Nádherné bytosti (2013) [2k digital]

Nádherné bytosti (Beautiful Creatures)
66.1 %
 
 

Beautiful Creatures

    Žánr: drama / romantický / adaptace / fantasy
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 14.2.2013        
    Délka: 124 min.
„Temná tajemství vyjdou na světlo.“
Ethan žije a studuje střední školu v zapadlém městečku Gatlin v Jižní Karolíně, kde se nikdy nic neděje ani nemění. Skoro každou noc má sen o neznámé krásce. Po prázdninách se najednou dívka z jeho snů objeví přímo před gatlinskou školou. Jmenuje se Lena a je neteří zdejšího podivína Macona Ravenwooda. Nebude to mít lehké, protože se místní na ni, jako na každého nově příchozího, dívají skrz prsty. Lena se snaží utajit svoje schopnosti i kletbu, která už celé generace pronásleduje její rodinu. Ona a její příbuzní jsou Zaklínači, bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Dívce zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu. Buď bude dostatečně silná a její moc přejde na stranu dobra, anebo ji pohltí síly temnoty a stane se kněžkou zla jako její matka. V zoufalé situaci najde pomoc u Ethana, který si postupně začíná uvědomovat, jak silné pouto ho k ní váže.

Zdroj: Nova

režie:
Richard LaGravenese
 
 
hraje:
Alden Ehrenreich (Ethan Wate), Alice Englert (Lena Duchannesová), Jeremy Irons (Macon Ravenwood), Emma Thompson (paní Lincolnová/Sarafine), Eileen Atkins (babička), Thomas Mann (Link), Margo Martindale (teta Del), Zoey Deutch (Emily Asherová), Tiffany Boone (Savannah Snow), Rachel Brosnahan (Genevieve Duchannesová), Kyle Gallner (Larkin), Pruitt Taylor Vince (učitel Lee), Robin Skye (paní Hesterová), Randy Redd (reverend Stephens), Sam Gilroy (Ethan Carter Wate), Emmy Rossum ( Ridley Duchanessová), Viola Davis (Amma), Andrea Frankle (Lila Wateová), Lance E. Nichols (major Snow), J. D. Evermore (Mitchell Wate), Justine Wachsberger (Justine Duchannes), Lindsay Clift (Althea Duchannes), Kay Smith, Teri Wyble (Charlotte Duchannes), Jackie Tuttle (Isobel Duchannes), Gwendolyn Mulamba (paní Snowová)
 
 
námět:
Margaret Stohl (kniha Kronika prokletých zaklínačů: Nádherné bytosti (2009, česky Knižní klub, Praha 2011)), Kami Garcia (kniha Kronika prokletých zaklínačů: Nádherné bytosti (2009, česky Knižní klub, Praha 2011))
 
 
scénář:
Richard LaGravenese
 
 
kamera:
Philippe Rousselot
 
 
hudba:
thenewno2, Mary Ramos (supervize)
 
 
kostýmy:
Jeffrey Kurland
 
 
střih:
David Moritz, Mo Henry (střih negativu)
 
 
zvuk:
John Marquis (design), Jeffrey Haupt
 
 
titulky-česká verze:
Jiří Šteffl, Jana Ďoubalová
 
 
zpěv:
Alice Englert ("Needle and Thread")
 
 
zvláštní efekty:
Matt Kutcher (supervize), Andrew Miller
 
 
koproducent:
Steven P. Wegner
 
 
koordinátor kaskadérů:
Chuck Picerni
 
 
vizuální efekty:
Joe Harkins (supervize), Method Studios, Pixomondo Visual Effects, Pixel Magic, Scanline VFX, Gentle Giant, Al Bailey, James Doherty
 
 
masky:
Fionagh Cush, Terry Baliel (účesy)
 
 
výprava:
Richard Sherman
 
 
výkonný producent:
Yolanda T. Cochran
 
 
producent:
Molly Smith, Andrew A. Kosove, Broderick Johnson, Erwin Stoff, David Valdes
 
 
kaskadér:
Elena Sanchez (double: Alice Englert), Jwaundace Candece (double: Amma), Regis Harrington (double: Alden Ehrenreich), Casey Hendershot, Vanessa Motta, Ashleigh Dejon, Brielyn Sexeny, Mike Fierro, Stanton Barrett, Leigh Hennessy
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.