ohodnotit

Prohnilí proti prohnilým

Ripoux Contre Ripoux

Další název:
Prehnití proti prehnitým
Žánr:
Země:
Rok:
1990
Délka:
90 minut
Premiéra v ČR:
20.12.1991
„Nic není tak prohnilé, aby to nemohlo být ještě prohnilejší.“

Obsah filmu Prohnilí proti prohnilým

 
Šarmantně nenucený Philippe Noiret a Thierry Lhermitte představují pařížské policisty, kteří si zavedli na Montmartru úplatky a pohodlně z nich žijí. Udržují intimní vztahy s prostitutkami, dávají si dobré jídlo a příjemně si povídají. Leč jeden z nich zatouží po povýšení a náhle se snaží být pracovitým policistou. Rovnováha kumpánů i celé čtvrti se tak naruší. Volné pokračování prvního dílu Prohnilí.

Zdroj: TV Barrandov

 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Claude ZidiClaude Zidi  
hraje:
Philippe NoiretPhilippe Noiret.....René [59]   
Thierry LhermitteThierry Lhermitte.....Francois [37]   
Guy MarchandGuy Marchand.....Brisson [53]   
Jean-Pierre CastaldiJean-Pierre Castaldi.....Portal [45]   
Grace De CapitaniGrace De Capitani.....Nataša [33]   
Line RenaudLine Renaud.....Simona [62]   
Michel AumontMichel Aumont.....Bloret [53]   
Jean-Claude BrialyJean-Claude Brialy.....Blanchard [57]   
Jean BenguiguiJean Benguigui.....Cesarini [46]   
Christian BouilletteChristian Bouillette.....klenotník [32]   
Roger JendlyRoger Jendly.....Albert [52]   
Alain MottetAlain Mottet.....prefekt [61]   
Bernard FreydBernard Freyd.....Gulchard [51]   
Patricia KarimPatricia Karim.....majitelka klenotnictví [55]   
Julien GuiomarJulien Guiomar  
Valérie LeboutteValérie Leboutte  
scénář:
Claude ZidiClaude Zidi  
Simon MichaëlSimon Michaël  
Didier KaminkaDidier Kaminka.....dialogy [47]   
hudba:
Francis LaiFrancis Lai  
kamera:
Jean-Jacques TarbèsJean-Jacques Tarbès  
střih:
Nicole SaunierNicole Saunier  
  Nahrát trailer k filmu
Distributor v ČR:
Lucernafilm - Gama
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
francouzská
 
 
Distribuční verze:
česky, dabováno
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Prohnilí proti prohnilým >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

topipig
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.7.2021
Prohnilí proti prohnilým bych nenazval jako   pokračování Prohnilých, vůbec na ně totiž   nenavazuje. To ale nevadí, zábava je to pořád   stejně kvalitní a Jiří Zahajský pasuje k   Noiretovi dokonale! Po Čestmíru Řandovi asi   nejlepší dabing. Trávníček k Lhermittovi taky   dobře sedí. Velice příjemná komedie.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 28.9.2020
Starý policejní pardál libující si ve   vybudovaném korupčním prostředí pro klid   svůj i zločinců René a jeho nový mladý   parťák Francois původně chtící být   poctivým poldou, ale nechal se do korupčního   prostředí stáhnout, se vrátili v celé své   slávě a jak je patrné hned na začátku   příběhu, je jim utípnut tipec, dříve, než   se stačí divák rozkoukat, co je vlastně kde   nového. Vpodstatě až na jeden detail vůbec   nic. Byly suspendováni, nahradila je jiná   policejní dvojka a pokud by si někdo myslel, že   už konečně všechno běží tak jak má, bude   vyveden z omylu dříve, než se naděje. Volné   pokračování kultovní komedie ´Prohnilí´   (1984) se věrně drží nastavené dějové linky   a jen zdvojnásobuje použitou amorální   myšlenku zásady, že pouze naivní člověk   stále věří, že lidská bytost může být   dokonalá. Také by se dalo říct, že úřad pro   vnitřní záležitosti svým zásahem do dané   situace fakticky pouze přeposlal problém z   deště pod okap. Atmosféra, energičnost a   pevná nálada zábavného charakteru byla   zachována, takže pokud zaujal snímek první,   musí zaujmout i toto pokračování. Nakonec aby   ne, když na režijní stoličku opět zasedl   Claude Zidi, který na celé koncepci snímku nic   nezměnil. Může se to zdát stereotypní a bez   jediného krůčku do předu v nějakém vývoji,   ale nadruhou stranu zase fanoušci Philippa   Noireta, který to opět celé s plnou vervou   táhne, samozřejmě majícího v patách   Thierryho Lhermitta, dostanou to, co od toho   všeho očekávají. Snímek tedy ve své kvalitě   neklesl, ani nepovýšil. A v tomto případě je   to jedině dobře.
p.a.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.1.2018
Jóó podruhé!!
Zdařilé pokračováni úspěšné komedie   "Prohnilí" z roku 1984. Bohužel je   znát ten časový odstup, a to jak na formě obou   hlavních představitelů, tak i pana režiséra.   Stále ovšem velmy dobrý film, ale už ne za   plný počet hvězd.
Petantino
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.4.2013
Prohnilí skončili ukradeným balíkem peněz,   uvězněním Reného a Francoisovým odchodem od   policie, tak jak to, že oba pořád slouží u   policie? Já bych snad smysl našel v tom, že by   se mohlo jednat o alternativní konec prvního   dílu. Po první hodině mohl René Francoise   svést z cesty spravedlnosti, jak tomu bylo v   Prohnilých, ale také mohl bojovat s jeho   čestností až do konce, jak to ukázali   Prohnilí proti prohnilým. A možná chtěl pan   Zidi jenom divákům nabídnou sympatické poldy   ještě jednou v akci a tak jim jednoduše vrátil   zbraně a odznaky. Ať je to jakkoli, tak musím   smutně konstatovat, že René ztratil něco ze   své pohodovosti a Francois byl se svou   čestností chvílemi až otravný. Na druhou   stranu duo extra záporných poldů je   vynikající, vyvrcholení scény zatčení   náhodného člověka je skoro až geniální a   ten nadopovaný kůň, který patrně ještě   nyní běhá po závodní dráze, taky neměl   chybu. A stejně je na tom nejlepší ta   atmosféra prohnilosti podkreslená skvělými   harmonikovými a saxofonovými hudebními motivy.
hvezdyn
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.3.2011
Film, který je pokračováním úspěšné   komedie. A je pokračováním úspěšným.   Atmosféra pařížského Montmartru je cítit z   každého metru filmu. Všechny ty obyčejné   postavičky dodávají zvláštní kouzlo a   pohlazení. René i snaživě slušný Francois si   dokázali získat srdce diváků i napodruhé.   Poklonu si zaslouží i barrandovský dabing a   děkuji tak i distributorovi DVD, Levným knihám,   že ten dabing pro DVD využil.
Phreaker
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.2.2011
Tento díl Prohnilých sem kdysi měl nejraději.   Dnes už ho sice nejraději nemám, ale to nic   nemění na tom, že se jedná o stejně kvalitní   film, jako byl první díl. Z mého pohledu je   tento díl asi nejméně komediální a možná i   proto dnes již není můj nej.

