reklama
 
ohodnotit

South Park: Peklo na zemi

South Park: Bigger, Longer & Uncut

Rok:
1999
Délka:
82 minut
Premiéra v ČR:
10.2.2000
„Takhle ostrá slova jste ještě v žádném filmu neslyšeli.“
Popis / Obsah / Info k filmu South Park: Peklo na zemi
Přivykli jste hrubozrnnému seriálovému humoru animované partičky školáků z podhorského zapadákova jménem South Park? Pokud ano, pak vám rozhodně nesmí ujít celovečerní snímek, kde to Kyle, Stan, Cartman a Kenny rozbalili ve skutečně pekelném stylu. A nejen proto, že poslední jmenovaný zde konečně sundá kapucu a promluví srozumitelným hlasem. Kamarádi a jejich spolužáci se dostávají do centra války mezi rodiči a Kanadou, a to kvůli dětmi oblíbeným televizním postavičkám Terrencovi a Phillipovi, které američtí otcové a matky považují za závadné vzory svých potomků. Jen chrabrost malých sprosťáků může odklonit namířené rakety, zachránit život Terrencovi s Phillipem, a také pomoci Satanovi v jeho partnerských problémech se Saddámem Husajnem, jež hrozí přerůst v Soudný den. Stihnou si u toho i zazpívat a s písničkou „Blame Canada“ se dokonce prozpívali až k nominaci na Oscara.

Zdroj: HBO Europe


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu South Park: Peklo na zemi
Kritiky ceněný celovečerní film
Poprvé s českým dabingem

Info o filmu: Tvůrci nekorektního televizního seriálu Comedy Central South Park rozpoutávají v tomto ďábelsky zábavném a absolutně neuctivém filmu totální komediální útok. Sláva. Autorita. Armáda. Sex. Náboženství. To všechno South Park: Peklo na Zemi semele v příběhu, který zatahuje pobouřené Spojené státy do války s Kanadou poté, co se školáci ze South Parku v Coloradu vplíží na nepřístupný kanadský film a když se vynoří, jsou jejich malá křehká nitra tak poškozena, že začnou používat sprostá slova. Co? Tvá mysl je už také poškozena? Nu, příteli, vypadá to, že tenhle film je přesně pro tebe.
Zvuková verze/formát: čeština (DD 2.0), angličtina (DD 5.1)
Obrazový formát: 4:3
Titulky: české, anglické
Délka: 78 min.
Magicbox DVD


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu South Park: Peklo na zemi
Čtyři kamarádi (Eric, Kenny, Kyle a Stan) se tentokrát zapletou do války Spojených států amerických s Kanadou. Tu rozpoutaly jejich rozlícené matky kvůli sprostému kanadskému filmu, který podle jejich názoru mravně ohrožuje jejich hodné hochy. Mimo to ještě uvidíte Satana v posteli se Saddámem Hussainem, Kennyho bez kapuce, smrt Billa Gatese, klitoris v nadživotní velikosti... a ještě spoustu jiných věcí.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu South Park: Peklo na zemi
„To je ale odpad!" - „Co chceš - vždyť jsou to Kanarfani!" Nový film kanadských komiků Terrance a Phillipa Ohnivé prdele ovlivní nežádoucím způsobem slovník amerických školáků z vidláckého městečka South Park natolik, že rozhořčené matky neváhají vehnat Ameriku do války s Kanadou. Všechno by dopadlo špatně, kdyby známé partičce tvořené Stanem, Cart-manem, Kýlem
a Kennym nepomohl samotný Satan...
South Park se dostal z televize na plátno překvapivě rychle, což jeho filmové verzi jen prospělo. Oproti většině podobných pokusů jde totiž o dílko svěží, plné energie a nápadů. Hodně k tomu přispívá geniální rozjásaná muzikálová složka, vědomě kontrastující s vulgárními dialogy a mnoha provokacemi tvůrců. Nijak oslnivě ostrý obraz vypadá trošku vybledle a na tak nový film (1999) je na něm docela dost škrábánců. Zvuk se převážně soustředí jen na hudbu a dialogy, o to víc pak překvapí mohutnými efekty v bitvě s Kanaďany. Bonusy tvoří videoklip, tři teasery a parodicky bombastický trailer


