reklama
 
ohodnotit

Šest dní, sedm nocí

Six Days, Seven Nights

Další název:
6 dní, 7 nocí
Rok:
1998
Délka:
102 minut
Premiéra v ČR:
5.11.1998
Popis / Obsah / Info k filmu Šest dní, sedm nocí
Robin Monroeová, která pracuje v časopise pro ženy, si už dávno přála odjet někam na exotické místo. A právě to jí teď její přítel Frank Martin nabízí: má pro ni týdenní pobyt na exotickém ostrově Makatea. Přímo na místo se ale musejí oba dostat malým letadlem, jehož pilot Quinn Harris a zejména sám starý a důvěru nevzbuzující stroj se Robin pranic nelíbí. Na místo se ale dostanou v pořádku a romantické místo mladou ženu okamžitě okouzlí. Tím spíš, že Frank jí vzápětí daruje prstýnek a požádá ji o ruku...

Robin má ale naléhavou práci a velmi náročnou šéfovou Marjorie. Ta ji brzy po příjezdu zavolá a chce, aby doletěla na sousední Tahiti kvůli fotografování pro časopis. Robin se musí podvolit. A musí vyhledat i pilota Quinna a přemluvit ho, aby ji tam dopravil. Za 700 dolarů se muž uvolí to udělat. Už při odletu panuje špatné počasí a během letu se letadlo dostane do prudké bouřky, při níž blesk vyřadí vysílačku a utrhne podvozek. Na poslední chvíli spatří Quinn pustý ostrov, na jehož pláži se mu podaří nouzově přistát. Jak ale brzy oba trosečníci zjistí, nevědí, kde jsou, signál mobilního telefonu nefunguje, vysílačka také ne, a proto je možné, že tu spolu budou muset strávit možná hodně času...

Oba se prakticky bez ustání hádají: Robin vadí, že ji Quinn očividně považuje za městskou fiflenu. Ten si ale brzy všimne, že Robin je docela žena do nepohody. Statečně ho doprovází při hledání majáku, bohužel se ale ukáže, že tu žádný není. Robin pak ještě zcela zbytečně vystřelí jedinou světlici, kterou mají, aby na ně upozornila dopravní letadlo, které je stejně nemohlo vidět...

A pak jednoho dne uvidí Robin v dálce loď. Vydají se na cestu k pobřeží, kde hodlá loď přistát, a použijí přitom gumový člun. Pak si Robin všimne, že lodě jsou dvě. Vzápětí ale Quinn s hrůzou zjistí, že se jedná o piráty, kteří právě na palubě někoho zastřelili...

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Šest dní, sedm nocí
On Quinn Harris, je zajímavě sešlý pilot hrkavého letadélka, který dobrovolně přijal doživotí vyhnanství v tropickém ráji tichomořských ostrovů. Ona, Robin Monreová, je hektická redaktorka newyorského magazínu pro ženy a na týden se utrhla z redakce, aby se svým snoubencem strávila dovolenou snů bez každodenních pracovních starostí. Tedy až na malou výjimku. Robin má dohlédnout na fotografování pro její časopis, který právě probíhá "nedaleko" na jednom z tichomořských ostrovů. Najme si proto Quinna a jeho letadlo. Banální tuctovou cestu nad modravými pláněmi Pacifiku změní nenadálá tropická bouře v nebezpečné drama. Letadlo je zasaženo bleskem a Quinn musí nouzově přistát na pláži malého neobydleného ostrova. Trosečníci. Pokud chtějí tohle dobrodružství ve zdraví přežít, musí táhnout za jeden provaz a najít k sobě cestu přes rozdílnost povah, temperamentu i zájmů. A tak, zatímco záchranáři marně pátrají po troskách letadla, mezi Quinnem a Robin vzniká na základě věčných kontroverzích křehké a nevyřčené citové pouto. Když se pak zanedlouho u břehů objeví loď, dobrodružství sympatické dvojice trosečníků nekončí, ale naopak začíná nabírat ty správné dramatické obrátky. Opuštěný ostrůvek je totiž základnou novodobých pirátů, kteří před očima Quinna a Robin brutálně zavraždí člověka. Nepohodlné svědky je třeba bez milosti odpravit ...


