reklama
 
ohodnotit

Komentáře k filmu Na západní frontě klid

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 16
Erkul
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.4.2011
Osobně jsem viděl   natáčení tohoto   válečného filmu v   exteriérech u dnes již   zlikvidované obce Libkovice a   Mariánské Radčice. K tomuto   filmu mám tedy řekněme   bližší vztah. Výsledný   film mne rozhodně nezklamal a   je v mnoha ohledech ten   nejlepší z válečných   filmů.
FLA
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.11.2011
Dlouho jsem nevěděl,že toto   je TV film,vůbec to na něm   není poznat!Můj názor   je,že to je jeden z   nejlepších válečných   filmů o první světové co   jsem viděl.Příběh   začíná úsměvně a ze   školních lavic se postupně   přesune do výcvikového   "tábora"a na   bojiště.Scény z bojů jsou   dobře a realisticky   natočeny(točilo se i u   nás)smutné téma i smutný   konec   tohoto"krásného"fi   lmu.
M.A.G.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.11.2011
Slušný filmek z období 1.   svět. války.Bojové scény   byly velmi podařené.
Herecké obsazení nebylo   vůbec špatné.Osobně mě   dost překvapil Ernest   Borgnine v roli mazáka   "Kata" - i když   jinak tohoto herce   nemusím.Pak také Ian Holm   byl dobrý v roli toho   sadistického kaprála.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.12.2013
Kluci obětovaní válce
Četl jsem kdysi knížku,   dokonce dvakrát, tak čtivě   je napsána, tak čtivě a   zajímavě popisuje svinský   svět války, popisuje   peripetie party kluků,   kteří přímo ze školních   lavic, leckdy s vlasteneckým   nadšením, vpochodovali do   zákopů a pod křídla smrti,   která je přikryla, a   přesto, že někteří z nich   té smrti unikli, přesto ve   "válce zůstali" a   nemohli se vrátit do   spořádaného života, ve   kterém "pavouci lapají   do svých sítí mouchy"   - kdo četl knížku, ví o   čem je tahle věta.

Film má hodně z   knížky, důstojně převedl   atmosféru plnou zmaru,   bolestného dospívání a   umírání kluků, kterým   nebylo dopřáno, aby prožili   dlouhý život.
Petra.Barbie
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.6.2008
Naprostý souhlas s předchozím komentářem...
...tento přepis klasického   románu od Remarqua se řadí   mezí nejlepší válečné   filmy vůbec. Četla jsem   knihu a viděla film - obojí   si kvalitou a reálnou   výpovědí o vojácích z 1.   světové války může směle   konkurovat. Děj ve filmu je   pochopitelně o něco   zhuštěnější, ale žádný   román nelze zfilmovat   naprosto doslovně a když   není jeho smysl převrácen,   je to naprosto v pořádku.  
Protože zde chybí   herecké obsazení, dovoluji   si zmínit některá jména:  
Richard Thomas - Paul   Baumer
Ernest Borgnine   - Stanislaus Katczinsky   (Borgnine se narodil 24. ledna   1917 a viděli jsme ho např.   v jedné z rolí   zachráněných v   Dobrodružství Poseidonu ze   70. let, herec stále   natáčí)
Donald   Pleasence - Kantorek
Ian Holm - fanatik   Himmmelstoss
Patricia   Neal - Paulova matka
Michael Sheard - Paulův   otec
Kateřina Lírová   - Paulova sestra
Ewan   Stewart - Detering
David Bradley - Kropp
Tomáš Juřička - jeden   z vojáků
Veronika   Jeníková - Anna
Drahomíra Fialková -   sestra Libertine

