reklama
 
ohodnotit

Komentáře k filmu Kriminálka Anděl

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 27
SvoKar
Hodnocení:
Přidáno: 25.8.2013
Hodnotit nebudu, celý jsem   neviděl ani jeden díl. Ale   komentář si k tomu, co jsem   viděl, neodpustím. Zejména   rozmazané a pokroucené   střihy - imitace čeho?   Nesleduju ani CSI apod.,   takže nevím, ale jsou   trapné (ty střihy). K   obsazení jen poznamenám   perličku, že sám M.   Novotný přiznává, že   neví, proč zrovna on hraje   PC experta.
veverka-zrzka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.2.2013
Na tento seriál se vždy   ráda podívám. Příběhy   natočené podle pravdivé   události, což je pro mě   ještě zajímavější.   Pražská "mord   parta", jak jim s oblibou   říkám, mi padla do oka   hned. A musím uznat, že   Stropnickému role vrchního   vyšetřovatele, opravdu   sedla.
Angelika2808
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 10.3.2010
Jsem odchovaná radou   Vacátkem, hltala jsem i   majora Zemana a nějak ty   české napodobeniny   amerických Kriminálek Miami   nebo Las Vegas nemusím.   M.Stropnický mi v roli   vrchního policisty vůbec   nesedí, M.Taclíka vidím   pořád (a nechtěně) ve   strašné reklamě   nejmenované finanční   společnosti, D.Švehlík mi   připadá nevýrazný,   zakřiknutý-česká   kriminálka (a proč Anděl?)   mě neoslovila ani druhou   řadou.
hvezdyn
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 8.3.2012
Aktuální komentář k   seriálu:

Víděl jsem zatím jen   pár dílů a mám k tomu   toto. není dobré natáčet   seriály ve stylu, že se   koupí nějaká licence a pak   se napodobuje originál   zasesením do jiného   prostředí.

Chybí tomu jistá míra   civilnosti. Strohé a   monotónní dialogy herců   vedou k tomu, že není vidět   žádné herectví. Dost na   výkon herců má negativní   vliv špatný scénář.   Nejsou rozlišeny charaktery   jednotlivých postav.
Nelíbí se mi ani práce   kamery a ani to, jak je   prováděn střih. Výsledkem   je nelogický vývoj   jednotlivých příběhů.

Ale plus si   seriál zaslouží za to, že   částečně nahrazuje   nedostatek kriminálního a   detektivního žánru v   domácí tvorbě.
hledaseniki
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 19.6.2009
Kriminálka Anděl
Kriminálka Anděl, tak o   tomhle seriálu nevím tak   úplně co si myslet. Jsou   rozhodně horší seriály,   ale tohle je tak nějak první   pokus o kriminálku, takže to   jim přičítá body, ale   bohužel tento seriál není   tak docela pro mě, i když je   mi jasné, že má určitě   fanoušky.
Frolíček
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.11.2008
Původně jsme k tomuto   počinu tv Nova přistupovala   s nedůvěrou, ale výsledek   mě mile překvapil. Na naše   české poměry je to velmi   slušné, ano kopíruje to   americké CSI seriály, ale   proč ne, např. německou   Kobru 11, to spolehlivě   přëvyšuje. Každá postava   z týmu vyšetřovatelů má   vlastní charakter a výběr   je kvalitní, nejsou to   okoukané tváže, ale zase ne   úplně neznámé. Každý   příběh je uzavřený,   takže když na něco omylem   zapomenu, tak nejsem další   týden zcela mimo. Líbí se   mi M. Taclík - jeho   prupovídky a jak je pojímá,   hraje jakoby truhlíka, ale   má to velmi dobře srovnané   a pak Michal Novotný - velmi   pokročil od dob Redakce.   Později už však šla   kvalita dolů a pod velením   Chýlkové a Adamovské až do   kopru.
FLA
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.12.2011
Dlouho mě to míjelo, ale po   pár dílech jsem tomu dal   šanci. Ano je to pak porád   stejné a né vždy na 100%   reálné, ale bavilo mě to a   i novější díly mají   úroveň. Lehce nadsazených   80%...
martin.stusak.9
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 14.7.2018
Naprosto nepovedená snaha o   seriálovou akční krimi,   která se každou sérií   měnila v zoufale nudnou   detektivku. Policisté jsou   sice ztvárněni jako běžní   lidé, ale ve své funkci   naprosto selhávají.   Policejní ´šéfové´ už   jsou mimo mísu úplně.   Všichni tu zkrátka   vypadají, jako by si na   policejní útvar pouze   hráli. Jednotlivé příběhy   jsou málo zpracované a   takřka bez nápadů, a tak ve   velké většině postrádají   zajímavost, atmosféru a   patřičnou dramatičnost. To   i zřejmě způsobilo, že   jsou zbytečně do dané   stopáže natahované. Nápad   natočit západní styl v   českých podmínkách sice   nebyl špatný, ale jak se v   průběhu ukázalo, nebyl to   zrovna šťastný nápad pro   české tvůrce bez   zkušeností.
Mlapiska
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.3.2010
Praha není New York ani Miami!
Ač se v poslední době sem   tam na nějakou krimi ráda   podívám, tak tato česká   zcela antioriginální   krimihrůza mi k srdci   rozhodně nepřirostla.
Jak už bylo řečeno,   seriál až příliš   kopíruje americké   kriminálky – od kamery až   po charaktery postav – a to   se, proboha, do českého   prostředí ani trochu   nehodí. Proč tak??? Postavy   jsou bohužel zcela ploché a   bez charismatu (i když mám   tyto herce docela ráda), což   asi nejvíce platí o   rádobycynické postavě   patologa Benkovského jehož   cynismus se kolikrát blíží   spíš ke křeči. Značné   mezery ve zpracování jsou   pak kolikrát až   úsměvné.
Dva body   proto putují za zajímavé   náměty případů, které   však zpracování zcela   pohřbívá spolu s celým   seriálem do beznadějného   podprůměru.
Pokus o   moderní českou krimi   skončil tak naprostým   propadákem.

