Únorové novinky
ohodnotit

Královský slib [TV film]

Žánr:
Rok:
2001
Délka:
100 minut
Premiéra v ČR:
13.9.2001
„Pohádka, kde slib je zákon a láska platí.“

Komentáře k filmu Královský slib

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 16
SvoKar
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.8.2010
Davida Krause nemusím, ale   Jan K. tu perlil se svou   typickou ironií, ta role byla   psaná na tělo. Jeho   neustálé "Matinko"   se možná ujme i u mě. G.   Wilhelmová jako   "matinka" byla taky   dobrá. Rozhodně souhlasím s   níže napsaným, že není   nad reálie, žádné   studiové   "rychlokvašky".
Frolíček
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 22.4.2017
Lepší Kramár v hrsti než Kraus mladší na střeše...
...a co taky s ním, když   Maroš je kus chlapa.
Dlouho jsem se této   pohádce vyhýbala, navíc   jsem jí vždycky v televizi   chytla od prostředka, takže   jsem moc nevěděla, o co jde.   Ale zrovna nedávno jsem jí   chytla od začátku, tak jsem   dala šanci. Issová je moc   hezká a rozumná, mládež k   sobě pasovala více, na   pohádku hodně záběrů   krajiny a to docela zajímavé   a zvláštní...na pohádku.   Hezká písnička na závěr a   chudší výprava ani   nevadila.
Petra.Barbie
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.6.2008
Po dlouhé době velmi pěkná televizní pohádka...
...dokonce natočená v   reálech skutečného hradu i   exteriérech, takže žádná   studiová rychlovka. Je to   pohádka milá, nenásilná, v   nímž dominuje sympatický a   čestný král Maroš Kramár,   jemuž sekunduje správně   drzý a bohémský princ David   Kraus (nejsem jeho   příznivcem, ale v této   pohádce hraje sympaticky), k   bezprostřední a talentované   Lucce Vondráčkové není co   dodat, ta zahraje naprosto   vše. K tomu ještě Klára   Issová, další herečka   velkého talentu a výborného   hereckého projevu. Tvůrci si   dali záležet i na   kostýmech, které   připomínají gotické   oblečení. Je to pohádka, z   níž dýchá radost a   štěstí, takové by měly   pohádky být, ale je jich   stále méně a méně...
petrusmev
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 13.12.2014
Nemám rád dlouze natahované   pohádky a to, když režisér   dělá z diváků blby. To   obojí pohádka splnila.   Které dvojice se dají   dohromady bylo jasné už   hodinu před koncem, ale proč   musel divák na konec tak   dlouho čekat, není jasné   ani hodinu poté. Stejně tak   herci asi měli absolutní   volnost ve svých kreacích...   No aspoň že tam byla na   pohádky neotřelá krajina a   pořádná závěrečná   píseň pod titulky.
PORTER
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 21.12.2014
Hodně slabá   pohádka,příběh o jakých   si zásnubách prince a   princezny dvou sousedních   království.Nebylo tam nic   zajímavého žádná   nadpřirozená postava nebo   příšera ,žádné   zvláštní triky,navíc   některé herecké výkony   byli slabota v roli krále   M.Kramár vůbec   neseděl,jediný kdo alespoň   trochu pobavil byl J.Kraus a   trochu L.Vondráčková jinak   absolutně přehlédnutelná   pohádka.
collen
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.1.2017
Sláva, slávinka,konečně   pěkná pohádka! Po   většině vánočních
pseudopohádkách jsem si   tento příběh   vychutnala.Možná proto, že   se v něm skrývala   nadčasová realita toho, jak   kolem sebe často slepě   bloudíme.A herecky to taky   nebylo na žádnou kritiku,   spíš naopak.Přirozené   projevy sympatických postav,   krásné prostředí a hudba,   nemám co dodat, tak   chválím.
lucymat
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.8.2010
Je vidět, že i Česká   televize se ve své   pohádkové tvorbě občas   trefí do černého.   Královský slib má všechna   esa v rukávu - kvalitní   herecké obsazení (tvořené   tvářemi, kterými divák   není "přejeden" z   každodenních seriálů),   poutavou zápletku (ač dívka   převlečená za kluka se v   našich pohádkách objevuje   celkem často) a osobitý   humor.
davidek
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.1.2008
Jedna z mnoha pohádek   natočených u nás v   Čechách, která nemusela   být natočena.   Respektive-kdyby nebyla, nic   by se nestalo.
Ondrej_pribehar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.10.2010