Delbert Mann - režie

- překvapují   Vás česká jména? Ano,   zasvěcení jistě ví, že se   film natáčel také u nás, v   pevnosti Terezín. Tím   samozřejmě pro českého   diváka také získává na   atraktivnosti, ale i kdyby   vznikl v jiném prostředí,   jeho scénář, kamera a   realistický dojem z něj   dělají velmi kvalitní   projekt ve svém žánru.
enejčel
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.4.2011
Na tu dobu hezky natočený   film z první světové   války, je to zatím jediný   snímek, který jsem viděl,   že se odehrává v tomto   období. Film je opravdu   atmosfericky dobře natočen a   chvilkama nás děj vtáhne i   do minulosti našich hlavních   hrdinů, ale přesto se mi   zdá, že pár scén je tam   zbytečných. Já vím, že   tohle jsem už psal u mnoho   filmů, ale je to tak a já na   to ještě koukal se   strašným českým dabingem,   který se vůbec nehodil do   prostředí, opravdu hrozný   dabing.
Nicméně ve   filmu hrají i čeští herci,   což jsem byl také rád, ale   vidět snímek jednou by asi   stačilo.
Mlapiska
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.8.2010
Velmi zdařile a důstojně   zpracovaný jeden z mých   nejsilnějších literárních   zážitků. Ano, a to je   možná malinký problém   filmu. Ta geniálnost   Remarquova románu Na   západní frontě klid je   nedoknutelná a visí nad   filmovým zpracováním,   které tak bude navždycky v   jeho stínu. Bez znalosti   románu bych film jistě   považovala taky za   geniální. Ale srovnání se   zde prostě není možné   ubránit.
Ještě   škoda, že už nemám v   živé paměti verzi z roku   1930, abych mohla srovnat dvě   adaptace této výborné   knihy. Ale vím, že takový   dojem (jako tato se skvěle   vybranými herci) na mě   neudělala.
cerfik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.12.2014
Geniální kniha, kterou jsem   četl dvakrát, což se dá   říci o nemnoha, je zde   ztvárněna opravdu výborně.   Řekl bych, že zkazit tak   výtečný námět snad ani   nejde, ale chce to velikou   pokoru, aby se povedlo   zachytit ducha díla v jiném   způsobu vyjádření a to se   zde povedlo skvěle. Děkuji   za hluboký filmový zážitek   a film se u mě zapsal do   zlatého fondu válečných   filmů. Je stejně zajímavé   jak nás válka fascinuje i v   dobách míru, zřejmě proto,   že zde v tom extrému není   prostor, pro zbytečnosti a   nutí nás to jít až na   dřeň smyslu našeho bytí   či nebytí. Být či nebýt,   toť otázka.
lion71
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.6.2008
Vynikající valečný   film,kde krev není to první,   ale lidskost starého   válečného veterána který   zprvu krotí mladé nabuzené   vojáky. Potom je učí   hlavně přežít ve   strašných podmínkách.
hlavsa5
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.12.2011
Dobře natočený film, skoro   odpovídá knižní předloze.   Myslím že autor by měl z   tohoto zpracování dobrý   pocit.
ras84
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.5.2013
Na západní frontě klid (1979)
veľmi dobre natočený film,   až sa človeku nechce veriť,   že je to TV film a nie   blockbuster z plátna. určite   je to jeden z najlepších   vojnových filmov vôbec, i   keď samotných bojov sa   nedočkáte (nie bojov v   dnešnom filmovom ponímaní).   no film určite zanechá stopu   a prinúti človeka zamyslieť   sa nad tým, čo vlastne bola   a je vojna, čo prináša,   alebo skôr, akú daň si   vyberá.

+   herci
+ atmosféra
+ remeselná práca   (kostými, výprava, kamera,   hudba)

P.S.:   nikdy som sa neprinútil   prečítať knižnú predlohu,   teda hodnotím čisto len   film, nie kvalitu prevedenia   knihy do filmovej podoby
Ostrovan
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.9.2016
Silný příběh, nenásilně   předaný prostřednictvím   filmového plátna. Pokud se   ptáte, co s člověkem   udělá válka, najdete v   tomto snímku odpověď.
Wish
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 27.7.2008
vaše nadšení nesdílím...
knížka od Remarqua se mi   hrozně moc líbila. o to víc   mě zklamal film. přišlo mi   to jako zprznění jeho díla.   ale možná je to jenom tím,   že jsem nejdřív četla   knížku...
likantrop
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.5.2009
Mimoriadne dobry vojnovy   film.Tento snimok skutočne   ukazuje autentickosť hrôz   prvej svetovej vojny.Veru nie   je tu žiaden nepriestrelny   hrdina schopny vystrielať pol   armady behom jednej akcie,ale   iba bežny vojaci nemecky a   francuzsky,zapasiaci v   zuriacej vojnovej vrave o hole   životy.Tu si gulky ciel   nevyberaju,ako v inych   filmoch.Tu gulomet kosi   všetkych rovnako.Pre   naročneho divaka skvely film.
halounak
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.11.2008
Film, který se od knihy   možná trochu odlišuje ale   přesto je dost silný.   Hlavní role byla asi tou   nejlepší Thomasovy kariéry.   Na americký film opravdu   překvapivě dobře   zpracovaná literární   předloha...
martell
Hodnocení:
Přidáno: 25.2.2009
Jedina verze která perfektně   vystihuje atmosferu a náladu   německých vojáku v   zákopech,kteří se smiřují   se smrtí ale nalezají   kamarádství které by nikdy   nepoznali v míru v   meziválečném obdobý.Film   jsem porvé viděl když mi   bylo 12let,byl to šok,po   totalitních kravinách   najednou se objevil film   který ukázal jaká válka ve   skutečnosti   vypadá,bahno,šrapneli,bezvý   znamné utoky které v dýmu   vybuchu kosí smrt z   kulometu.Myslím že film se   vubec liší od amerických   či sovětských hrdinu z   železa a oceli.Podíl na tom   pochopitelně má i pomocná   československá režie,která   vlastně vytvořila tento film   za pomoci amerických   hercu,kteří zde hráli   mistrovsky.Látka sice byla   německá ale němci by   nedokázali,natočit tak   svérázný a kvalitní   film,který skvěle popsal   prušackou morálku kterou   stejně popsal Kleist.Tento   film by se měl pouštět   dětem v raném dětství aby   pochopili co je vlastně   válka,žádní hrdinové ani   muži jen vystrašení chlapci   kteří se vrací jako   trosky,poznamenaní destrukcí   a nočnímy murami z jatek kde   se chodí umírat a ne   bojovat.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih28234minih28234Černočerná tma (2000) 
Pitch Black n
minih24168minih24168Zúčtování v Malém Tokiu (1991) 
Showdown In Little Tokio n
minih66497minih66497Nemilosrdní (2010) 
Tomorrow, When the War Began n
minih28683minih28683Jurský park 3 (2001) 
Jurassic Park III. n
minih63844minih63844Rallye smrti 2 (2010) [Video] 
Death Race 2 n
minih32682minih32682Pekelná ženská (2001) 
Saving Silverman / Evil Woman n
minih13040minih13040Můj nepřítel (1985) 
Enemy Mine n
minih37475minih37475Pánská jízda (2004) 
Pánská jízda n
minih14578minih14578O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987) 
O princezně Jasněnce a létajícím ševci n
minih28356minih28356Devátá brána (1999) 
The Ninth Gate n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

79.3 %
8   - curil
9   - Erkul
10 - clara.bow
8   - green-tea
7   - řepešínský
10 - hvezdyn
10 - FLA
8   - Hugin
7   - M.A.G.
9   - jmenuji.se
10 - ajaajena
10 - Petra.Barb
8   - Agostino
7   - enejčel
7   - Bara.40
7   - PORTER
7   - thejduk
8   - Mlapiska
8   - Robinson
8   - payo1555

TV Program

ČT1 - Sama doma (2000) [TV pořad]

12:30 - 14:00

50 minut již uběhlo
40 minut zbývá do konce

ČT2 - Paříž v pohybu

13:20 - 14:15

0 minut již uběhlo
55 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě (200...

12:55 - 14:05

25 minut již uběhlo
45 minut zbývá do konce

Prima - Komisař Rex (1994) [TV seriál]

13:20 - 14:20

0 minut již uběhlo
60 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 144274
Osobností: 614976
Fotografií: 539007
Plakátů: 257969
Obsahů a biografií: 132111

Poslední komentáře

V pasti (1956) [TV inscenace]

V pasti
Že půlhodinový příběh   byl natočen již v roce 1956   a je to poutavé, díky   bravurním herectvím krásné   Medřické, zajímavého   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 7 / 10

U konce s dechem (1983)

U konce s dechem
Slabý odvar na téma, které   zpracoval v roce 1959 mistr   filmu Jean-Luc Godard a nevím   jestli to byla od režiséra   McBride odvaha nebo spíš více >

Autor: collen | Hodnocení: 4 / 10

Vévodkyně (2008)

Vévodkyně
Z dnešního pohledu se zdá   příběh Georgiany   neuvěřitelný a těžko   pochopitelný, přestože je   pravdivý.Keira Knightley   svoji roli zvládla více >

Autor: collen | Hodnocení: 8 / 10

Král Artuš: Legenda o meči (2016...

Skvělé

Král Artuš: Legenda o meči
Navzdory recenzím jse na film   vsazil a byl jsem nadšený.   Ano, s oficiální legendou ma   film pramálo společného,   ale to nevidím jako   více >

Autor: Jiftach | Hodnocení: 10 / 10

Labyrint (2015/7) [TV epizoda]

Labyrint
Jestli si divák myslí, že   mrtvých bylo dost, tak v   závěrečné epizodě,   vraždění pokračuje, major   Remeš se pobije s právníkem   rodiny více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.228/0.182