The Girl from Missouri (1934)

The Girl from Missouri
80 %
 
 
    Žánr: komedie / romantický
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 1934        
    Délka: 85 min.
Eadie Chapmanová je nástrojem své matky a nevlastního otce. Hlavně otčím je důvodem, proč odjíždí z Missouri, kde se živila jako tanečnice. Eadie má velkou touhu - stát se herečkou. Protože vychází z poměrně chudobného prostředí, řídí se jednoduchou morálkou – má v plánu zachovat si svou ctnost pro manžela a navíc, pokud možno vdát se za bohatého muže. Je najata jako jedna z dívek starajících se o zábavu na zámku bohatého playboye Franka. Eadie se zamíchá do krádeže manžetových knoflíčků, nepovedené sebevraždy, výpovědi z práce a nabídce k sňatku.
Vtipná a ztřeštěná americká komedie s plavovlasou bombou filmového nebe - Jean Harlow a populárním Frantchotem Tonem....

MHCB  Autor: clara.bow

režie:
Jack Conway
 
 
hraje:
Jean Harlow (Eadie Chapmanová), Lionel Barrymore (Thomas Randall Paige), Franchot Tone (Thomas Randall Paige Jr), Lewis Stone (Frank Cousins), Patsy Kelly (Kitty Leninghamová), Alan Mowbray (Lord Douglas), Clara Blandick (Miss Neuberryová), Hale Hamilton (Charlie Tunner), Henry Kolker (senator Ticcombe), Nat Pendleton (ochránce), Lita Chevret (Miss Ulricksová), Maude Eburne (bytná), Florence Wix (Mrs. Chadwicková)
 
 
námět:
Anita Loos
 
 
scénář:
Anita Loos
 
 
kamera:
Ray June
 
 
hudba:
William Axt
 
 
výprava-architekt:
Cedric Gibbons
 
 
kostýmy:
Adrian
 
 
střih:
Tom Held
 
 
producent:
Jack Conway, Bernard H. Hyman
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.