ohodnotit

Krotitelé duchů II

Ghostbusters II

Další název:
Ghostbusters II: River of Slime / Krotitelia duchov 2 (SK)
Rok:
1989
Délka:
108 minut
Premiéra v ČR:
1.5.1991
„Znovu jsou tady, aby ochránili lidstvo před tajemným zlem.“
Popis / Obsah / Info k filmu Krotitelé duchů II
Na nečekaně úspěšný ohlas komedie Krotitele duchů navázali hollywoodští tvůrci v jejím pokračování, které o pět let později znovu natočil zkušený hollywoodský tvůrce Ivan Reitman. Ten opět připravil „duchařský koktejl“ plný nadsázky a parodie, stejně důležitou roli dostaly ve filmu i speciální efekty. Události příběhu mají rychlý spád téměř od prvních okamžiků filmu. Cellistce Daně Barrettové ujede na chodníku z ničeho nic kočárek s jejím osmiměsíčním synem Oscarem, řítí se ulicemi a nakonec zastaví těsně před rozjetým autobusem. Další podezřelou věc o něco později objeví trojice duchařských krotitelů Peter Venkman, Raymond Stantz a Egon Spengler. K jejich údivu pod městskou ulicí protéká podzemím jakási podivná řeka odporného růžového slizu. To už je zcela zřejmé, že vše je součástí podivného, tajemného spiknutí. Navíc Venkman s kolegy zjistí, že v onom neznámém slizu je zkoncentrována veškerá zloba obyvatel velkoměsta. Důležité místo v ději má krutý čaroděj ze šestnáctého století Vigo z obrazu v městské galerii, jenž občas „oživne“ a postupuje podle přesně vypracovaného plánu…

Stejně jako u komedie Krotitelé duchů scénář napsali herci Dan Aykroyd a Harold Ramis, také herecké obsazení hlavních postav zůstává stejné. Úlohu badatele Petera Venkmana ztvárnil Bill Murray, jenž se jako bavič a imitátor prosadil v televizním pořadu Saturday Night Live a po komediích I. Reitmana hrál například ve snímcích Rychlá změna, Na Hromnice o den více. Neméně působivě mu přihrává rovněž komediálně nadaný herec Dan Aykroyd (Raymond Stantz), který zaujal před kamerou právě ve filmech Krotitelé duchů a Krotitelé duchů II. Kromě toho si zahrál například ve filmu Řidič slečny Daisy a hudebních komediích Blues Brothers a Blues Brothers 2000. Cellistku Danu Barrettovou vytvořila Sigourney Weaverová (známá ze sci-fi hororů Vetřelec I-IV, anebo snímků Gorily v mlze a Smrt a dívka).

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Krotitelé duchů II
Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkmen se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Krotitelé duchů II
Ghostbusters už jsou dobří snad jen pro předškolních dětí, kterým vypráví strašidelné historky o chytání duchů a zpívají svoje písničky. Nikdo je už nepotřebuje, a tak je už nikdo nebere ani vážně…

Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora


Popis / Obsah / Info k filmu Krotitelé duchů II
Obrovský ohlas komedie Krotitelé duchů, jež patří ke komerčně nejúspěšnějším filmům všech dob, přivedl tvůrce v čele s kanadským režisérem slovenského původu Ivanem Reitmanem zcela zákonitě k dalšímu pokračování. Krotitelé duchů II vznikli o pět let později se stejným hereckým obsazením a ve stejném duchu jako díl první. Tentokrát naši hrdinové bojují proti ukrutnému čaroději z šestnáctého století, Vigovi (nezaměňovat s dobromyslným jmenovcem z Arabely). Ten se chce převtělit do osmiměsíčního Oscara, syna sympatické Dany Barrettové. Vigova podobizna, restaurovaná v newyorském městském muzeu k sobě zároveň přitahuje podzemní řeky "náladového" slizu, koncentrujícího veškerou zlobu obyvatel megalopole. Důvtipné zbraně srdnatých krotitelů proti nepříteli selhávají. Nakonec jim musí přijít na pomoc Socha svobody a lidská solidarita. - Autoři využívají vše, co jim může pomoci pobavit diváka: vtipných dialogů; napínavých okamžiků a především zvláštních efektů. Obratně se zaměřují na co nejširší diváckou obec. V podtextu jejich rodinného filmu můžeme objevit i hlubší myšlenky s obecně lidskou platností. Nicméně - jak už to většinou bývá - pokračování nedosahuje kvalit prvního dílu.

