (1996)

To je náš hit! (That Thing You Do!)
65.4 %
 
 

That Thing You Do!

    Žánr: retro / hudební / komedie
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 2.1.1997        
    Délka: 107 min.
„V každém životě nastane čas, kdy sen, který sníš, se stane skutečnosti.“
Držitel Oscara Tom Hanks přichází se svým scénáristickým a režijním debutem TO JE NÁŠ HIT!

Je léto roku 1964 a Guy Patterson se živí jako prodavač spotřebičů v obchodě svého otce v pensylvánském městečku Erie. Ve dne prodává toustovače a tranzistorová rádia. Jakmile však padne noc, odebere se do sklepa, kde se posadí za bubny a zmizí v oblaku jazzového rytmu perkusí. Když místní rocková kapela přijde o bubeníka, neváhá zaujmout jeho místo v univerzitní talentové soutěži. O měsíc později se z The Wonders stanou hvězdy, které mají nahrávací smlouvu se společností Play-Tone Records, chystají se na turné a taky do Hollywoodu.

Když jejich hit začne lámat žebříčky hitparád, vydávají se The Wonders na humornou cestu plnou překvapení, na níž nejen přičichnou ke slávě, ale získají i mimořádný pohled na vrcholné období rokenrolu.

Zdroj: HBO Europe
Vysílání: dabing
Premiéra: 07.09.2000 HBO

režie:
Tom Hanks
 
 
hraje:
Tom Everett Scott (Guy Shades Patterson), Liv Tyler (Faye Dolanová), Johnathon Schaech (Jimmy), Steve Zahn (Lenny), Ethan Embry (Basák), Tom Hanks (pan White), Charlize Theron (Tina), Obba Babatundé (Lamarr), Giovanni Ribisi (Chad), Chris Ellis (Phil Horace), Alex Rocco (Sol Siler), Bill Cobbs (Del Paxton), Peter Scolari (Troy Chesterfield), Chris Isaak (strýc Bob), Kevin Pollak (Boss Vic Koss), Robert Torti (Freddy Fredrickson), Chaille Percival (Diane Daneová), Holmes Osborne (Patterson), Claudia Stedelin (Pattersonová), Keith Neubert (zubař), Jonathan Demme (filmový režisér), Dawn Maxey (Darlene Patterson), Jack Milo (pianista), Lee Everett (Kitty), Sean Whalen (Heckler), Clint Howard (diskdžokej), Sarah Koskoff (Chrissy Thomkins), Mark Brettschneider (talent), Kathleen Kinmont (Kossova sekretářka), Warren Berlinger, Clive Rosengren (policajt), Brittney Powell (Shades Fa), Erika Greene (asistentka filmového režiséra), Dave Oliver (Rick), Tracy Reiner (Anita), Barry Sobel, Paul Feig, Gedde Watanabe (fotograf Play-Tone), Michael P. Byrne (reportér Play-Tone), Dick Corman (reportér Play-Tone), Diane McGee (reportérka Play-Tone), Rita Wilson (Marguerite), Lindsley Allen (tanečnice), Carole Androsky (servírka), Melissa Hurley (tanečnice)
 
 
scénář:
Tom Hanks
 
 
kamera:
Tak Fudžimoto
 
 
hudba:
Howard Shore
 
 
výprava-architekt:
Victor Kempster
 
 
kostýmy:
Colleen Atwood
 
 
střih:
Richard Chew
 
 
zvuk:
John Pritchett, Bob Beemer
 
 
produkce:
Gary Goetzman, Jonathan Demme, Edward Saxon
 
 
titulky-česká verze:
Lenka Pospíchalová
 
 
výtvarník:
Pablo Ferro (design titulků a grafiky)
 
 
text písně:
Adam Schlesinger
 
 
choreografie:
Toni Basil
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.