Tady nejde o to, že by   česká produkce neměla na to   vyrovnat se americkým   seriálům. Myslím, že jde   hlavně o to, že české   prostředí je úplně jiné,   než americké. A z toho je   přeci nutné vycházet. Ne,   že si vezmu americký seriál   a zasadím ho do Prahy,   jistě, že to potom bude   působit směšně. Nechápu.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 8.11.2011
Pokus o kriminální seriál v   americkém stylu, ale celé to   působí tak trochu   otřepaně, nudně a svým   způsobem nevěrohodně.
nick4
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 6.9.2008
Po jednom dílu se to dá   těžko hodnotit,ale mě tedy   vůbec neseděl americký   střih seriálu a Stropnický   mi nikdy nepřipadal jako   dobrý herec.Možná až   zbytečný humbuk kolem   dalšího nováckého   seriálu.
fred.appl
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.1.2009
Dobrá práce!
Přes prvotní nedůvěru, zda   to u nás vůbec umíme a   zvládneme, pokládám   Kriminálku Anděl za velmi   dobrý počin, a za to   nejlepší, co bylo v tomto   žánru v českých a   moravských luzích natočeno   (a to berte prosím s   nadsázkou, je mi známo, že   mnohé záběry se natáčely   i na Slovensku). Uvěřitelný   scénář, věrohodné   situace, dobře vykreslené   charaktery a kvalitní   obsazení i ve vedlejších   rolích, propracované   situace, stylová kamera,   fešácké tempo a rytmus (i   díky velice chytrému   střihu) bez zbytečných   prostojů. To by stálo za   pokračování, případně   následování.
Faustka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 27.4.2010
Kriminálka Anděl je další   z řady zaručeně   "úspěšných"   seriálů televize Nova, něco   na způsob americké CSI,   protože se snaží vyrovnat   zahraniční produkci, nebo   alespoń trochu přiblížit,   ale to se jim samozřejmě   nemůže podařit. Takže zde   v první řadě vidíme práci   vyšetřovatelů a technici   jsou ukázáni jaksi v   pozadí. Jen s obsazením role   hlavního vyšetřovatele   Stropnickým, nebyla moc   dobrá volba určitě by se   našli pro tu roli   vhodnější herci, ale   například Ladislav Frej st.   jako soudní patolog zase   není vůbec špatný. Je to   takový starší ostřílený   šéf pitevních stolů.   Uvidíme co nám v dalších   dílech ještě předvedou.   Nebudu tak krutá, když tohle   téma krimi je mi dost   blízké a dám 7*:-)
Steve997
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 27.4.2010
Není to sice nic   závratného, ale při   současné produkci českých   televizních seriálů tento   vychází vítězně s hodně   velkým náskokem. Tváří se   jako americká kriminálka,   což mnozí vidí jako mínus,   ale ono je to možná i trochu   dobře a vlastně proti tomu   nic nemám. Na to, jaké se u   nás v dnešní době   natáčí totálně stupidní   a natahované seriály   (každá televize má ten   svůj), tak tento aspoň není   tak přitažený za vlasy a   dá se celkem v pohodě   sledovat.
ELEONORA
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.10.2008
Mně se to líbí,
vůbec mi nevadí, že je to   jak přes kopírák americké   KRIMI. Zatím mne zaujaly   všechny příběhy. Musí to   být vyčerpávající práce,   hledat vrahy. Je dobře, že   je vidět i pozadí této   rutinní práce. Pan   Stropnický je pro mne stále   charismatický. Po shlédnutí   Tobruku je mi mnohem blíže   herec Michal Novotný,   kterého jsem viděla   předtím pouze v jednom   trapném seriálu, myslím,   že se to jmenovalo Redakce.   Anděla jsem si nenechala   ještě ani jednou ujít.   Velmi mi zpříjemňuje   každý pondělní večer.   Není to jako ve starých   českých detektivkách,   které miluji, ale tam   kriminalisté pouze chodí a   většinou kouří a přitom   řeší. Zde je vidět   drastické pozadí   jednotlivých příběhů.   Seriál skvěle zapadá do   dnešní doby násilí.   Nemám, co bych seriálu   vytkla. Po shlédnutí   posledního dílu (15.3.2010)   jsem se rozhodla komentář   upravit. V tomto dílu, třeba   se mi to pouze zdálo, jsem v   některých pasážích   hercům vůbec nerozuměla,   jak rychle drmolili, ale je to   asi jen můj dojem....
Warrior7
