reklama
 
ohodnotit

Sissi

Země:
Rok:
1955
Délka:
105 minut
„Když ji mladý císař Franz Josef poprvé uviděl, byl unesen její přirozeností a krásou.“

Komentáře k filmu Sissi

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 17
jarda53
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.8.2016
Trojice filmů, kde nám   chtějí autoři namluvit, že   v zemi císaře Jozefa se   žilo spokojeně, kde zpívat,   nebylo zakázáno, kde mezi   obyvateli se mluvilo o   krásné Sissy, že jaké má   císař štěstí. Že kromě   erotických filmů se dají v   Rakousku, když jsou peníze,   natočit i výpravná díla,   která se na českou obrazovku   vracejí v nepravidelných   cyklech, ale furt. Pro   mladičkou herečku Romy   Schneiderovou, která hraje   Elizabeth Bavorskou filmy   dopomohly k popularitě a   dále mohla pokračovat v   kariéře, především ve   Francii. Jaké měla štěstí   při natáčení Sissi, měla   svojí matku Magdu   Schneiderovou, hodně   nablízku, kde mohla   vyslechnout i nějakou   radu.
Autoři chtěli   pokračovat v natáčení o   císařovně Sissi, ale s Romy   již ne, ta odmítla, přece   si nenechá od vraha Sissi,   provrtat šroubovákem. O   hodně let později, se našli   noví autoři a Sissi se   mohla vrátit před kamery...
clara.bow
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.7.2006
Sissi
Rommy Schneider se docela   nerada hlásila ke svým   ranným filmům, ale člověk   nemůže popřít, že takovou   by si mnohý člověk jako   císařovnu přál její Sissi   je dětská a dospělá   současně a proč to   nepřiznat velice   podmaňující :o)
Angelika2808
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.12.2011
Překrásná Romy Schneider...
...v nádherné, byť   historicky velmi   "pošlapané"   kostýmní podívané. V   úvodním díle se staneme   svědky poněkud zkresleného   milostného příběhu Sissi a   Franze, kteří byli i ve   skutečnosti nejen   nejmocnějším, ale i   nejkrásnějším panovnickým   párem své doby. Na rozdíl   od poměrně idylického   vylíčení této trilogie se   císařovna Alžběta nikdy   nesžila s přísnou etiketou   na rakouském dvoře a se svou   tchyní- arcivévodkyní   Žofií "válčila"   až do r. 1872, kdy tato   panovačná žena zemřela.   Také císaře Franze Josefa   matka ovlivňovala daleko   více a situací, kdy se své   mladé manželky zastal, bylo   velmi málo- zde šlo spíše   o zbožné přání filmařů.  
Překrásné   interiéry- přírodní i   zámecké, výpravné kostýmy   a především půvabná Romy   s bílými hvězdami ve   dlouhých tmavých vlasech   jako úchvatná nevěsta po   boku fešáckého Franze- to   byly nejen v 50. letech   hlavní atributy tohoto v   podstatě historického kýče   a odchylky nebyly jen   nepatrné (jak uvádí v   komentáři carole38). Také   prvorozená dcerka Sofie (ne   Stefanie) žila pouhé dva   roky (1855-57), tedy ne asi 5   let (nepřesná data v   komentáři gabikazavacky).
I já zavírám obě oči   nad historickou   (ne)skutečností a hlavně   díky krásné představitelce   Sissi a skvostným róbám   hodnotím velmi, velmi   nadneseně.
gabikazavacka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.8.2009
film je veľmi dobrý. vytknem   mu čosi len po historickej   stránke. Vo filme Sissy mala   dcérku Sofiu a ten trojdielny   film sa odohrával asi počas   piatich rokov.
V   skutočnosti mala Sissie   omnoho smutnejší život než   vo filme. V tom filme boli   zobrazené len tie krajšie   stránky jej života. Sisie   prežila dve svoje detí.   Táto dcérka Stefanie jej   umrela asi ako 5 ročná a syn   Rudolf ako 30 ročný. To bolo   asi desať rokov pred jej   smrťou. Po synovej smrti   nenašla nikde pokoja.   Nakoniec bola zavraždená vo   Svajčiarsku.
thejduk
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.12.2013
Císařovna Alžběta své   sestře přebrala císaře   Františka Josefa. Stačilo   krátké setkání císaře s   15 letou Sissi a místo svatby   s Helenou se slavila svatba   císaře a krásné mladé   dívky. Film je až příliš   ideální, až příliš. Role   R.Schneiderové sedla herečce   opravdu parádně. Ostatní   díly této trilogie tak   hvězdné nebyly.
Charlie35
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.3.2009
Nevím, nevím, ale tenhle   druh romanticko-historické   selanky mě nikdy nechytl,   jenom z úcty k Romy Schneider   dávám 6.
Papaja73
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.7.2008
Pohádka pro dospělé aneb   jak krásná princezna ke   štěstí přišla.Sice se na   film příjemně kouká,už   kvůli těm krásným   kostýmům,bohaté výpravě i   takovému tomu romantickému   kouzlu ale je to přece jen   sladák,který nemusí každý   skousnout.
diamant
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.4.2011
První ze třídílného   kompletu o císařovně   Alžbětě líčí její   romantické seznámení s   Franzem. Zajímavostí je, že   maminku císařovny (Romi   Schneider) tu hraje skutečná   matka herečky.
K.I.T.T
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.1.2010