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Šest dní, sedm nocí
Populární americký herec Harrison Ford je hrdinou romantické milostné komedie, vyprávějící o snové dovolené, která se proměnila v neuvěřitelné dobrodružství. Poněkud chátrající pilot malého nákladního letadla- Quinn Harris, který si občas rád přihne, žije na ostrovech v Polynésii. Živí se, jak se dá, a turisty nemá příliš v lásce ... dokud nenarazí na Robin Monroe - energickou redaktorku z New Yorku, která se co nejryhleji potřebuje dostat na Tahiti. Jediný, kdo ji tam může dopravit je právě Quinn - jejich společný let v bouři však skončí ztroskotáním. Dvojice, uvězněná na pustém ostrově, kde se navíc objeví piráti, se nejprve hádá kvůli každé maličkosti, ale nebezpečí i vzájemné sympatie ji postupně sblíží. Populární americký herec Harrison Ford je hrdinou romantické milostné komedie, vyprávějící o snové dovolené, která se proměnila v neuvěřitelné dobrodružství.
Prožijte spolu s nim ŠEST DNÍ, SEDM NOCÍ uprostřed tichomořského ráje a uvidíte, že přitom zažijete věci, které vám nenabídne žádná cestovní kancelář!
DVD Express


Popis / Obsah / Info k filmu Šest dní, sedm nocí
Dobrodružná romantická komedie osvědčeného hitmakera Ivana Reitmana šest dní, sedm nocí těží ze standardního schématu sbližování muže a ženy, kteří jsou povahově naprosto odlišní a kteří se spolu ocitnou v extrémních podmínkách. - Úspěšná redaktorka společenského časopisu Robin Monroeová přiletí se svým milencem Frankem na dovolenou na ostrov Makatea v Polynésii. Shodou okolností však hned druhý den ztroskotá se stárnoucím pilotem Quin-
nem Harrisem na pustém ostrově. Povahově rozdílní trosečníci se napřed krutě hádají kvůli každé maličkosti. Když všk musejí prchat před piráty, které náhodou přistihli při zločinu, sblíží se spolu. Po velkém úsilí se jim podaří spravit rozbité letadlo a uletět nebezpečným pronásledovatelům. Jejich dobrodružství pak nemůže skončit jinak, než ještě dalším happyendem… - Snímek je postaven především na souhře Harrisona Forda a výborné Anne Hecheové (která se v civilním životě netají svou lesbickou orientací). Komediálni situace se v patřičném časování střídají s dramatickými okamžiky a všechno je podtrženo krásou tichomořské přírody (natáčelo se na havajském ostrově
Kauai). Název filmu, upomínajícího nejvíce na slavnou Hustonovu Africkou královnu (1951), je odvozen z běžné objednávky na dovolené v turistických kancelářích.

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Protiklady se přitahují a Harrison Ford s Anne Hecheovou se nesnášejí jenom proto, aby se nakonec mohli milovat - navíc v kulisách romantického tichomořského ostrova a za asistence moderních pirátů. No nekupte to!


Staré, ale spolehlivé - říká Quinn Harris o své rachotině, která snad kdysi v lepších časech nesla hrdé jméno letadlo. A úplně stejně lze označit i vzorec, podle nějž je sestavena nová komedie Ivana Reitmana. Starý, ale spolehlivý.

Scenáristická formule na úspěch by v daném případě mohla znít takto - vezmi zajímavou, leč paličatou a nezkušenou ženu a drsného a šarmantního samotáře, vraž do toho nástrahy, nebezpečí a další dramatické okolnosti, pár vtipných a náležitě jedovatých slovních přestřelek, na závěr love story a úspěch je zaručen.

Je? Je. Příkladů je na to víc než dost, vezměte si takovou Africkou královnu či Honbu za diamantem, abychom zmínili jen ty notoricky známé.