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.10.2010
Kdybychom se raději snažili   produkovat seriály podle   svých zásad než podle   zásad ostatních. Možná by   to pak k něčemu bylo. Takhle   to opravdu žádný český   film nebo seriál nikam   nedotáhne. Zlaté minulé   století...
Alix
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.8.2015
Když si pomyslím, že   každý z případů je   natočený podle skutečných   případů, tak musím   smeknout. Líbí se mi herci,   kteří jsou neuvěřitelně   realističtí, líbí se mi   zpracování a hlavně,   všechny příběhy jsou pro   mne "uvěřitelné".
Dawid199
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 26.5.2009
Tohle je opravdu slabé,   efekty jsou jak z nějákého   amerického krimi seriálu a   na to si právě tento hraje,   ale moc se to nepovedlo......
miláček
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.3.2010
Tak na tohle se dívat   dá-zatím.Nezbývá,než   seriálu popřát,aby se   nestal mnohaletým románem   bez děje.
Honza95
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 6.12.2008
Parodie
Úplně stupidní seriál   který jednoduše kopíruje   Město Stínů od Markízy a   Kriminálku Miami. Nova umí   natočit skvělé seriály   viz. Soukromé pasti,ale tohle   se jí vážně nepovedlo...
aribary
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 19.3.2010
Trapný pokus o počeštění   amerických kriminálek od   MIAMI přes Las Vegas,New York   až k Námořní   vyšetřovací službě a   svezení se na vlně těchto   seriálů.Kamera rádoby   akčně katastofální,dialogy   prachbídné a hlavní   detektivové tápající v   jednotlivých rolích díky   mizerným scénářům.A pokud   zde někdo píše,že   M.Stropnický je   charismatický,tak mnohem   větší charizma má moje   míchačka na beton.Stačí   porovnat s radou Vacátkem   nebo majorem Zemanem a jste   hned o několik pater   výš.Tohleto se Nově prostě   tak jako vše poslední dobou   nepovedlo.Pane   generální,ukončete to   trápení a hlavně proboha   nechtějte natočit třetí   řadu.A pokud ano vyžeňte tu   druhořadou hereckou garnituru   a scénáristy a nahraďte je   skutečnými herci a   neříkejte mi že na to Nova   nemá.
kolos
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.7.2011
Nova se snaží okopirovat   americké serialy typu CSI NEW   YORK,MIAMI atd.Ale   výsledek?Jenom to herecké   obsazení.Horší herce v   čele se Stropnickym už asi   nemohli najít.Určitě byli   štědře odměněni.
lubos969
Hodnocení:
Přidáno: 21.9.2014
Nejhorší hloupost.
Tak jsem se odhodlal a   kouknul, jenom pár minut a   stačilo na celý život.   Absolutní..... nejde popsat   co, vzhledem ktomu, ze   nesleduji žádný seriál,   tak todle ale fakt nejde   sledovat ani se sebevětším   zapřením!!
hppp
Hodnocení:
Přidáno: 9.11.2014
Adamovska
proc je tam Adamovska tak   priserna????? Strasne vypada   a jeste je ukrutna jako   vedouci...co je to za   tragickou postavu???
kachnik
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.10.2008
seriál o mravenčí práci   kriminalistů.Kdo to nepozná   a neuvidí tak neuvěří.
Vítečné herecké   obsazení.
calibos
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 28.9.2014
Serial jako takovy neni spatny   dobre pripady dobra dejova   linka to vse nejmin za 8   hvezd.
Ovsem sestrihy   zvuky blikani kamery proste   kopirovani americkych skvaru   si myslim ze je zcela   zbytecne. Za tohle hvezda   1.
No a ted nejslabsi   clanky serialu Stropnicky   nepresvedcil herec neherec   kdyz vytahuje zbran mate   strach ze si ublizi.
Chylkova to byl snad   serialovy omyl jeji ucinkovani   jsem nepochopil.
No a v   poslednim dile jsem zaznamenal   Adamovskou taky nevi kde ma   strop tak doufam ze ji hodne   brzy zastreli a nebude   snizovat kvality uz tak   upadajiciho serialu.
SpeedMura
Hodnocení:
Přidáno: 21.7.2015
Tak víte jak, na dnešní   dobu koukatelné asi tak jako   v době Malého pitavala z   velkého města. Nenadchne,   neurazí, nicméně   napodobování určitých   amerických kriminálek se mi   zdá poněkud trapné. Ale   koukat se na to dá