Popis / Obsah / Info k filmu South Park: Peklo na zemi
Verbální krizi, která postihla malé zapadlé americké městečko jménem South Park, zná už naprosto každý. Celovečerní podoba seriálo vého dobrodružství čtyř vulgárních pubescentů je, jak už odhaluje původ
ní podtitul, větší, delší a nesestříhaná. Tvůrci vás tentokrát zavedou až k samým původcům všech košilatých hlášek, kterých je v South Parku víc než dost. Kanadské duo Terrance a Phillip si díky rozzuřené rodičovské organizaci (která má paradoxně i reálnou českou pobočku) odsuzující jejich svérázný humor přijdou na své. Ale to tak ve všech pohádkách chodí, dobro nad zlem nakonec přece jen zvítězí, a jelikož by nepřítomnost sprostých slov ve slovní zásobě dospívající mládeže zapříčinila narušení transcendentní rovnováhy Všehomíra, život městečka se vrátí do původních kolejí.
Film bude u nás na videokazetách uveden ve dvou verzích - s českým dabingem, nebo v původním znění s titulky. Je nutno říci, že i dabovaná verze je velice povedená, takže nepociťujete-li nutnost vidět film v originále, díky kvalitnímu překladu a namluvení nebudete, až na pár do češtiny těžce přeložitelných vtípků, o mnoho ochuzeni. Naštěstí zvítězil zdravý rozum, a tak byly všechny písně i v dabované verze ponechány v původním znění s českými titulky.
David Dovole Total Film 2000/7/96

Autor/Zdroj: Dovole David/Total Film


Film na motivy známého amerického animovaného seriálu, jenž svou popularitou začíná soupeřit se Simpsonovic rodinkou. Překlad originálního názvu příběhů čtyř milých a vlastně nevinných sprosťáků se srdcem na dlani je Městečko South Park: větší, delší a nevystříhané. A tak není co dodat…
Program ART

Autor/Zdroj: /Kino ART


Překlad originálního názvu příběhů čtyř malých prostořekých hošků, sprosťáků k pohledání Kylea, Stana, Kennyho a Cartmana, je Městečko South Park: větší, delší a nevystříhané. Frekvence oplzlých vizuálních i verbálních gagů je skutečně extrémní, jen málokdy však zcela samoúčelná. Výsledkem je sociální satira, kousavě parodující negativní rysy americké společnosti - např. rasismus, vzdělávací systém nebo nabubřelý patriotismus.
Kino ART

Autor/Zdroj: /Kino ART


Dva roky po uvedení první řady kontroverzního seriálu Městečko South Park v kabelové televizi vstoupila čtveřice nejsprostěji hovořících animovaných postaviček z horského maloměsta na filmové plátno. Trey Parker a Matt Stone, tvůrci bouřlivě diskutovaného pop-kulturního fenoménu, který je vysílán jen v nočních hodinách, přenášejí i do celovečerního filmu South Park: Peklo na Zemi všechny charakteristické prvky seriálu, v mnoha aspektech však při svém poťouchlém pokoušení americké cenzury zacházejí ještě dál. Frekvence oplzlých vizuálních i verbálních gagů je skutečně extrémní, jen málokdy však samoúčelná. Tvůrci kousavě parodují většinu negativních rysů americké společnosti rasismus, homofobii, sexismus, ale třeba i vzdělávací systém nebo nabubřelý patriotismus. Velmi nevybíravě také zesměšňují celebrity všeho druhu.

