reklama
 
ohodnotit

Komentáře k filmu Kriminálka Anděl

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 26
SvoKar
Hodnocení:
Přidáno: 25.8.2013
Hodnotit nebudu, celý jsem   neviděl ani jeden díl. Ale   komentář si k tomu, co jsem   viděl, neodpustím. Zejména   rozmazané a pokroucené   střihy - imitace čeho?   Nesleduju ani CSI apod.,   takže nevím, ale jsou   trapné (ty střihy). K   obsazení jen poznamenám   perličku, že sám M.   Novotný přiznává, že   neví, proč zrovna on hraje   PC experta.
veverka-zrzka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.2.2013
Na tento seriál se vždy   ráda podívám. Příběhy   natočené podle pravdivé   události, což je pro mě   ještě zajímavější.   Pražská "mord   parta", jak jim s oblibou   říkám, mi padla do oka   hned. A musím uznat, že   Stropnickému role vrchního   vyšetřovatele, opravdu   sedla.
Angelika2808
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 10.3.2010
Jsem odchovaná radou   Vacátkem, hltala jsem i   majora Zemana a nějak ty   české napodobeniny   amerických Kriminálek Miami   nebo Las Vegas nemusím.   M.Stropnický mi v roli   vrchního policisty vůbec   nesedí, M.Taclíka vidím   pořád (a nechtěně) ve   strašné reklamě   nejmenované finanční   společnosti, D.Švehlík mi   připadá nevýrazný,   zakřiknutý-česká   kriminálka (a proč Anděl?)   mě neoslovila ani druhou   řadou.
hvezdyn
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 8.3.2012
Aktuální komentář k   seriálu:

Víděl jsem zatím jen   pár dílů a mám k tomu   toto. není dobré natáčet   seriály ve stylu, že se   koupí nějaká licence a pak   se napodobuje originál   zasesením do jiného   prostředí.

Chybí tomu jistá míra   civilnosti. Strohé a   monotónní dialogy herců   vedou k tomu, že není vidět   žádné herectví. Dost na   výkon herců má negativní   vliv špatný scénář.   Nejsou rozlišeny charaktery   jednotlivých postav.
Nelíbí se mi ani práce   kamery a ani to, jak je   prováděn střih. Výsledkem   je nelogický vývoj   jednotlivých příběhů.

Ale plus si   seriál zaslouží za to, že   částečně nahrazuje   nedostatek kriminálního a   detektivního žánru v   domácí tvorbě.
hledaseniki
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 19.6.2009
Kriminálka Anděl
Kriminálka Anděl, tak o   tomhle seriálu nevím tak   úplně co si myslet. Jsou   rozhodně horší seriály,   ale tohle je tak nějak první   pokus o kriminálku, takže to   jim přičítá body, ale   bohužel tento seriál není   tak docela pro mě, i když je   mi jasné, že má určitě   fanoušky.
Frolíček
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.11.2008
Původně jsme k tomuto   počinu tv Nova přistupovala   s nedůvěrou, ale výsledek   mě mile překvapil. Na naše   české poměry je to velmi   slušné, ano kopíruje to   americké CSI seriály, ale   proč ne, např. německou   Kobru 11, to spolehlivě   přëvyšuje. Každá postava   z týmu vyšetřovatelů má   vlastní charakter a výběr   je kvalitní, nejsou to   okoukané tváže, ale zase ne   úplně neznámé. Každý   příběh je uzavřený,   takže když na něco omylem   zapomenu, tak nejsem další   týden zcela mimo. Líbí se   mi M. Taclík - jeho   prupovídky a jak je pojímá,   hraje jakoby truhlíka, ale   má to velmi dobře srovnané   a pak Michal Novotný - velmi   pokročil od dob Redakce.
FLA
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.12.2011
Dlouho mě to míjelo, ale po   pár dílech jsem tomu dal   šanci. Ano je to pak porád   stejné a né vždy na 100%   reálné, ale bavilo mě to a   i novější díly mají   úroveň. Lehce nadsazených   80%...
Mlapiska
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.3.2010
Praha není New York ani Miami!
Ač se v poslední době sem   tam na nějakou krimi ráda   podívám, tak tato česká   zcela antioriginální   krimihrůza mi k srdci   rozhodně nepřirostla.
Jak už bylo řečeno,   seriál až příliš   kopíruje americké   kriminálky – od kamery až   po charaktery postav – a to   se, proboha, do českého   prostředí ani trochu   nehodí. Proč tak??? Postavy   jsou bohužel zcela ploché a   bez charismatu (i když mám   tyto herce docela ráda), což   asi nejvíce platí o   rádobycynické postavě   patologa Benkovského jehož   cynismus se kolikrát blíží   spíš ke křeči. Značné   mezery ve zpracování jsou   pak kolikrát až   úsměvné.
Dva body   proto putují za zajímavé   náměty případů, které   však zpracování zcela   pohřbívá spolu s celým   seriálem do beznadějného   podprůměru.
Pokus o   moderní českou krimi   skončil tak naprostým   propadákem.

