reklama
 
ohodnotit

Rudá Sonja

Red Sonja

Další název:
Rudá Soňa; Barbar Conan 3: Červená Sonja (SK); Červená Sonja (SK)
Rok:
1985
Délka:
89 minut
„Báje o dívce nadané nadpřirozenou silou a Kalidorovi, kteří žili v době krutého násilí vládců...“
Popis / Obsah / Info k filmu Rudá Sonja
Jednoho dne měla být mladá žena, Sonja, na příkaz královny Gedren, zotročena, Sonja se však odmítala podrobit, za což stihl její rodinu krutý trest, všichni byli vyvražděni. Sonja byla znásilněna královninými vojáky a ponechána v hořícím domě, Sonje se však z plamenů podařilo uniknout. Vzápětí je zubožená Sonja oslovena přízračnou bohyní, která jí dodá sílu a odhodlání, nyní už není Sonja obyčejná dívka s rusými vlasy, ale neohrožená bojovnice za spravedlnost, poháněná touhou po pomstě, Rudá Sonja. Mezitím se královna Gedren v chrámu kněžek zmocnila talismanu, díky němuž byl zrozen svět, kněžky se však chystaly talisman uvěznit v temnotě, moc talismanu, kterého se mohou dotknout pouze ženy, totiž na světle vzrůstala, stal se pro lidstvo nebezpečným. Jedné z ochránkyň talismanu, Sonjině sestře, se podařilo z chrámu uprchnout, na útěku však byla zraněna. Pomoc najde u svého přítele, odvážného bojovníka, Kalidora, ten zavede Sonju k umírající sestře. Sonja slíbí, že získá talisman zpět a uvrhne ho do temnoty, pokud tak neučiní, bude svět zničen. Kalidor nabídne Sonje pomoc, ta je ale příliš hrdá, než aby ji přijala, nakonec je však ráda, že stojí Kalidor po jejím boku. Během putování do říše královny Gedren se Sonja spřátelí s malým princem, Tarnem, a jeho sluhou, Falkonem, jejichž město zničila Gedren s pomocí talismanu. Sonje se konečně podaří překonat nedůvěru k mužům, zamiluje se do Kalidora, také zjistí, že on jediný byl vyvolen dohlédnout na zničení talismanu. Sonja, Kalidor, Tarn a Falkon překonají Gedreniny léčky a proniknou do její pevnosti, talisman stále sílí, jeho moc se stává neovladatelnou, zaslepená Gedren však stále věří, že s jeho pomocí ovládne svět. V rozpadajícím se chrámu svede Sonja s Gedren souboj na život a na smrt, neohrožená Rudá Sonja vítězí, talisman, Gedren i její chrám jsou navždy zničeny.

Zdroj: TV Barrandov


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Rudá Sonja
Po zavraždení rodičov z vôle zlej kráľovnej Gedren sa mladej Sonji zjaví duch, ktorý z nej magickým spôsobom urobí neporaziteľnú bojovníčku s mečom. Zatiaľ čo si Sonja skúša svoje schopnosti v súboji so slávnym majstrom-mečiarom, vnikne Gedren do chrámu a ukradne zelený talizman, ktorým možno vyvolávať zemetrasenia a búrky. Iba Sonjina sestra, chrámová služobníčka, unikne vďaka cudzincovi menom Kalidor masakru. Krátko nato však hynie zásahom otráveného šípu.

Sonja prisahá pomstu a vydá sa na cestu do Gedreninej kráľovskej ríše zničiť nebezpečný krištáľ. Ostáva jej trinásť dní, kým talizman neabsorbuje toľko svetla, aby jeho moc zničila svet. Aby sa proroctvo čo najskôr naplnilo, Gedren postaví talizman do komory osvetlenej tisíckami sviečok. Cestou Sonja natrafí na zvyšky kráľovskej ríše, ktorú zničila Gedren. Ako jediný prežil mladý princ Tarn a jeho sluha Falkon. Krátko nato v súboji porazí colníka Brytaga a ju samu zachráni Kalidor patriaci k Brytagovým mužom.

