Krok z cesty (1941)

Krok z cesty (Der Schritt vom Wege)

Der Schritt vom Wege

Další název: Effi Briest; The False Step

    Žánr: drama / adaptace
    Země: Německo - předválečné
    Délka: 101 min.
Krok z cesty - (Der Schritt vom Wege), režie Gustaf Grundgens. Film natočený podle románu Theodora Fontanea.

Mladá Effi Briestová (Marianne Hoppeová) je provdána za obstarožního barona Instettena (Karl Ludwig Diehl). V manželství je nešťastná a tak naváže poměr s panem von Crampas, majorem ve výslužbě (Paul Hartmann). Jejich vztah ale posléze skončí, když je major přeložen z venkova do Berlína. Po letech najde Instetten Crampasův dopis Effi, o jehož milostném obsahu se nedá pochybovat. Vyzve proto Crampase na souboj a zabije ho. Effi je donucena opustit jeho dům a následkem celé tragédie zemře.

Soudobá německá kritika chválila Grundgensův film, zejména výkony hlavních představitelů, ale pozastavovala se nad skrytými sympatiemi pro "cizoložnici" Effi Briestovou a nad snahou autorů filmu pochopit její čin.  Autor: curil

režie:
Gustaf Gründgens
 
 
hraje:
Marianne Hoppe (Effi Briestová), Karl Ludwig Diehl (baron z Instettenu), Paul Hartmann (major a.D. von Crampas), Max Gülstorff (dr. Alonzo Gieshübler), Paul Bildt (pan Briest), Käthe Haack (Luise Briestová), Hans Leibelt (ministerský rada Wüllersdorf), Elisabeth Flickenschildt (Marietta Tripelliová), Gisela von Collande (Afra), Renée Stobrawa (Roswitha), Erich Dunskus (Kruse), Flora Berthold (Hulda), Ursula Voß (Herta), Ursula Friese (Berta), Margarete Schön (paní Paddenová), Jac Diehl (host na oslavách), Alfred Karen (host na Tripellině pěveckém vystoupení), Alexander Kökert (návštěva u zemského rady), Bert Schmidt-Maris (páže v lázeňském hotelu), Tine Schneider (Doddy Grützmacherová), Babsi Schultz-Reckewell (Annie Briestová), Maria Seidler (paní Grützmacherová)
 
 
námět:
Theodor Fontane (román "Effi Briest" (1896))
 
 
scénář:
Georg C. Klaren, Eckart von Naso
 
 
kamera:
Ewald Daub
 
 
hudba:
Mark Lothar
 
 
výprava-architekt:
Franz Koehn, Traugott Müller
 
 
střih:
Johanna Schmidt
 
 
zvuk:
Gustav Bellers
 
 
vedoucí produkce:
Willi Herrmann, Günter Regenberg
 
 
asistent režie:
Ulrich Erfurth, Rudolf Schaad
 
 
fotograf:
Karl Ewald
 
 
výkonný producent:
Gustaf Gründgens
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.