Cerven
ohodnotit

Pramen panny

Jungfrukällan

Další název:
The Virgin Spring; Prameň panny
Žánr:
Země:
Rok:
1960
Délka:
87 minut
„Pomsta za smrt dítěte, nebo slepé dodržování křesťanského přikázání "Nezabiješ!"“

Komentáře k filmu Pramen panny

Řadit dle:  Bodů uživ.  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení
Počet komentářů k filmu: 3
Prasoid
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.1.2011
Snímek, jemuž jednoznačně   vévodí herecké výkony   hlavních představitelů.   Děj a poenta jsou až   druhořadé. Tohle se musí   vidět. Jistě, pro někoho   až přehnaně teatrální,   ale pro mne naprosto v   pořádku. Jak herectví, tak   řešení etické otázky   pomsty za krev vlastního   dítěte.
Pardal
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.8.2006
Tenmý, ponurý, depresivní a   při tom tak realistický, že   z toho až běhá mráz po   zádech. Film skvěle   kritizuje naivitu rozmazlené   dívenky, která byla dcerou   "krále" ve   švédských lesích. Ta   doplatila na neznalost   poměrů ve 14. století,   žila si ve zlaté klícce a   netušila jak křehký v té   době život byl.... Kolem   jejího znásilnění a   zabití se točí osudy všeh   hrdinů kterým tento čin   převrátí život naruby a   nikdo z nich už nebude   takový jako byl před tím...
Pitryx
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 4.2.2019
Tak pro mne velké zklamání.   Nečekal jsem sice bůhvíco,   ale toto bylo na mne hodně   slaboučké. Veliký Bergman   nedokázal pořádně udělat   ani to znásilnění, a ani tu   pomstu. Nic. Prostě natočil   naprosto obyčejný film, a to   ještě dost mizerně. Není   to úplně k ničemu, to ne,   krajina, výprava a kostýmy   jsou voleny dobře. Ovšem   jinak to opravdu nestojí za   nic. Naštěstí to není   dlouhé, takže se pomalý   děj jaksi vytratí, ale   přece jen je to škoda   zahodit takový rozjezd.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama