Obsah filmu Město života a smrti
Je 13. prosinec 1937. Japonská císařská armáda právě dobyla město Nanking. To, co se zde následně odehraje, se zapíše nesmazatelně do dějin lidstva. Přes 300 tisíc mrtvých civilistů, popravy, mučení, znásilňování, pohřbívání či upalování zaživa. To všechno tu bylo. To všechno byl Nankingský masakr.
Autor: Phreaker
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.4.2015
Vypadá to, že kolega Pitryx vůbec nepochopil, o čem film je. Nudil se patrně z toho důvodu, že nešlo a americký akčňák obsazený béčkovýma hvězdama.
Film vypráví o skutečné události, o které se běžně moc neví. Než v Evropě vypukla druhá světová válka plná brutality a zvěrstev, válčilo se ještě někde jinde. V místě zvaném Nanking. To bylo hlavní město Číny. A toto město bylo napadeno japonskou armádou. Pokořené město bylo vystaveno do té doby nevídaným brutalitám v poměrně velké míře. Tisíce zajatců bylo hromadně popravováno a jejich těla ihned házena do řeky. Třetina města byla vypálena. Tisíce lidí upáleno za živa. Japonci nešetřili vůbec nikoho, ani starce, ženy či malé děti. Soutěžilo se v uřezávání hlav. Ženy, zletilé i nezletilé dívky byly organizovaně znásilňovány. Dokonce podle některých zdrojů se uvádí, že během pár dní bylo povražděno až na 480 000 lidí. Film je úmyslně natočen černobíle, což ponurost atmoséry umocňuje. Zde v daléké Číně došlo k masakrům, o kterých Evropa neměla ani potuchy. Ta na ty své teprve čekala.
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 18.2.2015
Přistupoval jsem k tomuto snímku tak jaksi s nadhledem, protože je mi skutečně jedno co si tam někdy někde ti šikmoocí podělali, byla to jejich věc. Jen jsem byl zvědav na „podání“. Takže mi trošku vadila černobílá kamera, ale člověk si zvykne. Začátek byl velmi dobrý, skoro bez hluchého místa. Jen jsem si nebyl jist, zda sleduji dokument, nebo hraný film. No a rozlišení vojáků jsem prostě vzdal, netušil jsem kdo je japonec a kdo ten druhý. Po tomto strhujícím úvodu se to celé z dokumentu přenese do polohy hrané. Ovšem velmi ubohým způsobem. Tím nemíním herce jako takové, ale scénář. Místy to připomíná ruská válečná dramata o sebeobětování. Konec mi unikl už úplně, nebo jsem prostě scény s bubny nepochopil. Celkově tedy snímek považuji za podivně natočený válečný trochudokument. Nic zvláštního zde není k nalezení, a co se týče brutality, snad nikdo nepočítá s útlocitem ve válce? A zobrazení brutality“ v tomto snímku zase tak šokující není, kamera se jím zase tak moc nezabývá (mimo jednoho úseku). Snímek podruhé jistě ne, proto nižší hodnocení.2015021612617/12942
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.9.2012
Nanking! Nanking! (2009)
Z historickýho hlediska dost dobrý, ale možná už malinko dřív než v polovině filmu jsem se u toho začal trochu nudit. Postrádal jsem tam "příběh", sice jako pokus tam byl, ale... Přišlo mi to takový jenom poskládaný z jednotlivejch scén, který popisujou ty masakry. Raději bych se podíval na nějakej vyloženě dokumentární film s kvalitním výkladem.
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.11.2011
Četl jsem knihu a viděl dokument a oproti filmu ještě větší peklo, knihu jsem málem nedočetl, fakt hnusný čtení. Film je černobílý, laděn do dokumentu a historicky asi věrohodný. Nakonec čekal jsem větší zvěrstva a pak byl rád, že tam aš tolik nebyla ukázána. I tak některé scény, jako výběr žen pro Japonce a následné vrácení jsou nezapomenutelná!!
Reklama
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.12.2010
Je 13. prosinec 1937. Japonská císařská armáda právě dobyla město Nanking. To, co se zde následně odehraje, se zapíše nesmazatelně do dějin lidstva. Přes 300 tisíc mrtvých civilistů, popravy, mučení, znásilňování, pohřbívání či upalování zaživa. To všechno tu bylo. To všechno byl Nankingský masakr.
Nedá se říct, že se mi film líbil a to proč se to nedá říct je myslím zřejmé z předchozího odstavce. Zaujal je asi vhodnější slovo. Nemám filmu až zas tak moc co vytknout snad jen, že se v něm možná až moc často používá efekt roztřesené kamery.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film