Princ a chuďas (1937)

Princ a chuďas (The Prince and the Pauper)
76.7 %
 
 

The Prince and the Pauper

    Žánr: dobrodružný / drama / rodinný
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 118 min.
„Malý princ vymění na chvíli život v paláci za život na londýnských ulicích... Ataptace předlohy Marka Twaina se skvělou hudbou E.W. Korngolda“
Princ a chuďas byl natočen podle románové předlohy spisovatele Marka Twaina. Příběh začíná v Anglii 16.století. Existují tu dva, od sebe k nerozeznání podobní kluci, narození ve stejný den a hodinu, do diametrálně rozdílných podmínek. Edward jako malý princ a následník trůnu, a Tom syn příležitostného zloděje a žebráka Johna. V předvečer 10-tých narozenin se podaří Tomovi dostat do královských zahrad, kde se náhodou setkává se stejně starým princem Edwardem. Prince napadne, že by si spolu mohli vyměnit šaty. Legrace však záhy přestane být, když stráže převlečeného Edwarda vyhodí i přes jeho protesty na ulici, a Tom zůstane v paláci jako princ, zatím co princ Edward se ocitl na okraji té nejhorší spodiny. I když se oba snaží vše vysvětlit, nikdo ani jednoho neposlouchá. V té době také umírá Edwardův otec král, a princ má nastoupit na jeho místo. Naprosto zničeného chlapce se na ulici naštěstí ujme šlechtic Miles Hendon - Errol Flynn, který se mu snaží najít cestu zpět na právoplatné místo - trůn…..

M.H. clara.b  Autor: clara.bow

režie:
William Keighley
 
 
hraje:
Errol Flynn (Miles Hendon), Claude Rains (hrabě z Hertfordu), Henry Stephenson (vévoda z Norfolku), Barton MacLane (John Canty), Billy Mauch (Tom Canty), Robert J. Mauch (princ Edward), Alan Hale (kapitán gardy), Eric Portman (první lord), Lionel Pape (druhý lord), Leonard Willey (třetí lord), Murray Kinnell (Hugo), Halliwell Hobbes (biskup), Phyllis Barry (barmanka), Ivan F. Simpson (Clemens), Montagu Love (Henry VIII), Fritz Leiber (otec Andrew), Elspeth Dudgeon (babička Cantyová), Mary Field (Mrs. Cantyová), Joan Valerie (Lady Jane Seymour), Lester Matthews (St. John)
 
 
námět:
Mark Twain (román (1881))
 
 
scénář:
Laird Doyle
 
 
kamera:
Sol Polito
 
 
hudba:
Erich Wolfgang Korngold
 
 
kostýmy:
Milo Anderson
 
 
střih:
Ralph Dawson
 
 
produkce:
Hal B. Wallis, Jack L. Warner
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.