Trochu mi   vadí, že film vůbec nekoresponduje s děním v   předchozím dílu. Jak je možné, že někdo,   kdo byl odsouzen je opět policistou? Co se stalo   s Reného hospůdkou? Kam se poděly všechny   peníze? To jsou věci, které film vůbec   neřeší. Sice je to možná drobnost, ale já to   považuji za nelogické.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.1.2010
dvojka je trochu slabší ale stejně dobrá   zábava
na pokračování čekalo   dosti dlouho ale přesto to jde a zábava i tak   nemine.
rankinfitch
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 17.12.2009
Už slabší a nic extra nového přinášející   pokračování, které už opravdu neni tak v   pohodě, jak první díl. Philippe Noiret je   samoźřejmě výbornej, ale děj už je prostě   jako v každym filmu podobného ražení.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih49172minih49172Život je stres (2008) 
Smother n
minih54884minih54884Kód 252: Katastrofa v Japonsku (2008) 
252: Seizonsha ari n
minih73005minih73005Druhý život (2000) 
Deuxième vie n
minih48489minih48489Strážci - Watchmen (2009) 
Watchmen n
minih47451minih47451Transformers: Pomsta poražených (2009) 
Transformers: Revenge of the Fallen n
minih7345minih7345Embryo (1976) 
Embryo n
minih32755minih32755Zlatokopové z Arkansasu (1964) 
Die Goldsucher von Arkansas n
minih15550minih15550Pátý element (1997) 
Le cinquième élément n
minih98086minih98086Gambit (2012) 
Gambit n
minih69927minih69927Cervantes (1967) 
Cervantes n


Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Superprohnilí (2003)

 Superprohnilí (2003)
Superprohnilí n
Ripoux 3
Žánr: krimi / komedie
Země: Francie
Režie: Claude Zidi

(pokračování)

Prohnilí (1984)

 Prohnilí (1984)
Prohnilí n
Les Ripoux
Žánr: komedie / krimi
Země: Francie
Režie: Claude Zidi

(pokračování)

Hodnocení filmu

78.8 % (108)
7   - klasifikát
5   - argenson
8   - curil
8   - jarda53
8   - cicis
9   - Erkul
8   - clara.bow
8   - green-tea
8   - Angelika28
9   - hvezdyn
9   - martin.stu
7   - Edward52
5   - M.A.G.
7   - Petantino
10 - BinLADIN
8   - Bara.40
6   - mat.ilda
6   - rankinfitc
6   - Snura
8   - melakara
Prohnilí proti prohnilým (1990)Prohnilí proti prohnilým (1990)Prohnilí proti prohnilým (1990)Prohnilí proti prohnilým (1990)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 188374
Osobností: 694143
Fotografií: 749694
Plakátů: 369519
Obsahů a biografií: 174792

Poslední komentáře

Láska v Indii (2016) [TV film]

Láska v Indii
Trochu erotický, trochu   cestopisný, tedy víc   cestopisný, starší sestra   na ránu a bollywoodský   taneček taky proběhl.
A žili v opraveném   hotelu šťastně až do smrti

Autor: Frolíček

Hanussen (1988)

Hanussen
Vskutku výborné,   psychologicky laděné drama s   životopisnými prvky a   skvělým mezinárodním   obsazením v němž se mezi   evropskými hvězdami více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Bitva o Sevastopol (2015)

Bitva o Sevastopol
Na to, že se podílely na   vzniku filmu Rusové s   Ukrajinci v R. 2015, kdy se   tam ještě nic nedělo,   vznikl zajímavý film,   možná o 20 více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 8 / 10

Černá bříza (1978)

Černá bříza
Válka z povzdálí, kdysi to   na obrazovce proběhlo a již   nikdy, přestože je to   příběh k zamyšlení. V   čs. znění Pavel   Trávníček a Naďa   Konvalinková...

Autor: jarda53 | Hodnocení: 10 / 10

Dáma ve zlatém (2015)

Dáma ve zlatém
Skutečně výborné filmové   drama natočené na motivy   skutečných událostí,   které je okořeněné   skvělým výkonem   představitelky hlavní role více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10