Tady nejde o to, že by   česká produkce neměla na to   vyrovnat se americkým   seriálům. Myslím, že jde   hlavně o to, že české   prostředí je úplně jiné,   než americké. A z toho je   přeci nutné vycházet. Ne,   že si vezmu americký seriál   a zasadím ho do Prahy,   jistě, že to potom bude   působit směšně. Nechápu.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 8.11.2011
Pokus o kriminální seriál v   americkém stylu, ale celé to   působí tak trochu   otřepaně, nudně a svým   způsobem nevěrohodně.
nick4
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 6.9.2008
Po jednom dílu se to dá   těžko hodnotit,ale mě tedy   vůbec neseděl americký   střih seriálu a Stropnický   mi nikdy nepřipadal jako   dobrý herec.Možná až   zbytečný humbuk kolem   dalšího nováckého   seriálu.
fred.appl
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.1.2009
Dobrá práce!
Přes prvotní nedůvěru, zda   to u nás vůbec umíme a   zvládneme, pokládám   Kriminálku Anděl za velmi   dobrý počin, a za to   nejlepší, co bylo v tomto   žánru v českých a   moravských luzích natočeno   (a to berte prosím s   nadsázkou, je mi známo, že   mnohé záběry se natáčely   i na Slovensku). Uvěřitelný   scénář, věrohodné   situace, dobře vykreslené   charaktery a kvalitní   obsazení i ve vedlejších   rolích, propracované   situace, stylová kamera,   fešácké tempo a rytmus (i   díky velice chytrému   střihu) bez zbytečných   prostojů. To by stálo za   pokračování, případně   následování.
Faustka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 27.4.2010
Kriminálka Anděl je další   z řady zaručeně   "úspěšných"   seriálů televize Nova, něco   na způsob americké CSI,   protože se snaží vyrovnat   zahraniční produkci, nebo   alespoń trochu přiblížit,   ale to se jim samozřejmě   nemůže podařit. Takže zde   v první řadě vidíme práci   vyšetřovatelů a technici   jsou ukázáni jaksi v   pozadí. Jen s obsazením role   hlavního vyšetřovatele   Stropnickým, nebyla moc   dobrá volba určitě by se   našli pro tu roli   vhodnější herci, ale   například Ladislav Frej st.   jako soudní patolog zase   není vůbec špatný. Je to   takový starší ostřílený   šéf pitevních stolů.   Uvidíme co nám v dalších   dílech ještě předvedou.   Nebudu tak krutá, když tohle   téma krimi je mi dost   blízké a dám 7*:-)
Steve997
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 27.4.2010
Není to sice nic   závratného, ale při   současné produkci českých   televizních seriálů tento   vychází vítězně s hodně   velkým náskokem. Tváří se   jako americká kriminálka,   což mnozí vidí jako mínus,   ale ono je to možná i trochu   dobře a vlastně proti tomu   nic nemám. Na to, jaké se u   nás v dnešní době   natáčí totálně stupidní   a natahované seriály   (každá televize má ten   svůj), tak tento aspoň není   tak přitažený za vlasy a   dá se celkem v pohodě   sledovat.
ELEONORA
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.10.2008
Mně se to líbí,
vůbec mi nevadí, že je to   jak přes kopírák americké   KRIMI. Zatím mne zaujaly   všechny příběhy. Musí to   být vyčerpávající práce,   hledat vrahy. Je dobře, že   je vidět i pozadí této   rutinní práce. Pan   Stropnický je pro mne stále   charismatický. Po shlédnutí   Tobruku je mi mnohem blíže   herec Michal Novotný,   kterého jsem viděla   předtím pouze v jednom   trapném seriálu, myslím,   že se to jmenovalo Redakce.   Anděla jsem si nenechala   ještě ani jednou ujít.   Velmi mi zpříjemňuje   každý pondělní večer.   Není to jako ve starých   českých detektivkách,   které miluji, ale tam   kriminalisté pouze chodí a   většinou kouří a přitom   řeší. Zde je vidět   drastické pozadí   jednotlivých příběhů.   Seriál skvěle zapadá do   dnešní doby násilí.   Nemám, co bych seriálu   vytkla. Po shlédnutí   posledního dílu (15.3.2010)   jsem se rozhodla komentář   upravit. V tomto dílu, třeba   se mi to pouze zdálo, jsem v   některých pasážích   hercům vůbec nerozuměla,   jak rychle drmolili, ale je to   asi jen můj dojem....
Warrior7