Autor/Zdroj: /Kino AERO


Popis / Obsah / Info k filmu South Park: Peklo na zemi
Dva roky po uvedení první řady kontroverzního seriálu Městečko South Park v kabelové televizi vstoupila čtveřice nejsprostěji hovořících animovaných postaviček z horského maloměsta na filmové plátno. Trey Parker a Matt Stone, tvůrci bouřlivě diskutovaného pop-kulturního fenoménu který je vysílán jen v nočních hodinách, přenášejí i do celovečerního filmu South Park~ Peklo na Zemi všechny charakteristické prvky seriálu, v mnoha aspektech však při svém poťouchlém pokoušení americké cenzury zacházejí ještě dál. - Čtveřice uličníků Kyle, Stan, Kenny a Cartman pronikne na nepřístupnou kanadskou grotesku Ohnivé prdele (což je ještě ten nejmírnější vulgarismus, který ve filmu zazní). ,.Záchodový" humor jejích hrdinů Terrance a Phillipa nakazí jejích slovník tak, že uražené matky požaduji popravu obou "herců" a rozpoutají válečný konflikt mezi Spojenými státy a Kanadou. Krveprolévání je navíc znamením blížící se biblické apokalypsy, kdy Zemi opanuje Satan s erotomanským milencem Saddámem Husajnem. - Ve snímku se objevuje většina důvěrně známých situací a s nimi spojených sentencí ("Zabili Kennyho! Vy parchanti!"), některá pravidla jsou však jako bonus pro věrně fanoušky porušena (ubožáček Kenny se poprvé krátce objeví bez své kapuce a pronese srozumitelně artikulovanou větu). Ve srovnání s půlhodinovými epizodami je film koncipován více "muzikálově". včetně půvabné parodie na West Side Story (jednotlivé "árie" se spojí v jeden celek jako ve skladbě Quintet). - Originální podtitul filmu (Bigger, Longer & Uncut = Větší, delší a nesestřihaný) naznačuje rozdíl mezi televizní a filmovou podobou South Parku. Frekvence oplzlých vizuálních i verbálních gagů je skutečně extrémní, jen málokdy však samoúčelná. Za anarchistickým a záměrně "amatérským" výtvarným pojetím a animací (s kontrastem digitálně vytvořené sekvence nebe a pekla) a za dryáčnicky obscénními dialogy se v rafinovaném kontrapunktu ozývají vtipné cynické politické komentáře a nemilosrdná sociální satira. Tvůrci kousavě parodují většinu negativních rysů americké společnosti - rasismus, homofobii. sexisrnus, ale třeba i vzdělávací systém nebo nabubřelý patriotismus. Velmi nevybíravě také zesměšňují celebrity, všeho drunu. - Trey Parker a Matt Stone se vysmívají i absurdním pravidlům organizace MPAA, jez přiděluje filmům "patřičné" kategorie přístupnosti (,. Brutální násilí nevadí, pokud se při něm mluví slušně"). V MPAA se při posuzováni filmového South Parku ostatně vedly bouřlivé diskuse. Snímek byl nakonec ocejchován druhou "nejhorší" kategorií R (děti do sedmnácti let pouze v doprovodu rodičů nebo dospělých). Ale jen díky tomu, že je animovaný, což působí obzvlášť paradoxně právě u snímku, jehož pointa je vystavěna na tom, že se dětské postavy ocitnou na nepřístupném animovaném snímku téže kategorie.