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Nejúspěšnější americká komedie všech dob vstupuje do druhého kola. Nesmrtelní duchové, neonová monstra a zhýralec z temnot ohrožují město New York. Pod osvědčeným režijním vedením Ivana Reitmana nastoupili KROTITELĚ DUCHŮ II v originální sestavě k pekelně ztřeštěnému vyhánění duchů.

Hodina duchů v Manhattanu. Mladá maminka se chystá koupat mimino a jen tak tak stačí zabránit tomu, aby nebylo vtaženo do odtoku podivnou hmotou. Starý karpatský hrabě s pomocí ďábelské moci provozuje čarodějnické kejkle po celém městě. New Yorkem táhne vlna čar a ztřeštěností. Socha svobody dokonce opouští svůj podstavec, protože se už na to nemůže dívat. Koho zavolat...? Přirozeně krotitele duchů. To bylo v roce 1984. Tehdy poprvé vytáhli Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis a Emie Hudson se svými laserovými děly proti monstru z lednice, mlaskající zelené obludě a novogotickému pekelnému psovi. Ironická horrorová komedie zaznamenala obrovský kasovní úspěch. Předpoklad k tomu, aby se hrdinové znovu vrátili na plátna kin. A už jsou tady - o pět let později, v Krotitelích duchů II.
Co se s dynamickou čtveřicí zatím dělo? Venkman (Murray) dělá pro kabelovou televizi unavené rozhovory s jasnovidci a senilními věštci, Spengler (Ramis) si vydělává na holé živobytí v jedné parapsychologické laboratoři, Stanz (Aykroyd) a Winston (Hudson) obcházejí v úboru krotitelů duchů oslavy dětských narozenin. Město totiž odebralo krotitelům duchů licenci pro provozování činnosti.
Ted' se však objevuje čaroděj Vigo, karpatský barbar nejodpornějšího druhu. Navíc je tu další nebezpečné zjevení ohrožující newyorské domácnosti. Hluboko pod městem bublá v opuštěné šachtě metra růžová slizová řeka, v níž se nakupila veškerá negativní energie několikamiliónového města. Všemožnými otvory si razí cestu na povrch a působí davovou paniku.
Nejvyšší čas, aby městští radní povolali krotitele duchů do zbraně. Ti se hned dají do zkoumání prostředků proti slizu. A ejhle: zjišťují, že hmota neočekávaně pozitivně reaguje na milou domluvu „milý slize, hodný slize". Aby monstrum zapudili, musejí tedy povolat síly pravdy, krásy a dobra. Jenže kde je vzít v takovém městě, jako je New York? A navíc je tu ještě Vigo, který si zamane zrovna na mimino jejich kamarádky. Tedy práce víc než dost, možností k rozehrání nejneuvěřitelnějších situací ještě víc.
Krotitelé duchů II spojili znovu kompletní úspěšný tým z prvního dílu. Režii měl Ivan Reitman (původem z Československa), scénář napsali Harold Ramis a Dan Aykroyd, firma George Lucase Industrial Light and Magic přispěla osvědčenými kouzelnickými triky. Na rozdíl od prvního dílu je však tento méně nabit efekty, zato je zábavnější. Je to film - hračka. Reitman a jeho tým nevynechali nic, co fanouškové Krotitelů duchů očekávají: lidi, monstra a mutanty smíchal do podoby dětské zábavy někde na pomezí comicsového seriálu a filmové show.
V USA má dnes zelenou „rodinné kino". Krotitelé duchů jsou filmem přesně zapadajícím do tohoto vzorce. Zábava pro všechny generace doplněná trochou patriarchálního optimismu ve vztahu tatínků k manželkám a dětem.
gab Cinema 1991/1/36

