reklama
 
ohodnotit

Komentáře k filmu Odysseus a hvězdy

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 9
Pitryx
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 25.2.2014
Naprosto fascinující je   monotónní hlas fotbalového   komentátora, hehe. No, kdysi   jako kluk jsem odcházel z   kina ohromně zklamaný. Ani   podruhé mne tento film   ničím nenadchl. Ale dnes s   odstupem spousty let... Nejde   o nic převratného, triky jak   od amatérů a navíc je jich   poskrovnu, ale příběh jako   takový je vymyšlen dobře. A   herci jsou taky dobří   (dospělí). Ještě oprava k   hodnocení z roku 1995,   hvězdy neprosvítají,   nevím, kam jsem čuměl, dnes   jsem to krokoval a nazval bych   pohyb letadla pouze   nepřirozený s podivnými   pozičními světly.   281020118140/8140
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.7.2010
Film plný tajemné atmosféry
Viděl jsem tenle film, když   jsem byl malý kluk (v 70tých   letech). Zapůsobil na mne   svojí tajemnou až mystickou   atmosférou umocněnou hudbou   k filmu (hudbu složil génius   fimové hudby Zdeněk   Liška).Děj filmu nebudu   prozrazovat - vy kdo jste ho   ještě neviděli (mladší   generace) máte možná   smůlu, protože jste patrně   mezitím vzhlédli hodně   filmů americké produkce   plných speciálních efektů,   takže jste ve sci-fi filmech   zaměřeni na počítačové   animace a bez nich to možná   pro vás není ono. Zkuste ale   zapomenout na tenhle čas, na   tenhle svět plný mobilů,   počítačů a notbuků a   jiných vymožeností, zkuste   to - a nebudete litovat.   Tenhle film je o malém   chlapci, který zažije   podivuhodné...
A mi   30tníci(e) a 40tníci(e),   kteří jsme tenhle fim   viděli, víme svoje...   Myslím ,že pokud jste tenhle   film viděli, tak na vás   všechny zapůsobil podobně -   tajuplný příběh o   setkání s čímsi   neznámým...
martin.stusak.9
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 4.10.2013
O tom co způsobila tajemná   kulička ukrytá v šutru.   Sci-fi příběh scénáristy   Oty Hofmana určený   dětskému divákovi dnes   vyniká nostalgickou formou   dětské fantazie a snů. Na   svou dobu výtečný snímek,   který po trikové stránce   krapet zestárnul, ale   příběhem a uvěřitelnými   dětskými hereckými výkony   je stále koukatelný. Ovšem   jen dospělým divákům jako   vzpomínku na své dětství,   protože dnešní děti, jsou   přeci jen někde jinde. Ono   zpracování je hodně   jednoduché s použitím   malého množství triků. Ale   ve výsledku stejně vypadá   dokonale, což dokazuje   pravdivost hesla, že někdy   málo znamená více. Film   také nese jisté poselství,   kterým je vlastně celý   příběh ukončen. Trochu to   vyvolává úsměv, ale pro   dětského diváka to   vyznívá jednoduše a   srozumitelně. Jedná se o   odpočinkový film, který   svou tajemností dokáže   zaujmout i po tolika letech.
Petra.Barbie
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.5.2008
Tenhle film chytá i dnes za srdce.
