Cerven
ohodnotit

Prázdniny pro psa

Rok:
1980
Délka:
80 minut
Premiéra v ČR:
1.3.1981
„...hlavně, že se nikomu nic nestalo!“
Popis / Obsah / Info k filmu Prázdniny pro psaPOZOR, SPOILER

Malý Petr se dívá z okna a zatouží po holubovi. Při tom něco shodí na jejich auto, pod kterým leží jeho tatínek. Něco tam opravuje. Ten pak nahoru do bytu přinese lodnu plnou špinavého nářadí. Hodlá to v koupelně vyčistit. Do toho přichází maminčina kamarádka Alice se psem Blekem, kterého potřebuje hlídat. Ten se ještě ani nerozkoukal a již dochází ke konfliktu.

Celá rodina pak konečně dorazí k babičce a dědovi na vesnici, kde bude Petr přes prázdniny. Bleka, mají s sebou a ten po krátké době projeví svůj temperament.

Petr pak ukáže místním dětem, jak jezdí autem. Vtom se vrací zcela nečekaně domů děda. Posoudí situaci a usedá za volant. To, co zvládne udělat s autem a okolím, by zvládl jen hurikán. A tak je děda babičkou zavřen na seník. Za pomoci Petra však děda po vzoru Monte Christa prchá.

Aby Petr dokázal svou odvahu, jde za místním silákem Drtikolem. Netuší, že to je nadávka a muž se jmenuje Vrabec. Tomu se však klučina zalíbí. Petr tedy svůj úkol splnil, ale mezitím utekl Blek. A toho pak chytil další místní občan jménem Plavec. Všechny vesnické děti se pak pokoušejí o psovu záchranu, ale Plavec je příliš mazaný. Pak dostane zpět peníze za prodanou pušku, ale ty musí zase dát panu Vrabci, který se rozhodl rázně zakročit ve prospěch psa a malého Petra...

A už jsou zde jeho rodiče. Zdá se, že Péťa bude mít co vysvětlovat - auto i zmizelého psa.


Autor: Pitryx

Popis / Obsah / Info k filmu Prázdniny pro psaMalý Petr tráví letní prázdniny na venkově u dědečka a babičky ve společnosti rozpustilého velšteriéra Bleka, svěřeného do jeho péče maminčinou přítelkyní. Petr má problémy nejen se psem, jehož se zmocní zlý pan Plavec, ale i s partou místních dětí, která se na pražského kluka kouká zpočátku nevraživě. Posléze ale spojí své síly a pokoušejí se Bleka z rukou nenechavého pana Plavce osvobodit. Blek ale mezitím podhrabal klec a zmizel. Podaří se Petrovi Bleka najít, nebo bude muset vrátit maminčině přítelkyni psa Cézara, kterého mu rodiče přivezli za vysvědčení…?


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Prázdniny pro psaRodinná komedie režisérky Jaroslavy Vošmikové líčí příhody městského kluka Petra, který tráví letní prázdniny na venkově u dědečka a babičky ve společnosti velšteriéra Bleka. Rozmazleného psa svěřila do jeho péče matčina přítelkyně Alice. Petr má problémy nejen se psem, jehož se zmocní zlý pan Plavec, ale i s partou místních dětí, která se na pražského kluka zpočátku dívá nevraživě. Nakonec ale děti spojí své síly a Bleka z rukou nenechavého pana Plavce vysvobodí. V hlavních rolích divácky vděčné komedie hrají Tomáš Holý, jeho pes Alton, Bohumil Vávra, Věra Tichánková a další.

Zdroj: ČT


Popis / Obsah / Info k filmu Prázdniny pro psaManželé Mrázovi se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi na venkov. Do zmatku a všeobecného shonu přijde matčina kamarádka Alice, která odjíždí k moři a chtěla by, aby se jí Petr postaral o psa Bleka. Přes matčin nesouhlas a potíže s autem nakonec přece jen odjíždí pes s chlapcem. Radost z jejich příjezdu má především svérázný děda, který potřebuje spojence proti babičce, jež nemá pochopení pro jeho furiantské kousky. Například právě prodala jeho pušku hamižnému Plavcovi. Ten se s ní pokusí zastřelit Bleka, který uteče při procházce, ale děda Petra uklidní, protože z pušky upiloval mušku. Tím však jeho problémy teprve začínají. A nejen se psem, ale také s partou místních dětí. Jejich vůdce Jarda ho vyprovokuje, aby je svezl otcovým autem, což skončí katastrofou. Nedokážou auto dostat zpátky do stodoly a děda porazí holubník, zboří plot a přejede babičce vyprané prádlo. Potom kluci navedou Petra, aby řekl jednomu z řidičů svážejících z polí obilí, že se mu sype zrní. Petr netuší, že jde o místního rváče a výtržníka. Muž, který byl kdysi nápadníkem jeho mámy, mu ale nakonec poděkuje, čímž naštve Jardu, který ze msty pustí Bleka z vodítka. Pes zmizí v lese a Petr ho marně hledá. Chytil ho totiž Plavec, drží ho na zahradě v kleci a hodlá ho výhodně prodat. A tak se děti spojí a pokusí se psa osvobodit.

Zdroj: Nova


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama