reklama
 
ohodnotit

Po čem ženy touží

What Women Want

Další název:
Po čom ženy túžia (SK)
Rok:
2000
Délka:
126 minut
Premiéra v ČR:
8.3.2001
„Svět je plný estrogenu! Mohou muži vůbec někdy porozumět ženám?“
Popis / Obsah / Info k filmu Po čem ženy touží
Příběh nás zavede do Chicaga dnešních dní. Nick Marshall je milovník a miláček žen, který si dovede užívat života. Je zároveň rozvedeným otcem patnáctileté dcery. Pracuje na čelném místě v zavedené reklamní agentuře, kde samozřejmě počítá s postupem na místo šéfa „kreativců“. Jaké však je jeho překvapení, když místo kreativců nedostane on, nýbrž energická a úspěšná Darcy McGuireová, přicházející od konkurence. Na první schůzce předá všem zúčastněným balíčky s různými výrobky pro ženy a žádá od nich, aby se vcítili do duše spotřebitelek a vhodně tak výrobek prezentovali na trhu. Nick je v pasti a usilovně přemýšlí, jakou taktiku na půvabnou a inteligentní sokyni zvolit. V koupelně se snaží plnit „domácí úkol“ a pohrává si s depilační náplastí a punčocháči. Když posléze při tanci s fénem v koupelně uklouzne, dostane elektrickou ránu a v jeho hlavě se něco zásadního změní… Americká komedie scenáristky a režisérky Nancy Meyersové vychází z oblíbeného tématu střetu mužského a ženského pohledu na svět a s jistou nadsázkou řeší, zda jsou vůbec muži schopni proniknout do ženské mysli. Hlavní role ztvárnili Mel Gibson a Helen Hunt.

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Po čem ženy touží
Nick Marshall je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře v Chicagu, kterou vede Dan Vanamaker. Je rozvedený a má dospívající dceru, která s ním ovšem moc nekomunikuje. Nick. je přesvědčený, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře a vlastně s tím stoprocentně počítá. Jenže k jeho velkému překvapení, šoku a zklamání dostane „jeho“ místo Darcy Maguireová, ambiciózní kariéristická žena, která, zdá se, je předurčena být s egoistickým Nickem v neustálém konfliktu.

Nick je záhy nato při zkoušení reklamních výrobků doma v koupelně zasažen elektrickým proudem a spadne do vany. Ráno po nehodě se probere a zjistí, že má schopnost slyšet, co si ženy myslí. Tedy to, co je uloženo jen v jejich hlavách. Zpočátku je Nick poměrně zděšený, ale brzy je rozverně vzrušen představou, že zná všechno, co je ukryto v ženském mozku. A to se velmi hodí v přítomnosti nové kolegyně Darcy...

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Po čem ženy touží
Nick Marshall /Mel Gibson/ je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře v Chicagu, kterou vede Dan Vanamaker /Alan Alda/. Ženy jsou pro něj převážně jako tmel v jeho rukou, což podporuje jeho přesvědčení, že je schopen se vmanévrovat do ženské atmosféry. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře. Ale "jeho" místo, k Nickově velkému překvapení a zklamání, dostává Darcy Maguire /Helen Hunt/, ambiciózní kariéristická žena, která, zdá se, je předurčena být v neustálém konfliktu s egoistickým Nickem. Po nehodě v koupelně /Nick zasažen elektrickým proudem spadne do vany/, ráno objeví, že má schopnost poslouchat, co si ženy myslí. Jeho služebná se nepošklebovala jako obvykle, dokonce ani jeho vrátná mu slovně nelichotí, jaké má krásné pozadí. To je, co si tyto ženy myslí, co je uloženo jen v jejich hlavách. Zpočátku je Nick poměrně zděšen, ale brzy je rozverně vzrušen představou, že zná všechno, co je ukryto v ženském mozku. A to se velmi hodí v přítomnosti kolegyně Darcy. Náhle dva rivalové jsou spojenci.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Po čem ženy touží
Posledný skutočný muž v Amerike Nick Marshall dokáže svojim šarmom okúzliť každú ženu a dostať ju práve tam, kde ju chce mať. Jedného dňa sa mu, ale stane nehoda v kúpeľni, následkom ktorej získa schopnosť počuť, čo si ženy naozaj myslia. S úspechom začne túto novú schopnosť používať v akejkoľvek situácii a to predovšetkým k vlastnému prospechu. Prvým terčom sa stane Darcy McGuire, nová ambiciózna kolegyňa, ktorá dostala jeho vysnívané pracovné miesto. Nick má v pláne čítať jej nápady a potom ich vydávať za vlastné, ale keď začne uskutočňovať svoj plán, vstúpi mu do cesty láska...


