Prsten kohouta Alektrya (2002) [TV film]

Obrázek není k dispozici.
48.6 %
 
 
    Žánr: pohádka / rodinný / fantasy
    Země: Česká republika
    Délka: 61 min.
„Pohádkový prsten, závist i láska pěkně zamotají osudy hraběcí a královské rodiny..“
Příběh kohouta Alektrya je příběhem rodového dědictví hraběcí rodiny, která se o něj nechtěla dát připravit. Je plný překvapivých dějových peripetií, kouzel a čar. Hraje se v něm o závisti, intrikách, malosti, chybování, ale také o věrnosti a lásce, tedy o vlastnostech, které tak dobře známe z lidského světa. A tak je pohádka o tom, jak kohout Alektryo, krutě a neprávem ztrestaný hrabětem, dokáže přesto hraběcí rodinu obdarovat svým čarodějným prstenem, a tak jí vrátit důstojnost a domov, pohádkou jen zpola. Alektryova moudrost, s níž dokáže odpouštět a pomáhat spravedlnosti, je úctyhodná a chvályhodně lidská.

Podle scénáře Evy Košlerové, který vznikl na motivy pohádky O Kokrháči a Kdákalce německého autora Clemense Brentana, natočila televizní inscenaci režisérka Svatava Simonová.

Česká televize

režie:
Svatava Simonová
 
 
hraje:
Boris Hybner (kohout Alektryo), Simona Stašová (hraběnka), Ladislav Županič (král), Valerie Zawadská (královna), Ondřej Brousek (Karolín), Dana Morávková (myška Sisi), Zuzana Vejvodová (hraběcí dcera Putinka), Petr Rychlý (čaroděj), Ivan Řezáč (hrabě)
 
 
scénář:
Eva Košlerová (na motivy pohádky Clemense Brentana O Kokrháči a Kdákalce)
 
 
kamera:
Petr Polák
 
 
hudba:
Petr Malásek
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.