Sonja vyslobodí Tarna a Falkona zo zajatia niekoľkých banditov, napokon sa spoločne dostanú do krajiny tmy. Gedren vyvolá búrku, ktorá vženie trojicu do temnej jaskyne, kde už na nich striehne kovový krokodíl. Kalidor znovu zachráni Sonju a nato sa dá spoznať ako "Veľký Lord". Vyvolá priateľský zápas s cudnou Sonjou, ktorý sa končí nerozhodne úplným vyčerpaním oboch bojovníkov. Keď sa konečne dostanú do zámku, hrozí, že talizman už nemožno ovládnuť. Sonja vyzve Gedren, aby si zmerali sily, zabije ju a nato hodí talizman do jazera lávy. Zámok vybuchne. Tarn a Falkon sa pustia znovu budovať svoju ríšu. Sonja sa napokon po istom váhaní zovrie svojho Kalidora do náručia.


Autor: seagal

Popis / Obsah / Info k filmu Rudá Sonja
Meč a magie se střetnou v napínavém boji o záchranu starověkého světa.Krutá královna Gedren přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly jeho kněžky zničit. Poslední, těžce raněná (sestra Sonji) unikne z chrámu, a je zachráněna bojovníkem Kalidorem. Umírající dívka jej prosí, aby našel její sestru Sonju, a pomohl jí zastavit královnu Gedren. Ta chce totiž s pomocí talismanu ovládnout svět. Rudovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu za to, že ji nechala znásilnit svými vojáky a vyvraždila její rodinu, byla vyškolena na vynikající bojovnici. Okamžitě se vydá po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí však neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, která mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne neohroženě Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s doprovodem : princem Tarnem a sluhou Falkonem. Gedren je pomocí magického zrcadla odhalí. V jeskyni na ně číhá mechanický netvor, kterého po obtížném boji zdolá Kalidor. Přes nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu, kde Gedren právě rozpoutala nečisté síly talismanu. Pokud ho chtějí Sonja s Kalidorem zničit, mají poslední možnost.Dobro a zlo v dalším souboji zasazeném do atraktivního prostředí téměř pohádkového světa minulosti, nabízí příznivcům fantasy - a nejen jim - americko-holandský film z roku 1985. Vznikl podle námětu Roberta Ervina Howarda, jednoho ze zakladatelů této žánrové odnože, který mimo jiné stvořil ve třicátých letech Conana (postava vyvolala v osmdesátých letech nebývalou vlnu zájmu o filmovou fantasy). Fantasy se od pohádek liší nejen řadou rozdílných postupů a charakterizujících prvků, ale i celkovým vyzněním. Příběhy jsou propracovanější a na rozdíl od klasických pohádek jsou určeny především odrostlejším čtenářům.

upravený text distributora


Autor: clara.bow

Popis / Obsah / Info k filmu Rudá Sonja
Neohrožená Brigitte Nielsen s pomocí odvážného Arnolda Schwarzeneggera hledá talisman, jehož obrovská moc by mohla zničit vše na zemi. Je o to nebezpečnější, neboť se nachází v rukou zlé královny Gedren ... Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtely kněžky zničit. Poslední, těžce zraněná kněžka unikne z chrámu, a je zachráněna bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho dívka, aby našel její sestru SONJU a pomohl jí zastavit královnu Gedren. Rusovlasá SONJA, která přísahala Gedren pomstu za to, že ji nechala znásilnit svými vojáky a vyvraždila její rodinu se okamžitě vydá po stopách kruté královny. V další cestě pokračuje SONJA, doprovázená Kalidorem, Tarnem a Falkonem. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží k hradu, kde Gedren právě rozpoutala nečisté síly talismanu. Pokud ho chtějí SONJA s Kalidorem zničit, mají poslední možnost ...
DVD Express


Popis / Obsah / Info k filmu Rudá Sonja
Arnold Schwarzenegger v jedné z hlavních rolí ve zfilmované legendě spolu s Brigitte Nielsen - Rudou Soňou - nadanou nadpřirozenou silou. Žili v době krutého násilí vládců a ne každý se s touto zkušeností dokáže smířit. Činy "Rudé Soni" a "Kalidora" se proto zapsaly do dějin světa a staly se jednou z jeho bájí.

Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora


Popis / Obsah / Info k filmu Rudá Sonja
Ve snímku žánru ".sword and sorcery" (meč a magie) Red Sonja se režisér Richard Fleischer rok po svém úspěšném Ničiteli Conanovi (1984) znovu ponořil do fantaskního světa kultovního spisovatele Roberta E. Howar-da. - Napínavý příběh se odehrává v mytickém starověku v bájném Hyboriánském království. Rudovlasá Sonja přísahá pomstu kruté královně Gedren, která zavraždila její rodiče, dá se vvcvičit v boji a přijme pomoc velekněze a válečníka Kalidora, malého hablockého prince Tarna a jeha věrného tlustého sluhy Falkonca, kteří rovněž mají s královnou nevyřízené účty. Cílem skupinky odhodlaných bojovníků je Gedrenin palác v říši věčné noci Birkaben, kde královna skrývá ukradený Talisman, jenž jejích nepovolaných rukou hrozí zničit svět. Cestou přátelé prožívají rozličná dobrodružství jež je sbližuji a otvírají jim cestu k se-bepoznání. Největší zkouška je však čeká teprve v paláci zlé královny... - Pře-hledný "comicsový" děj je vyprávěn svižně a bez ozdob se smyslem pro napětí, kouzla i pro vizuální atraktivitu barvitých prostředí. Red Sonjaedle osvědčeného Arnolda Sclnvarzeneggera se v hlavní roli uplatnila Brigitte Nielsenová.

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

60.2 %
4   - SvoKar
7   - curil
6   - clara.bow
1   - MARi0
7   - Frolíček
7   - Edward52
7   - Hugin
8   - M.A.G.
7   - Prasoid
4   - Agostino
2   - Lienocka22
4   - Duri86
8   - videofil
6   - LenC2
8   - BinLADIN
4   - Chrustyn
7   - PORTER
2   - mat.ilda
6   - Karius
6   - volam.sa.p

TV Program

ČT1 - Sama doma (2000) [TV pořad]

12:30 - 14:00

60 minut již uběhlo
30 minut zbývá do konce

ČT2 - Poselství Jana Palacha

12:40 - 13:42

50 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě 2 (2...

12:50 - 14:05

40 minut již uběhlo
35 minut zbývá do konce

Prima - Doktor z hor: Nové příběhy (20...

13:25 - 14:25

5 minut již uběhlo
55 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 147950
Osobností: 626656
Fotografií: 562459
Plakátů: 266816
Obsahů a biografií: 135793

Poslední komentáře

Bluetoes, the Christmas Elf (198...

Bluetoes, the Christmas Elf
Je tady Štědrý večer na   severním pólu a všichni   pomocníci ze Santou jsou   zaneprázdněni, aby si   sbalili sáňky na start.   Vše, to je, více >

Autor: rimeon | Hodnocení: 8 / 10

Čertoviny (2017)

Čertoviny
Klasický Troškův odpad,   víc není co dodat. Nechápu   proč se pořád ještě   snaží když zjevně   nedokáže udělat alespoň   průměrný film...

Autor: SSandra | Hodnocení: 1 / 10

Sirotčinec slečny Peregrinové pr...

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Film na motivy skvělé   knižní trilogie, který to   bere poněkud hopem, ale je   skvělý. Škoda, že nebyla   natočena celá trilogie,   dokážu si více >

Autor: SSandra | Hodnocení: 9 / 10

Čertoviny (2017)

Prostě Troška

Čertoviny
Pohádka ale super plná   napětí perfektní kostýmy   prostředí no prostě z.   Troška co víc k tomu dodat   zase boduje na 100 procent.

Autor: RaistlinPetr | Hodnocení: 10 / 10

Pozdní léto (1974) [TV inscenace...

Trýznivý film

Pozdní léto
Dneska to zase opakovali a tak   jsem se opět dívala. Pešek   s Medřickou jsou tu totiž   skutečně pohádkoví a jako   dítě jsem po takových   více >

Autor: Didinka | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.053/0.015