Nemám ráda sci-fi žánr a   je malý předpoklad, že film   tohoto žánru budu vysoce   hodnotit, navíc nejvyšším   počtem. A přesto jsem to   udělala, proč? Je to jeden z   mála filmů, které mi jako   malému dítěti dokázaly   vehnat slzy do očí a i dnes   shlédnutí tohoto příběhu   hluboce dojímá. To dojetí   vyvolává láska hlavního   hrdiny k jeho kocourovi,   vlastně kočičce, jíž   láskyplně říká Odysseus a   hájí ji i proti nesouhlasu   rodičů. Když pak už je   sám dospělý rodič v   budoucnosti, milovaný   Odysseus se vrací ve své   kopii od hvězd, aby dělal   společnost jeho synkovi.   Píše se rok 2000, v   polovině 70. let daleká   budoucnost, dnes už téměř   10 let minulost. A přesto je   zajímavé a dojemné, jak si   před více než 30ti lety   představoval Ota Hofmann   práh nového tisíciletí.   Nejcitlivější moment filmu   je tedy v samotném závěru -   dospělý hlavní hrdina   jakožto otec vypráví svému   synkovi v budoucnosti o   osudech svých   kamarádů...Rudla bohužel   tragicky zemřel. Není   právě to ta chvíle, kdy v   dětství a mládí žijeme   přítomností a po nedlouhém   čase se dozvíme o tragickém   skonu některého z nich? To   bohužel není sci-fi, ale   mnohdy reálná skutečnost.   Jen kopii naší milované   kočičky z dětství nám   hvězdy nepřinesou, ale   kdoví?
petrusmev
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 24.8.2014
Jako dítě jsem to hltal -   tajemný kámen se silnou   vesmírnou energií, která   zastavuje stroje! A když se v   kameni objevila kulička,   která se uměla zvětšit do   modré skenující koule, tak   to byl vrchol blaha... Po   letech mi ten film přijde   rozvláčný - než ten vrchol   nastane, tak se dějí věci,   které jsou z dnešního   pohledu směšné. Ale třeba   dětské role jsou napsané i   zahrané dobře a jsou   schopné diváka zaujmout i   dnes. Jinak konec trochu   připomíná Vesmírnou   odysseu 2001 - místo tečky   velký otazník.
thejduk
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.3.2014
I před 40 lety se točily   sci-fi. Dokazuje to film   O.Hofmana o tajemném   poselství ke hvězdám a   nemusí být plný krve a   robotů. Zaujalo mne   zpracování, které je dost   netypické, podívat se na   něj je docela zajímavé.
Snura
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 11.8.2007
S odstupem třiceti let už na   nás působí tento film velmi   naivním dojmem, zejména při   srovnání, jak si tehdy   filmoví tvůrci   představovali dobu, ve které   žijeme nyní. Jenže co my   víme? Třeba se za dalších   třicet let budou nad naší   naivitou zrovna tak usmívat   naši potomci.
Jarda.ftr
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.12.2009
V roce 76 to byl vynikající   dobrodružný film s tím   správným napětím a dějem.   Na tu dobu výborně udělané   triky, kamera i střih. Své   kouzlo má i to, že jsem ho   viděl černobíle neboť   barevná televize to byl   těžký luxus, který byl v   začátcích stejně jako   barevný film. Byla to   tehdejší představa   dnešního světa.Vedle Gusty   Bubníka se tu objevuje v roli   jeho kamaráda i Richard   Knotek známý především   jako Vláďa z Tajemství   proutěného košíku,   bohužel herectví zanechal a   jeho další osudy neznáme.
omikron
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.10.2010
správně natočený film
Tatínek Michal sedí u   postele svého syna, který se   potloukl při zkoušce   "rogala vlastní   konstrukce". Aby jej   rozptýlil, začne mu   vyprávět tajemný příběh   z dětství.