Romy Schneider je   bezkonkurenčně nejlepší   Sissi. Díky ní je film   ještě hezčí. I přes   historické nepřesnosti je to   film, který o životě Sisi   mnoho vypovídá.
Zdenek13
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.3.2009
Tento film představitelka   hlavní role Romy   Schneiderová natočila ve   svých 17 ti letech a velmi ji   proslavil.Romy je moje   oblíbená herečka
jan
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.4.2008
Sissi 1.část
Arcivévodkyně Sofie hledá   vhodnou ženu pro svého syna,   rakouského císaře Franze   Josefa. Volba padne na Nené,   nejstarší dceru její sestry   Ludoviky. Helenina mladší   sestra Sissi doprovází   Helenu a Ludoviku na výletu   do Bad Ischlu, kde se mají   Nené a mladý císař poznat   . Po příjezdu do Bad Ischlu   se točí vše kolem Nené.   Aby Sissi unikla tomuto   zmatku, jde rybařit. Přitom   se potká s císařem Franzem   Josefem, který je ihned   unesen její přirozeností a   krásou.
toaneta
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.6.2013
Životopisné zpracování   osudů manželky rakouského   císaře Františka Josefa I.   Alžběty přezdívané Sissi.   Film nám ukazuje téměř   idylické dětsví Sissi v   bavorském Possenhofenu, přes   romantické seznámení s   Františkem Josefem I.,   chystání svatby a končí   velkolepým obřadem v kostele   ve Vídni. Zpracování je   velmi romantické, ale Romy je   v této roli okouzlující.   Film má krásné kostýmy,   paruky, nádherné záběry na   přírodu a krajinu, interiery   zámků a chrámů ve Vídni.   I když zde určitě najdeme   určité historické   nepřesnosti, tak film má   pořád své kouzlo. Obsazení   skutečné dcery a matky se   myslím také povedlo. Ale   život a maželství   Sissiných rodičů nebyl   rozhodně tak idylický, jak   ho film prezentuje. Na svou   dobu velmi výpravný film.   Tento film je rozhodně z   celé série nejlepší.
anizamrazpandy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.3.2015
Já mám ráda celou trilogii,   všechny filmy se mi   líbily...
Doporučuji!!! Nevíc   vtipná scéna ve filmu je na   plese: Bratr Franse se ptá   Sissi, jaké má nejradši   květiny, chce pro ně dojít,   ale dozví se, že všechny   červené růže si zamluvil   Frans. Pak se otevřou dveře   do sálu a objeví se Frans s   červenými růžemi...
Dakota
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.5.2007
Sissi
R.Schnaider - bezkonkurenční   ztvárnění   císařovny.Mladá plná   emocí dokáže vtáhnout   diváka do děje.
Je   jednoduchá patřit do   královského rodu,není však   jednoduché vyhovět   požadavkům etikety a   královského dvora.Mladá   Sissi se svou neviností   zhostí tohoto úkolu s   dětskou hravostí a tím si   získává srdce nejednoho   diváka.
MKlejzarova
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.1.2010
Trochu nadlehčené ale   krásná výprava, trochu se i   zasmejete.mě se moooc líbí   všechny 3 díly, je to   taková pohádka.....
carole38
Hodnocení:
Přidáno: 21.4.2008
Krásný až pohádkový   životní příběh   císařovny Alžběty   Bavorské (Sissi). Krásné   exteriéry, věrohodné   kostýmy, úžasné herecké   výkony a skvělá výprava   celého filmu nevázaně   dovolují divákovi prominout   nepatrné odchylky od   historických faktů.
Prostě jedna nádhera   !
Platí to   samozřejmě i o   následujících 2 volných   pokračováních.
Achtanare
Hodnocení:
Přidáno: 8.12.2010
Tato serie filmů je sice   krásná z hlediska výpravy,   kostýmů, interiérů i   exteriérů, ale co se týče   historických nepřesností a   výmyslů je jich tu celá   řada. Je opravdu škoda, že   tento film postavu skutečné   Sissi příliš idealizuje   jako sladkou princeznu, která   ke štěstí přišla a   vždycky nakonec vše dobře   dopadlo. Na tuto osobnost jsem   na střední dělala dost   rozsáhlou práci o jejím   životě, takže vím o čem   mluvím. Skutečná Sissi byla   úplně jiná. Melancholická   a dost psychicky nevyrovnaná,   depresemi trpící   perfekcionistka,   pravděpodobně anorektička a   posedlá svou krásou.   Samozřejmě tím nechi film   odsuzovat, jen nechci, aby si   někdo myslel, že takhle   vypadala a chovala se   skutečná Sissi. Je to hezká   pohádka s hromadou   nádherných scén, ale   skutečnost byla daleko   temnjší. Konec konců   stačí si přečíst něco z   jejího života.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih22532minih22532Vinnetou a míšenka Apanači (1966) 
Winnetou und das Halbblut Apanatschi n
minih14899minih14899Okno do dvora (1954) 
Rear Window n
minih32972minih32972Adam Šangala (1974) [TV minisérie] 
Adam Šangala n
minih20900minih20900Zlaté ostří (1953) 
The Golden Blade n
minih11520minih11520Lízin let do nebe (1937) 
Lízin let do nebe n
minih30037minih30037Zabriskie Point (1970) 
Zabriskie Point n
minih22155minih22155Ve službách krále (1961) 
Le miracle des loups n
minih10208minih10208Key Largo (1948) 
Key Largo n
minih21857minih21857Už (1995) 
n
minih107465minih107465Láska pod bílými plachtami (2001) 
Liebe unter weißen Segeln n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Sissi - osudová léta císařovny (1957)