Autor: martin140

Popis / Obsah / Info k filmu Po čem ženy touží
Po adaptaci klasické dětské knížky Ericha Kästnera Luisa a Lotka s názvem Past na rodiče je druhý snímek režisérky (a rovněž úspěšné scenáristky) Nancy Meyersové Po čem ženy touží romantickou komedií ve střihu známých děl tohoto žánru z 30. a 40. let. Ačkoliv se příběh odehrává v současném Chicagu, má zčásti „pohádkový" ráz, daný nejen ústředním motivem. Vyhlášený sukničkář a rozvedený otec patnáctileté dcery, Nick Marshall, získá po zásahu elektrickým proudem zvláštní schopnost: slyší, co si žehy v jeho okolí myslí. Jako špičkový pracovník reklamní agentury toho po prvním šoku dokáže patřičně využít. Mimo jiné se chce také pomstít energické nové šéfce Darcy Maguireové, nakonec se však do ní zamiluje právě tak jako octa do něho. Nick sice posléze svou schopnost ztratí, mezitím však změní názor na druhé pohlaví a dokáže několika ženám pomoci. - Tvůrci těží ze zručně rozvedené zápletky a zároveň využívají atraktivní prostředí reklamní firmy i atmosféru životního stylu protagonistů. Inspiraci dřívějšími vzory připomínají kromě jiného i hudební čísla Franka Sinatry v soundtracku. Velmi úspěšný snímek poskytl vděčnou příležitost Melu Gibsonovi v první roli v romantické komedii i jeho stále oceňovanější partnerce Helen Huntové. Dílo však občas ztrácí tempo a nedosahuje charismatu špičkových komedií Ernsta Lubitsche, Franka Capry či Billyho Wildera.
Tomáš Bartošek Filmový přehled 2001/3/13

Autor/Zdroj: /


Po čem ženy touží
What Women Want
USA - 2000; Centropolis Effects distribuční list č. 11/01 Icon Entertainment International Paramount Pictures, Wind Dancer production premiéra 8. března 2001
Distributor: ABLO F I L M
On ví, co si Ony myslí
Skvělý Mel Gibson v komedii z prostředí reklamního byznisu
Námět: Josh Goldsmith, Cathy Yupsa, Diane Drake Scénář: Josh Goldsmith, Cathy Yupsa
Režie: Nancy Meyers Kamera: Dean Cundey Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Mel Gibson, Helen Hunt, Marisa Tomei, Alan Alda, Lauren Holly, Ashley Johnson, Mark Feuerstein a další
Nick Marshall (Mel Gibson) je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře v Chicagu, kterou vede Dan Vanamaker (Alan Alda). heny jsou pro něj převážně jako tmel v jeho rukou, což podporuje jeho přesvědčení, že je schopen se vmanévrovat do ženské atmosféry. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře. Ale „jeho" místo, k Nickově velkému překvapení a zklamání, dostává Darcy Maguire (Helen Hunt), ambiciózní kariéristická žena, která, zdá se, je předurčena být v neustálém konfliktu s egoistickým Nickem. Po nehodě v koupelně (Nick zasažen elektrickým proudem spadne do vany), ráno objeví, že má schopnost poslouchat, co si ženy myslí. Jeho služebná se nepošklebovala jako obvykle, dokonce ani jeho vrátná mu slovně nelichotí, jaké má krásné pozadí. To je, co si tyto ženy myslí, co je uloženo jen v jejich hlavách. Zpočátku je Nick poměrně zděšen, ale byry je rozverně vzrušen představou, že zná všechno, co je ukryto v ženském mozku. A to se velmi hodl v přítomnosti kolegyně Darcy. Náhle dva rivalové jsou spojenci.
Mel Gibson i Helen Hunt přinesli do podařené komedie každý svůj vlastní styl humoru a zaručili tak divákovi dvě hodiny dokonalé zábavy. Svým pojetím vcítění se do ženské psýchy lze film „Po čem ženy touží" srovnat s „Tootsie", kde zazářil Dustin Hoffman. Jde o typ filmu „to musíš vidět" nejen proto, že Mel Gibson si svou komediální rolí zasloužil nominaci na Zlatý Glóbus, ale i proto, že Gibson vedl talentované spoluhráče (Helen Hunt, Mark Feuerstein, Marisa Tomei a Alan Alda) a my jsme odměněni tím, že máme možnost vidět tyto herce v akci. Podle oblíbenosti u amerických filmových fanoušků Mel Gibson získal v lednu 2001 „Cenu diváků", kterou ogranizuje Gallupův ůstav. Jak to ten chlap dělá, že je pořád tak pěknej?!
půjčovné 50%
doporučená přístupnost: od 12 let barevný, české titulky, 126 minut DOLBY DIGITAL
BONTONFILM a.s. Aleš Danielis v.r.
Žánr: komedie L 01011
Propagace: A1, B4, rádio Internet: www.Bontonfun.cz
F I L M BONTON ENTERTAINMENT GROUP