Jednoho dne přiveze jeho   otec zajímavý kámen na   skalku. Vypadá sice   obyčejně ale v domku se   začnou dít podivné věci.   Míša s kamarádem se snaží   postavit si vlastní   vysílačku, aby si mohli ve   škole napovídat. Ta ale   probudí v kameni zatavenou   kosmickou sondu, která před   milióny let spadla do sopky.   Sonda začne vysílat o tom,   že na Zemi je život. A to   tak silně, že málem   způsobí havárii letadla.   Není divu, že přijedou   zaměřovací vozy a obviní   kluky, že to způsobili oni.   Kluci později kámen rozbijí   a sondu z něj vysvobodí. Ta   potom večer začne paprskem   zkoumat vše, na co narazí.   Můry, nábytek a kočku   Odyssea. Míša ale uteče,   protože se bojí, že mu   paprsek sondy ublíží. Pak   sonda definitivně přestává   fungovat. Míša s kamarády   dojdou k přesvědčení, že   vše bylo jen souhrou náhod a   jejich fantazie podpořené   sci-fi četbou.

Vracíme se zpět do   současnosti. Michalovi volá   vzrušený kamarád, že se TO   asi vrátilo. Astronomové   zaznamenali silný radiový   signál a pak neznámé   těleso, letící rychle k   Zemi. Michal spěchá za ním   a nechává zraněného syna   doma. Tomu už se trochu   ulevilo a tak se dívá na   televizi. Sleduje, jak lidé   ve skafandrech snaží   navázat kontakt s velkou   zářící kouli plující nad   loukou. Z ní vyletují   noční můry, druh, který   před 30 lety vyhynul.   Najednou oknem dovnitř   skočí Odysseus, na zádech   má zelený flek od barvy,   stejně jako tehdy, když na   sebe zvrhnul plechovku barvy.   Mimozemšťané jako důkaz   posílají kopii   nejvyspělejšího tvora,   kterého tu před léty jejich   sonda objevila. Najednou   ožívá i stará sonda,   kterou stále mají doma jako   těžítko a zas jako tehdy   začne paprskem zkoumat   okolí. Kluk nahraje tátovi   zvukový záznam o tom co se   stalo a pak i s Odysseem v   náručí vstoupí do paprsku   sondy. "To je omyl,   nejsme planeta můr a koček,   tady žijí lidé...".

Je to správně   natočený film, tak akorát,   aby podporoval touhu po   záhadách a fantazii   každého kluka. A i většina   dospělých se na něj ráda   podívá. Bez počítačových   triků ale zato s dějem,   který má spád.
Zas a   znovu si musím povzdechnout:   Jakto, že ještě není na   DVD?

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih120113minih120113Ulička hanby (2014) 
Walk of Shame n
minih145618minih145618Ztracený manžel a zastřelený výhybkář (1980) [TV film] 
Ztracený manžel a zastřelený výhybkář n
minih9773minih9773Jsem nesmělý, ale léčím se (1978) 
Je suis timide, mais je me soigne n
minih70818minih70818Ve spánku (2010) 
Dans ton sommeil n
minih138927minih138927Mythica: Hledání hrdinů (2014) 
Mythica: A Quest for Heroes n
minih102899minih102899Věž smrti (2012) 
Ta-weo n
minih53848minih53848Pusu, pusu, pusu! (1985) [TV hra] 
Pusu, pusu, pusu! n
minih85738minih85738Huckleberry Finn (1974) 
Huckleberry Finn n
minih31217minih31217Vnadidlo (2000) 
Bait n
minih60175minih60175Tygří spáry 3 (1996) 
Tiger Claws II n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

72.2 %
4   - argenson
2   - curil
7   - Erkul
7   - jarda53
7   - green-tea
2   - Pitryx
5   - Frolíček
10 - jmenuji.se
7   - martin.stu
6   - Prasoid
10 - Petra.Barb
7   - georginaa
6   - petrusmev
5   - Serpentina
6   - thejduk
5   - Snura
6   - REKBRIT
9   - New
6   - Faye
5   - melakara

TV Program

ČT1 - Dobré ráno (1993) [TV pořad]

02:25 - 04:55

123 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

ČT2 - Trapistky v Čechách

04:05 - 04:30

23 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě (200...

04:00 - 04:55

28 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

Prima - Léto u moře (1995) [TV film]

03:05 - 04:35

83 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146699
Osobností: 622319
Fotografií: 554698
Plakátů: 263321
Obsahů a biografií: 134539

Poslední komentáře

Triple 9 (2016)

Triple 9
Jako chápu, že když někde   hrajou hned dva oskaroví   herci, tedy Woody a Kate, tak   prostě člověk tak nějak   očekává něco extra. Něco   více >

Autor: majkronyk | Hodnocení: 8 / 10

Duel Frost/Nixon (2008)

Nixon

Duel Frost/Nixon
ke komu ho tak přirovnat v   naší kotlině. Zřejmě k   nikomu. Všiváků v politice   tu máme víc než dost, ale   nikdo takhle vysoce postavený   více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 8 / 10

Ostrov hrdlořezů (1995)

Renny Harlin

Ostrov hrdlořezů
začal béčkama. První   šanci v hollywoodské lize   mistrů dostal s čtvrtým   dílem Noční můry z Elm   Street. Pak natočil slušné   druhé více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 6 / 10

Dr. House (2004) [TV seriál]

"Není to chřipka,

Dr. House
...je to zlomená noha."
Ale   Housi, rentgen nic neukázal a   ten chlap má horečku a   chrchlá.
"Říkám vám, že   má zlomenou nohu..."
Tam kde více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 7 / 10

Šest dní, sedm nocí (1998)

Jak to ten chlap dělá?

Šest dní, sedm nocí
Když si prohlédnete   filmografii Harissona Forda,   prakticky v ní nenajdete   nejen propadáky, ale ani   průměrné filmy. Ani snímek   Šest více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.196/0.159