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih5539minih5539Černý orel (1988) 
Black Eagle n
minih30583minih30583Velký šéf (1969) 
Le Cerveau n
minih32105minih32105Malý svědek (2001) 
Domestic Disturbance n
minih28457minih28457Spider-Man (2002) 
Spider-Man n
minih27687minih27687Cesta z města (2000) 
Cesta z města n
minih32691minih32691Doba ledová (2002) 
Ice Age n
minih10802minih10802Kriminál (1989) 
Lock Up n
minih19396minih19396Soukromé očko (1993) 
Sing si lip yan n
minih15466minih15466K-9: Můj přítel se studeným čumákem (1989) 
K-9 n
minih17274minih17274Přepadení v Pacifiku (1992) 
Under Siege n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

66 % (219)
5   - curil
5   - jarda53
7   - clara.bow
6   - green-tea
7   - veverka-zr
5   - Angelika28
6   - hvezdyn
2   - hledasenik
7   - Frolíček
8   - FLA
4   - martin.stu
2   - jmenuji.se
9   - ajaajena
7   - Prasoid
1   - Lienocka22
7   - 261972
4   - Karius
2   - Mlapiska
7   - payo1555
8   - REKBRIT

TV Program

ČT1 - Silnice (1972) [TV film]

14:15 - 15:05

23 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

ČT2 - Martin Luther

14:25 - 15:20

13 minut již uběhlo
42 minut zbývá do konce

NOVA - Můj přítel Monk (2002) [TV ser...

14:15 - 15:10

23 minut již uběhlo
32 minut zbývá do konce

Prima - Komisař Rex (1994) [TV seriál]

14:30 - 15:35

8 minut již uběhlo
57 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 152352
Osobností: 636497
Fotografií: 578387
Plakátů: 275660
Obsahů a biografií: 139823

Poslední komentáře

Zeťák (1993)

Zeťák
Tak to je fakt velká   trapárna! Crawl pořád   fňuká, vtipy chybí zcela.   Tváří se jak bukvice,   vypadá jak bukvice a asi to i   bukvice bude.

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 1 / 10

Den vran (2012)

Den vran
Kvalitná a prepracovaná   animácia a príbeh, ktorý   chytí za srdce i zabaví.   Odkaz filmu je jasný, nič   neskrýva, nezabaluje, napriek   tomu hodnotný.

Autor: Manučao | Hodnocení: 8 / 10

Bezdružice (2015) [TV seriál]

???

Bezdružice
Nevěřil jsem že je něco   takového možné. O   hereckých kvalitách pana   Vydry si nedělám iluze už   dávno. Je to výjimka z   pravidla že více >

Autor: paseka74 | Hodnocení: 1 / 10

Král Šumavy (1959)

Král Šumavy
Musim uznat že Jiřina   Švorcová byla docela kočka.   Film měl tu správnou   atmosféru šumavských bažin   jako z příběhu bestie z   majora více >

Autor: lion71 | Hodnocení: 9 / 10

Big Ben: Smrt před oltářem (1996...

Big Ben: Smrt před oltářem
Vyšetřování smrti faráře   a jeho vztah k těm dvěma   sestrám moc zajímavé není,   ale dějová linie týkající   se sekty Dům světla je   mnohem více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.116/0.073