Autor/Zdroj: Seidl Tomáš/Filmový přehled


Když před třemi lety dva mladíci, Matt Stone a Trey Parker, natočili kratičkou vulgární animovanou scénku o souboji Ježíše se Santa Clausem a rozeslali ji přátelům jako vánoční blahopřání, zcela jistě netušili, co tím způsobí. Všichni kopírovali videokazetu svým přátelům, ti zase svým přátelům, až se dostala do rukou jednoho z čelných představitelů televizní společnosti Comedy Central, který mládencům udělal nabídku na televizní seriál. A zbytek je historie.
Seriál "Městečko South Park" se stal modlou těch, kterým "Simpsonovi" připadali příliš umírnění a "Beavis a Butt-head" příliš fádní. Jinými slovy, stal se nejúspěšnějším animovaným televizním seriálem všech dob. A tak bylo jen otázkou času, kdy se dočká celovečerní podoby.
Náš dramatický příběh začíná ve chvíli, kdy se čtyři nerozluční kamarádi Stan, Kyle, Eric a Kenny vydávají do kina na první celovečerní film svých kanadských televizních oblíbenců Terrance a Phillipa Ohnivé prdele. Vzhledem k tomu, že jde o film plný prdění a nadávek, je mládeži nepřístupný a hoši se na něj musejí dostat podvodem. Následně značně přitvrdí jejich slovník a Kenny umře (což samozřejmě žádného fanouška "South Parku" nepřekvapí). Rozhořčené matky díky tomu vyhlásí boj proti všemu kanadskému, což vede k zatčení Terrance a Phillipa, což má za následek bombardování a zabití bratrů Baldwinových (všech), což má za následek vyhlášení války Kanadě. Mezitím Kenny v pekle pozoruje netradiční milostný vztah Satana, který je v podstatě citlivá duše, a Sadáma Husajna, kterému jde jenom o sex. Mezitím chce Stan získat srdce své milé a školní šéfkuchař mu poradí, že aby ho měla ženská ráda, stačí, aby našel klitoris. Stan se tedy vydává pátrat po tomto mýtickém objektu. Mezitím má Eric Cartman starosti s tím, jestli je ta ženská, kterou viděl v německém fekálpornu, opravdu jeho máma. A mezitím se blíží konec světa...
Pokud jste "Městečko South Park" někdy v televizi viděli a vydrželi ho sledovat aspoň 10 sekund, víte určitě, že je to velice sprostý seriál, právem vysílaný až po půlnoci. Ale i když znáte všechny jeho epizody zpaměti, nemůžete si představit, o kolik sprostší je celovečerní South Park: Peklo na Zemi. Každá druhá věta obsahuje slova, která nejenže není možné otisknout, ale většina lidí by se asi nikdy nepřiznala k tomu, že je někdy v životě vypustila z úst. Film prý obsahuje 399 sprostých slov, 128 vulgárních posunků a 221 násilných činů, čímž hravě překonává Pulp Fiction - historky z podsvětí. Jeho animace je přitom stejně diletantská a primitivní jako v seriálu, tudíž by neměl být problém ho odsoudit jako promrhaný celuloid. Ale ono to bohužel nejde, protože je hrozně legrační a navíc inteligentně legrační.
Ukažme si to na příkladu: Když malý kluk hledá klitoris, je to částečně šokující, částečně vtipné. Když pak uprostřed lesa ten klitoris (mluvící) najde, je to něco natolik ujetého, že se prostě smát musíte. Bravura Stonea a Parkera spočívá právě v tom, že absurdní pointy úspěšně přebíjejí ještě absurdnějšími a navozují u diváka střídavě záchvaty smíchu a němý úžas. Bylo by asi příliš odvážné tvrdit, že je South Park: Peklo na Zemi nějaká hlubokomyslná satira, ale není možné si nevšimnout toho, že se jeho hrdinové na plátně velmi bez servítků vyjadřují ke stejným ožehavým tématům, o kterých se mluví v souvislosti se "South Parkem" už od odvysílání jeho prvního dílu.
Stone a Parker se mimo jiné chtěli celovečerním South Parkem "pomstít" americké filmové asociaci MPAA, která obdařila jejich předchozí film Mr. Orgazmo maximální nepřístupností, čímž prakticky znemožnila jeho komerční úspěch. Stone a Parker si proto pečlivě nastudovali "objektivní" pravidla, podle kterých se přístupnost filmů určuje, a následně v Pekle na Zemi předvedli jejich naprostou absurditu. Natočili totiž všechny sprosťárny a zvrhlosti takovým způsobem, že MPAA musela film označit "pouze" nepřístupností "R" (u nás "pouze" nepřístupný do 15 let), i když byste těžko hledali film, který je pro mládež méně vhodný než tento. Jedna nula pro tvůrce.
South Park: Peklo na Zemi je navíc muzikál, a to vynikající muzikál. Trey Parker a Marc Shaiman (Addamsova rodina, Dobrodruzi z velkoměsta) pro něj složili a zaranžovali více než deset chytlavých písniček, které jsou samozřejmě neuvěřitelně vulgární, ale když si odmyslíme jejich texty, krásně by se vyjímaly v jakémkoliv animovaném megaprojektu od Disneye nebo v broadwayské show. Zpívají Kyle, Eric, Stan i Kenny, ale také třeba Velký Teplý Al, Satan nebo Sadám Husajn, a všichni s maximálním nasazením. Shaiman už za South Park: Peklo na Zemi získal několik ocenění včetně Ceny losangeleských kritiků a jistě ne náhodou právě ted' skládá hudbu k animovanému megaprojektu od Disneye Kingdom in the Sun. Dva nula.
Jako by to všechno nestačilo, South Park: Peklo na Zemi je kuriózní ještě něčím. I přes záplavu obscénností a nechutností splňuje dějová kostra filmu všechny základní scenáristické poučky o úvodu, konfliktu, pointě, potrestání zla a odměnění dobra. Každá postavička má své jasné místo v ději a všechny jejich osudy se po osmdesáti minutách šílených kotrmelců spojí v "logickém" a naprosto politicky korektním závěru, vrcholícím nejvyšší obětí Kennyho na oltář dobra, při které jsem musel téměř zamáčknout slzu. Mnozí "seriózní" scenáristé, kteří komediemi (natož vulgárními) opovrhují, by si ze Sourh Parku měli vzít příklad. Zvláštní, že? Zdrcující vítězství tři nula.
Ale zpět do skutečného světa: Pokud by mělo dojít k tomu, že by například 30 procent filmové produkce vypadalo jako South Park: Peklo na Zemi, byl by to důvod k serióznímu zamyšlení nad tím, kam ta kinematografie vlastně spěje. Ale jednou za rok nebo dva je podobná šílenost navýsost osvěžujícím průvanem v poklidně zahnívajících vodách filmového establishmentu, vy parchanti.

