Lazzarella (1957)

Lazzarella
    Žánr: komedie
    Země: Itálie
    Délka: 97 min.
Komedie plná zmatků v lásce, komických situací, zápletek - to jsou právě italské filmy, a film Lazzarella byla duchovním dítkem trojice scénaristů: Pazzaglia-Prosperi-Guerra.
Luciano (Terence Hill), který je už dlouho zamilován do Sandry (Alessandra Panaro) - přezdívané Lazzarello, se jí snaží přiblížit a nabízí ji doučování matematiky, ve které ona děsně plave. I Sandře se Luciano líbí, ale na scéně se objevuje další nápadník - kluk z bohaté rodiny Nicola, který je do temperamentní a krásné divky také blázen.
Uražený Luciano se z trucu seznamuje s francouzskou turistkou Brigitte, která ho pozve k sobě do Francie do Paříže. Do toho se připlete neutěšená finanční situace Sandřina otce, který před dluhy utíká do Francie a Sandru bere s sebou.....

MHCB  Autor: clara.bow

režie:
Carlo Ludovico Bragaglia
 
 
hraje:
Alessandra Panaro (Sandra Carpella (Lazzarella)), Terence Hill (Luciano Pico), Rossella Como (Fanny), Luigi De Filippo (Nicola), Irène Tunc (Brigitte Clermont), Riccardo Garrone (Carpella - otec Sandry), Dolores Palumbo (Donna Carmella), Aurelio Fierro (Aurelio), Domenico Modugno (Mimi), Tina Pica (paní Capuano), Turi Pandolfini (profesor Avallone), Madeleine Fischer (Brigitte)
 
 
scénář:
Riccardo Pazzaglia, Giorgio Prosperi, Ugo Guerra
 
 
fotograf:
G.B. Poletto
 
 
dirigent:
Carlo Savina
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.