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.10.2010
Kdybychom se raději snažili   produkovat seriály podle   svých zásad než podle   zásad ostatních. Možná by   to pak k něčemu bylo. Takhle   to opravdu žádný český   film nebo seriál nikam   nedotáhne. Zlaté minulé   století...
Alix
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.8.2015
Když si pomyslím, že   každý z případů je   natočený podle skutečných   případů, tak musím   smeknout. Líbí se mi herci,   kteří jsou neuvěřitelně   realističtí, líbí se mi   zpracování a hlavně,   všechny příběhy jsou pro   mne "uvěřitelné".
Dawid199
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 26.5.2009
Tohle je opravdu slabé,   efekty jsou jak z nějákého   amerického krimi seriálu a   na to si právě tento hraje,   ale moc se to nepovedlo......
miláček
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.3.2010
Tak na tohle se dívat   dá-zatím.Nezbývá,než   seriálu popřát,aby se   nestal mnohaletým románem   bez děje.
Honza95
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 6.12.2008
Parodie
Úplně stupidní seriál   který jednoduše kopíruje   Město Stínů od Markízy a   Kriminálku Miami. Nova umí   natočit skvělé seriály   viz. Soukromé pasti,ale tohle   se jí vážně nepovedlo...
aribary
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 19.3.2010
Trapný pokus o počeštění   amerických kriminálek od   MIAMI přes Las Vegas,New York   až k Námořní   vyšetřovací službě a   svezení se na vlně těchto   seriálů.Kamera rádoby   akčně katastofální,dialogy   prachbídné a hlavní   detektivové tápající v   jednotlivých rolích díky   mizerným scénářům.A pokud   zde někdo píše,že   M.Stropnický je   charismatický,tak mnohem   větší charizma má moje   míchačka na beton.Stačí   porovnat s radou Vacátkem   nebo majorem Zemanem a jste   hned o několik pater   výš.Tohleto se Nově prostě   tak jako vše poslední dobou   nepovedlo.Pane   generální,ukončete to   trápení a hlavně proboha   nechtějte natočit třetí   řadu.A pokud ano vyžeňte tu   druhořadou hereckou garnituru   a scénáristy a nahraďte je   skutečnými herci a   neříkejte mi že na to Nova   nemá.
kolos
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.7.2011
Nova se snaží okopirovat   americké serialy typu CSI NEW   YORK,MIAMI atd.Ale   výsledek?Jenom to herecké   obsazení.Horší herce v   čele se Stropnickym už asi   nemohli najít.Určitě byli   štědře odměněni.
lubos969
Hodnocení:
Přidáno: 21.9.2014
Nejhorší hloupost.
Tak jsem se odhodlal a   kouknul, jenom pár minut a   stačilo na celý život.   Absolutní..... nejde popsat   co, vzhledem ktomu, ze   nesleduji žádný seriál,   tak todle ale fakt nejde   sledovat ani se sebevětším   zapřením!!
hppp
Hodnocení:
Přidáno: 9.11.2014
Adamovska
proc je tam Adamovska tak   priserna????? Strasne vypada   a jeste je ukrutna jako   vedouci...co je to za   tragickou postavu???
kachnik
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.10.2008
seriál o mravenčí práci   kriminalistů.Kdo to nepozná   a neuvidí tak neuvěří.
Vítečné herecké   obsazení.
calibos
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 28.9.2014
Serial jako takovy neni spatny   dobre pripady dobra dejova   linka to vse nejmin za 8   hvezd.
Ovsem sestrihy   zvuky blikani kamery proste   kopirovani americkych skvaru   si myslim ze je zcela   zbytecne. Za tohle hvezda   1.
No a ted nejslabsi   clanky serialu Stropnicky   nepresvedcil herec neherec   kdyz vytahuje zbran mate   strach ze si ublizi.
Chylkova to byl snad   serialovy omyl jeji ucinkovani   jsem nepochopil.
No a v   poslednim dile jsem zaznamenal   Adamovskou taky nevi kde ma   strop tak doufam ze ji hodne   brzy zastreli a nebude   snizovat kvality uz tak   upadajiciho serialu.
SpeedMura
Hodnocení:
Přidáno: 21.7.2015
Tak víte jak, na dnešní   dobu koukatelné asi tak jako   v době Malého pitavala z   velkého města. Nenadchne,   neurazí, nicméně   napodobování určitých   amerických kriminálek se mi   zdá poněkud trapné. Ale   koukat se na to dá

