Cerven
ohodnotit

L'Autrichienne

Země:
Rok:
1990
Délka:
98 minut
„Drama z Velké francouzské revoluce líčící soudní proces s Marií Antoinettou“

Obsah filmu L'Autrichienne

 
Ještě před rokem byla královnou Francie, nyní je jen vdovou po Ludvíku Kapetovi. Sledujeme dvoudenní soudní proces s Marií Antoinettou, jíž se klade za vinu státní bankrot, vlastizrada a spojení s nepřáteli Francouzské republiky. Písemné důkazy však neexistují a ani předvolání desítek svědků obžalobě příliš nepomáhá. Popravy jsou ale na denním pořádku a k trestu smrti je po krátkém procesu odsouzena i Marie Antoinetta.

Film L’AUTRICHIENNE (Rakušanka) natočil režisér Pierre Granier-Deferre jako jeden z příspěvků k 200. výročí Velké francouzské revoluce. Herecké obsazení je francouzské s výjimkou titulní role, kterou ztvárnila německá...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

argenson
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.9.2016
Název je možná záměrně trochu   zavádějící, protože označením Rakušanka   častovali Francouzi nenáviděnou královnu,   zatímco tenhle film jí dost nadržuje. Jasně,   že nebyla světice, ale taky nebyla   vlastizrádkyně, co by si zasloužila popravit.   Francouzská revoluce v tomhle ohledu ale byla   dost nekompromisní a neznala bratra. Ute Lemper   podává výborný výkon předčasně zestárlé,   zoufalé a bezmocné ženy, která neví, kde má   děti, ví, že jí popravili manžela a s   neuvěřením se smiřuje se svou současnou   situací. V soudním procesu vystupuje pokorně a   jen zřídka gestem či narážkou připomene   fakt, že je královnou Francie. Dokonalé jsou v   tomhle i kratičké pestrobarevné flashbacky z   jejího "minulého" života. Mezi   obhajobou a obžalobou to jiskří v dialozích a   vrcholí to dokonale nasnímanými detaily těsně   před popravou. Výbornej film. Škoda, že u nás   nešel. Protože takhle u nás Marie Antoinetta   zůstává pořád v povědomí jako rozmařilá   královna se slavnou hláškou "Když nemají   chleba, ať jedí koláče", kterou nikdy   neřekla.


Hodnocení:n12345678910
Reklama
Reklama