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


Nick Marshall (Mel Gibson) je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře v Chicagu, kterou vede Dan Vanamaker (Alan Alda). Ženy jsou převážně jako tmel v jeho rukou, což podporuje jeho přesvědčení, že je schopen se vmanévrovat do ženské atmosféry. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na místo kreativního ředitele v agentuře. Ale "jeho" místo, k Nickově velkému překvapení a zklamání, dostává Darcy Maquire (Helen Hunt), ambiciózní kariéristická žena, která, zdá se, je předurčena být v neustálém konfliktu s egoistickým Nickem. Po nehodě v koupelně (Nick zasažen elektrickým proudem spadne do vany), ráno objeví, že má schopnost poslouchat, co si ženy myslí. Jeho služebná se nepošklebovala jako obvykle, dokonce ani jeho vrátná mu slovně nelichotí, jaké má krásné pozadí. To je, co si tyto ženy myslí, co je uloženo jen v jejich hlavách. Zpočátku je Nick poměrně zděšen, ale brzy je rozverně vzrušen představou, že zná všechno, co je ukryto v ženském mozku. A to se velmi hodí v přítomnosti kolegyně Darcy. Náhle dva rivalové jsou spojenci.

Autor/Zdroj: /mraveniště


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

76.6 %
2   - SvoKar
5   - curil
8   - clara.bow
8   - veverka-zr
8   - hledasenik
8   - Frolíček
8   - Edward52
4   - Hugin
8   - M.A.G.
10 - ajaajena
7   - Prasoid
8   - Petra.Barb
7   - Agostino
8   - Lienocka22
7   - Duri86
8   - salte
9   - georginaa
6   - LenC2
8   - ignac1
9   - BinLADIN

TV Program

ČT1 - Deník

09:45 - 10:15

17 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

ČT2 - Tisíc chutí ulice: Sicílie

09:25 - 10:15

37 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

NOVA - Akce nový domov (2016) [TV poř...

09:45 - 11:00

17 minut již uběhlo
58 minut zbývá do konce

Prima - Konec jednoho léta (1994) [TV ...

09:00 - 11:00

62 minut již uběhlo
58 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146713
Osobností: 622350
Fotografií: 554742
Plakátů: 263342
Obsahů a biografií: 134565

Poslední komentáře

Sněhulák (2017)

Čekal jsem více...

Sněhulák
Není to špatný film,   oceňuji atmosféru, kameru,   lokace, hudbu... Četl jsem   knihu a bohužel scénář   příběh natolik   zjednodušil, že to pro mne   bylo zklamaní.

Autor: irm | Hodnocení: 6 / 10

Okresní přebor (2010) [TV seriál...

Okresní přebor
pro mě je okresní přebor   jeden z nejlepších českých   seriálů. vlastně   nejlepší. jsem ženská,z   města,fotbal nehraju a   nezajímá mě. více >

Autor: zeus12xy | Hodnocení: 10 / 10

Kamarád v nouzi (2015) [TV epizo...

Kamarád v nouzi
Vcelku dobře udělaný   seriál, který se dá   zkouknout, ne každý   člověk, který je oslavován   je hrdina. Hrdinou není ani   disident Ryba, více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 6 / 10

Temná legenda 2 (2000)

Temná legenda 2
Další trapná slasher   pí*ovina. Tímto dílem to   mělo skončit, aby nedošlo   k natočení třetího dílu.   Naprostá ztráta času.   Temná legenda více >

Autor: 261972 | Hodnocení: 3 / 10

Temná legenda 3 (2005) [Video]

Temná legenda 3
I když jsem to nečekala,   tak Temná legenda 3 je   lepší, než její starší   "sourozenec". Legenda o   Krvavé Mary není sice nic   více >

Autor: 261972 | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.062/0.027