Madame Sousatzká (1988)

Madame Sousatzká (Madame Sousatzka)
66.7 %
 
 

Madame Sousatzka

    Žánr: drama / hudební
    Země: Velká Británie
    Délka: 122 min.
Sushila Senová, která pochází z Bengálska, přesídlí po rozchodu s manželem společně se svým synem Manekem z Indie do Londýna. Zde však přežívá jen ze dne na den. Manekova učitelka pošle hudebně nadaného chlapce k renomované lektorce klavíru Irině Sousatzké, která se do Londýna přistěhovala z Ruska a proslula svými výjimečnými učitelskými kvalitami. Irina k Manekovi hluboce přilne a kromě hodin klavíru mu uděluje také cenné rady do života. To se však stane zdrojem jejich neshod, protože Manek odmítá, aby mu kdokoli řídil život. I přesto k ní však i nadále dochází.

Jenže Sushila, která si vydělává pečením a prodejem indické kuchyně, přijde o významného zákazníka poté, co se v jednom kousku pečiva najde její vlas. Aby Manek své matce pomohl, zvažuje pod tíhou nastalé situace, zda si nezačne vydělávat jako klavírní virtuos. Irina je však zásadně proti. Chce Maneka uchránit před ukvapeným rozhodnutím koncertovat, díky němuž by, stejně jako kdysi ona, mohl získat neblahé zkušenosti. Zastává totiž názor, že by žádný student neměl s vystupováním začít dřív, než bude opravdu připraven. Nicméně Manek, kterého podporuje dotěrný hudební agent, na Irininy rady nedbá a přijme místo v londýnském symfonickém orchestru.

Zdroj: HBO Europe
Vysílání: dabing
Premiéra: 30.01.2015 CX

režie:
John Schlesinger
 
 
hraje:
Shirley MacLaine (Madame Yuvline Sousatzká), Peggy Ashcroft (Lady Emily), Twiggy (Jenny), Shabana Azmi (Sushila Sen), Leigh Lawson (Ronnie Blum), Geoffrey Bayldon (pan Cordle), Lee Montague (Vincent Pick), Robert Rietty (Leo Milev), Navin Chowdhry (Manek Sen), Jonny Rees (Tarek), Jeremy Sinden (Woodford), Roger Hammond (Lefranc), Carol Gillies (Sousatzky matka), Roland Curram (prodavač s pánskými oděvy), Elizabeth Hayes (studentka piána), Vernon Dobtcheff (hudební kritik), Ryan Ward (zvukař)
 
 
scénář:
John Schlesinger, Ruth Prawer Jhabvala
 
 
kamera:
Nat Crosby
 
 
hudba:
Gerald Gouriet
 
 
výprava-architekt:
Luciana Arrighi
 
 
kostýmy:
Amy Roberts
 
 
střih:
Peter Honess
 
 
zvuk:
Gerry Humphreys, Simon Kaye, Teddy Mason, Bob Risk
 
 
nahrál:
London Symphony Orchestra
 
 
producent:
Robin Dalton
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.