Naposledy vlkem (2003)

Obrázek není k dispozici.
70 %
 
 
    Žánr: drama
    Země: Česká republika
    Délka: 23 min.
„Absolventský film katedry režie.“
Žena jen suše oznámí manželovi, že od něj odchází. On jede druhý den do práce a kolega se mu diví, že po tolika letech odešla a on neví proč. Odpoledne jí předává psa, jak se dohodli. On se jí opět zeptá proč a na otázku, zda má chlapa, mu řekne, že bydlí u matky.

Muž se jedno odpoledne probere z dřímoty a zjistí, že jej nějak bolí krk. Jde na vyšetření a tam se zjistí, že má nádor. Musí chodit na terapie, ztratí vlasy, ale jinak to snáší dobře. Dokonce si zajde i na diskotéku, a seznámí se s dívkou. Jenomže manželka se jednoho dne vrátí domů. Dozvěděla se o nemoci. Jenomže on teď musí vyřešit to, že má novou známost.

Vyřeší to tak, že v chemickém provozu, kde pracuje, si povolí kombinézu, ale včas odejde, nechce zemřít. Při sezení s psycholožkou chce po ní řešení problému, ale ta mu řekne, že si to musí vyřešit sám. Při cestě domů vystoupí o pár zastávek dřív a přes pole se dostane k rybníku. Tam se chvíli dívá na rybaře, kterému zrovna zabrala ryba. Chce mu ji pomoct vytáhnout, ale ryba se z háčku sesmekne a je pryč.

Po cestě domů volá manželce, co chystá k večeři, ta se ale chystá odejít. Když jí sdělí, že se tedy nechá překvapit, ona si odevzdaně navleče zástěru, zatímco on jede usmířen sám se sebou domů.

To vše komentuje psycholožka.  Autor: Edward52

režie:
Bořivoj Hořínek
 
 
hraje:
Eduard Jenický (Mirek), Pavlína Mourková (Alice), Veronika Veselá (psycholožka), Martina Delišová (psycholožka), Michal Gulyáš (kamarád), Petr Meissel (lékař), Jana Kličková (zdravotní sestra), Zuzana Pipková (cvičitelka Tai-chi), Jaroslav Těšitel (rybář), Bratři v triku (kapela v baru)
 
 
scénář:
Bořivoj Hořínek, Rudolf Merkner
 
 
kamera:
Michal Vojkůvka
 
 
hudba:
Floex
 
 
výprava-architekt:
Jan Klempíř
 
 
kostýmy:
Klára Vostárková
 
 
střih:
Martin Blažíček
 
 
zvuk:
Lukáš Moudrý
 
 
vedoucí produkce:
Jiří Koštýř (za ČTv)
 
 
dramaturgie:
Kristián Suda
 
 
asistent režie:
Rudolf Merkner
 
 
odborný poradce:
Věra Chytilová (režie), Otakar Fuka (režie), Jan Němec (režie), David Jan Novotný (dramaturgie), Kristián Suda (dramaturgie), Jan Lekeš (dramaturgie), Jan Šuster (produkce), Jiří Macák (kamera), Josef Valušiak (střih), Pavel Bukovský (zvuk)
 
 
producent:
Jaroslav Kučera (šéfproducent)
 
 
asistent produkce:
Olga Raitoralová
 
 
vedoucí výroby:
Zuzana Konrádová, Jana Mašíková (FAMU)
 
 
asistent zvuku:
Bojan Bojić
 
 
asistent střihu:
Hedvika Hansalová
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.