Stellina válka (2009)

Stellina válka (Stella's oorlog)
52.5 %
 
 

Stella's oorlog

Další název: Stella's war

    Žánr: drama
    Země: Nizozemsko
    Délka: 89 min.
„Ve válce v Afghánistánu přišla o svého bratra a v podstatě i o manžela, který se jí nyní ztrácí před očima sužován čímsi nevyřčeným. Stella začíná chápat, že už nemá co ztratit. Že může jen bojovat.“
Před pracující matkou a manželkou Stellou nyní stojí nejtěžší dny života. Její manžel Jurre i bratr odcházejí stejně jako další muži od nich z města do Afghánistánu coby členové vojenské mise v Oruzganu. A třebaže muž posílá domů pravidelné videozáznamy, které mají jeho paní i dceři zpříjemnit dlouhé měsíce plné napětí, samoty a obav, i tak uléhá Stella každý večer s hrůzou, jaké zprávy přinese následující den. A jedno ráno skutečně vyjde slunce za krvavého úsvitu. Stellin bratr umírá, pravděpodobně následkem náhodné aktivace po domácku vyrobené výbušné pasti. Ale třebaže je ženino srdce roztrháno na stovky malých kousků, nemůže si Stella nevšimnout ještě jedné věci. Ticha. Všichni kolem bratrovy smrti mlčí, stejně jako Jurre, který se po návratu domů a po pohřbu svého švagra uzavírá do sebe a pomalu usychá, mučen jakýmsi nevyřčeným tajemstvím. Stella brzy pochopí, že už nemá co ztratit a ve jménu pravdy se vydává do své vlastní války, v pozoruhodném nizozemském dramatu režiséra Diederika Van Rooijena.

režie:
Diederik Van Rooijen
 
 
hraje:
Maartje Remmers (Stella), Thijs Römer (Sander), Javier Guzman (Jur), Teun Kuilboer (Twan Zwart), Micha Hulshof (Dani), Anna Drijver (Sita), Juda Goslinga (Gees), Keesje Rietvelt (Iris)
 
 
scénář:
Hugo Heinen
 
 
kamera:
Lennert Hillege
 
 
hudba:
Bart Westerlaken
 
 
kostýmy:
Bho Roosterman
 
 
střih:
Moek de Groot
 
 
zvuk:
Victor Horstink, Jan Schermer, Arno Willemstein
 
 
koordinátor kaskadérů:
Willem de Beukelaer
 
 
výkonný producent:
Bernadette Bout
 
 
producent:
Willant Boekelman, Koji Nelissen, Jan van der Zanden
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.