Autor/Zdroj: Fuka František/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Městečko South Park (1997) [TV seriál]

 Městečko South Park (1997) [TV seriál]
Městečko South Park n
South Park
Žánr: animovaný / komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: Trey Parker, Eric Stough, Matt Stone

(pokračování)

Hodnocení filmu

81.9 %
8   - curil
10 - MARi0
8   - M.A.G.
8   - Prasoid
9   - Langley
9   - Chrustyn
10 - PORTER
5   - volam.sa.p
7   - Pecik
10 - Misantrop
8   - vojtam
1   - Mlapiska
9   - dobes.pave
8   - karlosphon
10 - AGAMEMNON
8   - Rene1
7   - kali.4
10 - cerfik
9   - satyr
10 - Rocky4

TV Program

ČT1 - Zprávy ve 12

12:00 - 12:20

10 minut již uběhlo
10 minut zbývá do konce

ČT2 - Válka v Pacifiku

11:55 - 12:45

15 minut již uběhlo
35 minut zbývá do konce

NOVA - Polední Televizní noviny, Spor...

12:00 - 12:30

10 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

Prima - Jake a Tlusťoch (1987) [TV ser...

11:25 - 12:25

45 minut již uběhlo
15 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 148848
Osobností: 629123
Fotografií: 567195
Plakátů: 269337
Obsahů a biografií: 136762

Poslední komentáře

Baby Driver (2017)

Baby Driver
Plno akce doprovázené dobrou   hudbou, hodící se k dané   akci. Dějově je to ale   trochu předvídatelné. Jinak   slušný akčňák.

Autor: Barney94 | Hodnocení: 7 / 10

Amelia (2009)

Amelia
Mira Nair zrežírovala tento   autobiografický snímek tak,   že jsem v něm cítila místy   až komorní atmosféru.Nic to   ale neubralo na dramatičnosti více >

Autor: collen | Hodnocení: 9 / 10

Ani málo, ani moc (1999) [TV fil...

Ani málo, ani moc
Trochu pomalý, ale docela   hluboký pohled do lidských   pocitů a pohnutek, do   sobeckosti , ale je to i film   o touze dávat a brát, bez   více >

Autor: collen | Hodnocení: 7 / 10

Bang Bang (2014)

Bang Bang
No, byl jsem na to zvědavej,   americká verze se mi líbila   dost. Trochu jsem se bál   bollywoodských "hudebních"   vložek. Naštěstí se to   více >

Autor: RM | Hodnocení: 10 / 10

Generálova dcera (1999)

Snímek

Generálova dcera
byl mě celkem bavil a   Travolta podal svůj solidní   standart. Netvrdím,že tam   nebyly slabší   pasáže,nelogičnosti apod.,   ale jinak celkem   koukatelné...

Autor: Máša13 | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.053/0.015