Tak tedy, k nejnovější milostné romanci se schyluje na půvabném tichomořském ostrůvku, kam míří z New Yorku krásná a úspěšná (byť trochu uhoněná) šéfredaktorka módního časopisu Robin Monroeová, aby si tu užila skutečnou a nefalšovanou zásnubní cestu. A že si ji zaslouží! Dlouholetá známost, která zásnubám předcházela, byla totiž nějakých orgií romantiky a vzrušení zcela prosta, a protože od budoucího manžela nelze očekávat nic než bezduchou spolehlivost a spolehlivou průměrnost, je trocha té exotiky zcela na místě.

To Quinn Harris je z úplně jiného těsta. Už před lety vyměnil svůj výnosný (a infarktový) byznys za skromnou, leč nad jiné příjemnou existenci charterového pilota s jedním starým letadlem, dvěma košilemi a půvabnou domorodou přítelkyní, a je snad zbytečné dodávat, že mu výkonné profesionálky z velkoměsta upřímně lezou krkem. Ani Robin by si Quinna za normálních okolností dobrovolně nevybrala, ale v okamžiku nouze, kdy ji naléhavá pracovní povinnost volala na Tahiti, by snad vzala zavděk i beznohým velbloudem.

Jenomže právě ve chvíli, kdy si Robin vzala pětatřicátou pilulku na uklidnění a Quinn hluboce litoval, že linky z New Yorku už dávno nezrušili, strhla se bouřka a na místě, kde museli přistát nejen že nebylo letiště, ale nebylo tu ani žádné město, vesnice, pošta, maják či psí bouda, nebylo tu prostě vůbec nic. Jen piráti.

Scéna je připravena a šest dní a sedm nocí může začít...

Jediným problémem, který člověku brání, aby zařadil Reitmanovu novou komedii na seznam svých oblíbených filmů, je jeho scénář. Potíž není ani tak v tom, že má k originalitě daleko, to od něj snad nikdo ani neočekává. Jeho jediná chyba je, že autor Michael Browning není ani James Agee (Africká královna) ani Diane Thomasová (Honba za diamantem). Vytvořil sice slibně exponované postavy a velmi slušně jim připravil půdu pro jejich velké ostrovní sólo, jenomže tím jeho invence také skončila. Ne že byste se špatně bavili, několik scén (asi tři) jsou skoro hodny zapamatování a citace, ale hluchých míst, která by (v případě výše zmíněných scenáristů) mohla být vyplněna situacemi, plnými jiskřivých dialogů a velkých třesků, plynoucích z napětí mezi tak odlišnými postavami, je tu mnohem více. Člověku je to skoro líto, protože už z oněch několika povedených míst lze vytušit, čím vším by Šest dní, sedm nocí vlastně mohlo být...

Vůbec nejslabším místem příběhu jsou zmínění piráti, kteří se tu objevují bez souvislosti a bez většího dramatického efektu než je ten, že se ztroskotanci bojí a mají o důvod víc z ostrova rychle vypadnout. Druhá, stejně nepříjemná (a navíc nijak nová) možnost je ovšem ta, že výskyt pirátů měl snad původně ve filmu nějakou logiku, ale nůžky producenta či režiséra je na poslední chvíli natolik omezily, že pro samotný příběh ztratili větší (nebo lépe jakýkoliv) smysl.

Proti předchozím výhradám ovšem stojí nejeden klad. Tvůrci si vybrali skutečně skvostné exteriéry, jejichž idylické zobrazení nemůže divákovi nepodsunout kacířskou myšlenku, že snad Šest dní, sedm nocí vzniklo za sponzorského přispění havajského výboru pro cestovní ruch.