 Sissi - osudová léta císařovny (1957)
Sissi - osudová léta císařovny n
Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin
Žánr: drama / historický / romantický
Země: Rakousko
Režie: Ernst Marischka

(pokračování)

Sissi, mladá císařovna (1956)

 Sissi, mladá císařovna (1956)
Sissi, mladá císařovna n
Sissi, die junge Kaiserin
Žánr: drama / historický / komedie / romantický
Země: Rakousko
Režie: Ernst Marischka

(pokračování)

Hodnocení filmu

77.3 %
5   - argenson
5   - curil
8   - jarda53
8   - clara.bow
8   - Angelika28
6   - hvezdyn
10 - gabikazava
6   - Edward52
5   - M.A.G.
5   - Petra.Barb
5   - Agostino
9   - Lienocka22
8   - ignac1
7   - thejduk
8   - RM
9   - REKBRIT
6   - Charlie35
6   - Faye
7   - Nasudr
6   - melakara

TV Program

ČT1 - Vražda na předpis (1968) [TV f...

09:25 - 11:05

13 minut již uběhlo
87 minut zbývá do konce

ČT2 - Putování za muzikou

09:30 - 09:55

8 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

NOVA - Tvoje tvář má známý hlas (2016...

08:05 - 10:45

93 minut již uběhlo
67 minut zbývá do konce

Prima - MotorSport

09:15 - 09:45

23 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146296
Osobností: 621382
Fotografií: 550678
Plakátů: 262243
Obsahů a biografií: 134145

Poslední komentáře

San Babilo - 20 hodin (1976)

San Babilo - 20 hodin
Na rozdíl od mnoha jiných   italských filmů 70. let s   politicko-mafiánským   pozadím tenhle je k divákovi   aspoň solidní v tom, že má   více >

Autor: argenson | Hodnocení: 8 / 10

Králové léta (2013)

Králové léta
Úplně si nemyslím, že by   teenageři 21. století ve   snaze uniknout z   rodičovského područí   museli nutně stavět chýše   z větví a lovit více >

Autor: argenson | Hodnocení: 7 / 10

Maliar izieb (1995) [TV inscenac...

Maliar izieb
Špatný to není, ale   myslím, že v divadle to   musí fungovat mnohem, mnohem   líp. A ačkoliv jsem starej   kanálník, překvapivě mě   trochu více >

Autor: argenson | Hodnocení: 7 / 10

Tři králové (1998) [TV seriál]

Tři králové
Rozhodně sympatičtější   než o něco mladší Operace   Silver A, která sázela na   diváckou atraktivitu. Tři   králové sázejí spíš na   herecké více >

Autor: argenson | Hodnocení: 8 / 10

Můj pes Killer (2012)

Můj pes Killer
Pokud člověk přistoupí na   styl vyprávění a formu   natočení, tak je to docela   slušně zpracovaná   depkařina, rozhodně lepší   než lvama ověnčená Díra u   Hanušovic.

Autor: argenson | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.156/0.114