Lady a Tramp (1955)

Lady a Tramp (Lady and the Tramp)
84.7 %
 
 
 
 

Lady and the Tramp

    Žánr: animovaný
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 1.12.1974        
    Délka: 73 min.
„Příběh o přátelství dvou psíků z rozdílných "společenských vrstev"“
Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život.

Klasický animovaný snímek Walta Disneye byl u nás poprvé uveden s velkým úspěchem na Vánoce 1974. pro jeho obnovenou premiéru byl pořízen zcela nový český dabing.

režie:
Hamilton Luske, Clyde Geronimi, Wilfred Jackson
 
 
námět:
Ward Green (novela), Don DaGradi
 
 
scénář:
Erdman Penner, Joe Rinaldi, Ralph Wright
 
 
hudba:
Oliver Wallace
 
 
střih:
Don Halliday
 
 
zvuk:
C.O. Slyfield
 
 
produkce:
Walt Disney
 
 
titulky-česká verze:
Jindřiška Švecová (režie), Zoltán Liška (hudební režie)
 
 
výtvarník:
Ken Anderson (hlavní)
 
 
dabing:
Inka Šecová (Lady (starý dabing)), Eduard Cupák (Tramp (starý dabing)), Soběslav Sejk (Rex (starý dabing)), Mirko Musil (Žak (starý dabing)), Eva Jiroušková (Dušinka (starý dabing)), Bedřich Šetena (Jim (starý dabing)), Eva Šenková (Teta (starý dabing)), Nelly Gaierová (Peggy (starý dabing)), Vladimír Stach (Bobr (starý dabing)), Luděk Kopřiva (Rváč (starý dabing)), Vladimír Pospíšil (Boris (starý dabing))
 
 
mluví:
Dana Batulková (Lady), Otakar Brousek (Tramp), Jaroslava Brousková (Beruška), David Prachař (Jim), Eva Klepáčová (teta Sára), Stanislav Fišer (Fousek), Pavel Šrom (Baryk), Jiří Knot (bobr)
 
 
text písně:
Peggy Lee, Sonny Burke, Eduard Krečmar
 
 
zvláštní efekty:
Ub Iwerks
 
 
animace:
Milt Kahl (hlavní animátor), Franklin Thomas (hlavní), Oliver Johnston (hlavní), John Lounsbery (hlavní), Wolfgang Reitherman (hlavní), Eric Larson (hlavní), Hal King (hlavní), Les Clark (hlavní), Willie Ito, Jerry Hathcock, Phyllis Craig
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.