Navíc, pokud jde o herecké obsazení, věc nemá chybu a v případě Harrisona Forda by snad i ubohá česká šéfredaktorka začala pročítat katalogy cestovních kanceláří a šetřit do prasátka. I v éře Leonarda DiCapria je totiž stejný jako jeho letadlo - postarší, ale funguje spolehlivě. Navzdory svým šestapadesáti letům je schopen se ctí obstát i ve fyzicky náročné roli a stále ještě být tím, co se v USA nazývá leading man, a to v žánru, běžně vyhrazeném podstatně mladším kolegům, a naopak díky svému věku vládne šarmem, o němž se o generaci dvě mladším hercům může jen zdát. Jeho Quinn Harris dozrál z Indiana Jonese i Hana Sola, čas ho ale zklidnil, aniž zbavil jeho šarm klukovských rozpaků.

Pro Anne Hecheovou muselo být dosti obtížné neocitnout se v této společnosti ve stínu, je to ovšem herečka nejen půvabná, ale i velmi schopná, takže její Robin má vedle neurotické emancipovanosti a nesentimentální tvrdosti právě tu správnou míru ženskosti, aby stála komukoliv včetně Harrisona Forda za hřích. Jejich protějšky, Angelica s Frankem, tu pak slouží čistě jako komický protipól ústřední dvojice, v případě snoubence Franka (David Schwimmer) ovšem protipól místy skutečně neodolatelný.

A jak to skončí? Tak jak musí. Jako lehké, místy opravdu vtipné romantické dobrodružství s happy endem, které vás pobaví, ale u něhož můžete jen upřímně litovat, že nebylo lepší. Kdyby to scénář dovolil, mohli jste si tenhle film pamatovat ještě hodně dlouho. Ford s Hecheovou by se o to postarali.

Autor/Zdroj: Hejlíčková Iva/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

73.3 %
7   - SvoKar
4   - curil
7   - cicis
8   - green-tea
8   - Angelika28
7   - Veronika42
7   - hvezdyn
8   - hledasenik
7   - Frolíček
6   - FLA
4   - M.A.G.
8   - martin.stu
7   - ajaajena
7   - Prasoid
8   - Agostino
7   - Lienocka22
6   - Duri86
8   - LenC2
10 - georginaa
8   - 261972

TV Program

ČT1 - Kluci v akci (2005) [TV pořad]

18:25 - 18:55

9 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

ČT2 - Krasobruslení: MS 2018 Itálie

17:00 - 19:00

94 minut již uběhlo
26 minut zbývá do konce

NOVA - Souboj Titánů (2010)

17:30 - 19:30

64 minut již uběhlo
56 minut zbývá do konce

Prima - Líbánky (2003)

16:50 - 18:55

104 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 148888
Osobností: 629201
Fotografií: 567245
Plakátů: 269408
Obsahů a biografií: 136807

Poslední komentáře

Kingpin (1996)

Tak,

Kingpin
jako mají bratři Wachovští   (teď už sestry) v Hollywoodu   copyright na nekompromisní   akci, tak bratři Farrelyovi   mají pod palcem fekální, více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 9 / 10

Policie v akci (2017) [TV pořad]

Mně tento formát nevadí.

Policie v akci
To, že se nejedná o přímý   přenos z ulice dojde i   kojenci, jehož kočárek   náhodně otočíte směrem k   obrazovce. Ale to vůbec   nevadí. více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 7 / 10

Stůj, nebo se netrefím (1998)

Když dva dělají totéž...

Stůj, nebo se netrefím
Dva členové souboru Divadla   Járy Cimrmana v sobě nalezli   potenciál k tomu, aby napsali   scénář k filmové komedii   podobně, jako jejich   více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 5 / 10

Volyň (2016)

Volyň
Místy špatná kamera, a   ještě horší střih. Ale   opravdu jen místy. Jinak je   to zpracováno profesionálně   a na úrovni. To se snímku   upřít více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 6 / 10

My Little Pony: Equestria Girls ...

My Little Pony: Equestria Girls II
Ja jsem luna z winx flora a   witch jsem irma   ??????????????????????????????   ??????????????????????????????   ??????????????????????????????   ??????????????????????????

Autor: fufana

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.055/0.013