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih41101minih41101O zlatém pokladu (1994) [TV inscenace] 
O zlatém pokladu n
minih129710minih129710Sanatorium (2009) 
Sanatorium n
minih7670minih7670Flash Gordon (1980) 
Flash Gordon n
minih15743minih15743Pětiboj (1994) 
Pentathlon n
minih48221minih48221Skrblík (2006) 
La Maison du bonheur n
minih48507minih48507Ninja Assassin (2009) 
Ninja Assassin n
minih31979minih31979Křeček v noční košili (1987) [TV seriál] 
Křeček v noční košili n
minih10211minih10211Kickboxer (1989) 
Kickboxer n
minih18791minih18791Schindlerův seznam (1993) 
Schindler's List n
minih23565minih23565Záměna (1983) 
Trading Places n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

66.1 %
5   - curil
5   - jarda53
7   - clara.bow
6   - green-tea
7   - veverka-zr
2   - Angelika28
6   - hvezdyn
2   - hledasenik
8   - Frolíček
8   - FLA
2   - jmenuji.se
9   - ajaajena
7   - Prasoid
1   - Lienocka22
7   - 261972
4   - Karius
2   - Mlapiska
7   - payo1555
8   - REKBRIT
1   - Yontalcar

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 149651
Osobností: 631620
Fotografií: 571553
Plakátů: 271259
Obsahů a biografií: 137549

Poslední komentáře

Vražedné jezero (2016)

Vražedné jezero
Nějak se v posledních letech   objevilo velké množství   obdobných filmů, jako je   tento a snad soutěží v tom,   který bude největší   více >

Autor: hvezdyn | Hodnocení: 1 / 10

D.N.A. - Stvoření netvora (1996)

7/10

D.N.A. - Stvoření netvora
Nevim kde zacit, tento film me   zklamal a hlavne proto, ze   hlavni postava Mark Alan   Dacascos (Mistr neznameho boje   1993) se nechal propujcit více >

Autor: Martal | Hodnocení: 7 / 10

The Conjuring 2 Remake (2016) [V...

Hrozný film. 5%

The Conjuring 2 Remake
Toto si ako horor ani   nezaslúži komentár, ale   strašne som sa pri tom   nasmial. Rozpočet tohto   velkolepého remaku je 1000   švédskych více >

Autor: ExpertRaptor | Hodnocení: 1 / 10

Bakaláři navíc (1981) [TV epizod...

povídka "Výfuk"

Bakaláři navíc
Bakalářská povídka   natočená ve stylu   socialistické satiry. Takový   "lehký satirický šleh", jak   říká Josef Dvořák v   Pydlovi. Dnes to více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Titanic 100: Záhada vyřešena (20...

Výborný film. 75%

Titanic 100: Záhada vyřešena
Tá expedícia ma až tak   nebavila, ale to ako sa to   stalo čo sa dialo vo vnútri   lode bolo veľmi zaujímavé.

Autor: ExpertRaptor | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.135/0.076