Autor/Zdroj: gab/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Krotitelé duchů (2016)

 Krotitelé duchů (2016)
Krotitelé duchů n
Ghostbusters
Žánr: akční / sci-fi / komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: Paul Feig

(pokračování)

Return of the Ghostbusters (2007)

 Return of the Ghostbusters (2007)
Return of the Ghostbusters n
 
Žánr: komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: Hank Braxtan

(spin-off)

Freddy VS Ghostbusters (2004)

 Freddy VS Ghostbusters (2004)
Freddy VS Ghostbusters n
 
Žánr: komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: Hank Braxtan

(spin-off)

Extreme Ghostbusters (1997) [TV seriál]

 Extreme Ghostbusters (1997) [TV seriál]
Extreme Ghostbusters n
 
Žánr: animovaný / rodinný / komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: Rafael Rosado, Gloria Jenkins, Sam Liu

(spin-off)

Krotitelé duchů (1984)

 Krotitelé duchů (1984)
Krotitelé duchů n
Ghostbusters
Žánr: komedie / sci-fi / akční / fantasy
Země: Spojené státy americké
Režie: Ivan Reitman

(pokračování)

Hodnocení filmu

73.5 % (313)
2   - SvoKar
8   - curil
7   - Erkul
6   - jarda53
8   - clara.bow
7   - green-tea
8   - veverka-zr
6   - Angelika28
7   - Frolíček
9   - pataamat
7   - FLA
3   - Hugin
8   - martin.stu
7   - jmenuji.se
8   - ajaajena
7   - Prasoid
10 - Petra.Barb
7   - Agostino
5   - Lienocka22
6   - salte

TV Program

ČT1 - Lynč (2018) [TV seriál]

20:05 - 21:00

43 minut již uběhlo
12 minut zbývá do konce

ČT2 - Bitva o Británii - ozvěny roku...

20:00 - 21:10

48 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

NOVA - Specialisté (2017) [TV seriál]

20:20 - 21:20

28 minut již uběhlo
32 minut zbývá do konce

Prima - Modrý kód (2016) [TV seriál]

20:15 - 21:30

33 minut již uběhlo
42 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 154121
Osobností: 639112
Fotografií: 586285
Plakátů: 278247
Obsahů a biografií: 141173

Poslední komentáře

Jurský park (1993)

Jurský park
Film byl velmi dobrý. Bylo   tam dobré všechno od   dinosaurů a efektů až po   vtipy. Jediné co tak, že   jsem se trochu nudila. Ale jen   více >

Autor: Izzy8635 | Hodnocení: 6 / 10

James Dean: Forever Young (2005)

James Dean: Forever Young
James Dean: Forever Young sa   my dostalo do rúk vďaka   špeciálnej 8diskovej DVD   edícii James Dean Collection.   V dokumente je vypovedané o více >

Autor: T2 | Hodnocení: 10 / 10

Mr. Brooks (2007)

Mr. Brooks
║Rozpočet   $20miliónov║Tržby USA   $28,549,298║Tržby   Celosvetovo $48,121,900▐   Tržby za predaj DVD v USA   $29,813,080 //počet   více >

Autor: T2 | Hodnocení: 9 / 10

Ironclad (2011)

Ironclad
║Rozpočet   $25miliónov║Tržby USA   ║Tržby Celosvetovo   $5,141,000▐ Na moje   prekvapenie dosť dobre   zvládnuté, dobrá výprava,   více >

Autor: T2 | Hodnocení: 7 / 10

Vřískot 4 (2011)

Vřískot 4
Hayden Panettiere s účesom   Hitchcock-Lady pre mňa   najsvetlejším prvkom filmu   :) Ináč šťavnatá   bodačka, trumfujúca   predchádzajúce více >

Autor: POMOthy | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.055/0.02