Návštěva z vesmíru (1953)

Návštěva z vesmíru (It Came from Outer Space)

It Came from Outer Space

    Žánr: sci-fi
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 81 min.
Film režíroval americký režisér Jack Arnold /IT CAME FROM OUTER SPACE/ v roce 1953, v hlavních rolích R.Carlson, B.Rushová, Ch.Drake, R.Johnson.
Arnoldovi vetřelci z Marsu nepřicházejí se zlými úmysly. V arironské poušti musejí opravovat svou kosmickou loď, zpanikaření obyvatelé jim však v tom brání. Aby mohli práci nerušeně dokončit, berou na sebe podobu několika osob z nedalekého městečka. Když je jejich vesmírné plavidlo zase schopno startu, dají uneseným pozemšťanům svobodu a opustí Zemi. V Arnoldově filmu se na rozdíl od většiny produkce tohoto žánru bojí vlatně jen ti, kdo se bát chtějí.
Zároveň se jedná o podobenství o studené válce: Obraz agresivního Sovětského svazu, který v Americe za časů studené války byl zdrojem atmosféry nejistoty, tvoří základ vlny sci-fi filmů pojednávajícíh o ohrožení zvenku. Ve vetšině filmů tohoto druhu čestní a spravedliví nakonec vítězí nad vetřelci. Tato produkce nachází v USA a mnoha západních státech značnou odezvu, ačkoli se často jedná o pokleslé filmy nevalné úrovně.  Autor: curil

režie:
Jack Arnold
 
 
hraje:
Richard Carlson (John Putnam), Barbara Rush (Ellen Fieldsová), Charles Drake (šerif Matt Warren), Joe Sawyer (Frank Daylon), Russell Johnson (George), Kathleen Hughes (June), Ralph Brooks (Posseman), Robert Carson (Dugan), Ned Davenport (muž), Edgar Dearing (Sam), Alan Dexter (Dave Loring), George Eldredge (Dr. Snell), Whitey Haupt (Perry), Bradford Jackson (Bob)
 
 
námět:
Ray Bradbury (povídka)
 
 
scénář:
Harry Essex
 
 
kamera:
Clifford Stine
 
 
hudba:
Henry Mancini
 
 
střih:
Paul Weatherwax
 
 
producent:
William Alland
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.