Správní chlapi (1955)

Správní chlapi (The Tall Men)
76.7 %
 
 

The Tall Men

Další název: Dlouháni

    Žánr: western
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 122 min.
„Dobrodružný příběh dvou bratrů, kteří na cestě za zlatem zachrání krásnou dívku“
Dlouháni neboli The Tall Men, u nás uváděno i pod názvem "Správní chlapi". Režíroval Raoul Walsh, veterán americké režie (nar. 11.3.1887), v hlavních rolích Clark Gable, Rober Ryan, Jane Russellová, Cameron Mitchell, Russell Simpson, Mae Marshová.

Z Texasu do Montany jedou dva bratři Clint a Ben. Před Indiány zachrání krásnou Nellu (Jane Russellová), která se rozhodne cestovat s nimi. Cestou potkají honáky dobytka, kteří ženou do Montany na svou dobu nevídané stádo dobytka. Přidají se k nim, i když cestou musí odrážet nájezdy Indiánů a zlodějů dobytka. Ben (Clark Gable) a Nella spolu flirtují, ale Ben nedává až tolik svoji zamilovanost znát. Do jejich lásky se snaží vmísit předák honáků, ale tomu Ben razantně zabrání. Dalším jeho úkolem je potom dopravit v pořádku celé stádo do Montany.  Autor: curil

režie:
Raoul Walsh
 
 
hraje:
Clark Gable (plukovník Ben Allison), Jane Russell ( Nella Turnerová), Robert Ryan (Nathan Stark), Cameron Mitchell (Clint Allison), Juan García (Luis), Steve Darrell (plukovník kavalerie Norris), Emile Meyer (Charlie), Harry Shannon (dobytkář Sam), Robert Adler (honák), Argentina Brunetti (švadlena Maria), Harry Carter (kupec dobytka / majitel saloonu), Tom Fadden (Hank), Mae Marsh (emigrantka), Carl Harbaugh (prodavač), Doris Kemper (paní Robbinsová), Jack Mather (poručík kavalerie), Chuck Roberson (Alva Jenkin), Dan White (majitel hotelu v San Antoniu), Will Wright (barman Gus), Gertrude Graner (emigrant )
 
 
námět:
Heck Allen (román)
 
 
scénář:
Sydney Boehm, Frank S. Nugent
 
 
kamera:
Leo Tover
 
 
hudba:
Victor Young
 
 
kostýmy:
Travilla
 
 
střih:
Louis R. Loeffler
 
 
výprava:
Mark-Lee Kirk, Lyle R. Wheeler
 
 
producent:
William B. Hawks, William A. Bacher
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.