Královský slib je jeden z   mála filmů, v nichž jsme   mohli na vlastní oči vidět   mladého Radka Škvora a   jelikož se jedná o herce,   který je přibližně o dva   měsíce mladší než já, a   navíc takového, jehož mám   odedávna ve velké oblibě,   čemuž přidává i fakt, že   studuje na téže universitě   a v tomtéž ročníku jako   já (jenom poněkud na jiné   fakultě - takový drobný   detail), rád se na tento   film, který natočil někdy   ve svých jedenácti letech -   kolem roku 2000 -, podívám;   vždy si vzpomenu na tu dobu,   kdy i já jsem byl v tomtéž   věku. Je možná trošku   zvláštní, že ač bychom   mohli najít více herců z   mé generace, kteří už v   mládí hráli v televizi a ve   filmech, žádný jiný mi tu   dobu nepřipomene tak jako   právě Radek Škvor; možná   proto, že k němu mám   blíže než k ostatním.
Je tedy jasné, proč jsem   pokaždé rád, když pohádku   Královský slib dávají v   takové době a za takového   programu na ostatních   stanicích, abych se na ni   podíval a vždy tak učiním   velmi rád. Ovšem kdyby se   bylo jednalo o film, jenž by   neměl jiných kladů, nežli   nostalgického působení na   mou duši, nestačil by mi k   tomu, aby mě uspokojil.
Královský slib je podle   mě zároveň velmi pěkná   pohádka, která je také   poutavě a zajímavě   natočená a podle mého   názoru i dobře obsazená.   Patří zkrátka mezi filmy,   jež mě - na rozdíl od   spousty jiných - nikdy   nezklamou.
JanaOss
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.12.2008
Královský slib je klasická   oblíbená pohádka. Je zde   princezna, princ i král. Je   sice trošku jiná, než jsou   ty naše české klasické,   pohádky, ale snad i tím je   velmi poutavá. Nejsou   použité jen dobové prvky,   dialogy jsou ne ve   "staré" řeči, ale   v běžné mluvě naší   doby.
Krásná je   neotřelá a vlastně   nepoužitá - v pohádkách   doposud - ´hlavní myšlenka.   Král přijme na svůj hrad   dceru přítele s tím, že ji   přijme do rodiny díky slibu,   jež příteli dal. Nedokáže   ovšem vidět, že princezna   se do něj zamilovává,   neboť on je tím mužem,   kterého by chtěla po svém   boku mít, zatímco princ,   kterého král nutí, aby se   princezně věnoval a posléze   si ji vzal nejen že o   princeznu nestojí, ale ani se   jí nelíbí. Princ pozná   jinou dívku, jež si   zamiluje. A nebyla by to   pohádka, aby nedošla   šťastnému konci -   princeznina láska ke králi   je vyslyšena a princ se   vyzná ze své lásky k   prosté dívce a všichni jsou   šťastni
Krásná   pohádka, velmi sugestivní a   zajímavá, ovšem musí na   ní být naprostý klid a   nálada - to pro její   neobvyklé pojetí.
corea
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 25.12.2022
I když se v čase posuneme o   víc než dvacet let zpět,   lepší to u nás v   pohádkové tvorbě nebylo.   Tady se sešla velmi   nepříjemná herecká   kumpanie nad hloupým   scénářem a nikdo to   excelentními výkony nahoru   neposouval, právě naopak.   Koukat se dá jen na Lucku, z   těch dvceti procent je deset   jejích.
ane15
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.2.2009
tohle je jedna z   povedenějších nových   pohádek, jenomže pro malé   děti to moc není. Jinak je   to ale vážně moc pěkný   film, má zajímavou zápletku   i děj a herci jsou skvělí.   Je tu spousta vtipu a ironie,   prostě stojí za vidění.
Anilvap6
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 9.6.2012
Taková příjemná a moc   hezká pohádka. Moc se mi   tady líbila herečka Klára   Issová. Jinak neměnila bych   tu asi nic :-)
Arabella
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 12.9.2010
Jedna z mála pohádek, která   mně moc nezaujala. A protože   pohádky vždy skouknu do   konce, tak tahle nebyla   vyjímkou. Mohla to být   docela dobrá podívaná, ale   moc se mi nelíbila část   obsazení. Jinak si nedovedu   představit, že by některá   princezna byla natolik   emancipovaná, aby požádala   svého vyvoleného o ruku.   Tohle mě velice zaujalo.   Jinak to byl takový průměr.
paavvla
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.4.2008
7 z 10
Mezi pohádkami posledních   let je tahle lepší průměr.   To, že v ní není žádná   záporná postavami vůbec   nevadí.Pěkná hudba.Trochu   mi to kazí jenom David   Kraus,jinak to ujde.
aneta.raimova
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.12.2013
Krásný pohádkový příběh
Když jsem tuto   "pohádku" viděla   poprvé(nejspíš při její   premiéře v TV), dost mi   vadil ten konec-princ dá   přednost méně urozené   dívce a vzdá se svého   postavení i honosného   života v přepychu, ale jak   jsem dospěla, tak si   uvědomuji, že jsou v   životě(i v tom   běžném)mnohem   důležitější věci než   právě postavení a   bohatství-a to láska a   štěstí. Člověk do ní   musí nejdříve vyzrát,   teprve teď jsem ocenila její   kvalitu-krásná příroda i   interiéry, kvalitní kostýmy   i půvabné hlavní   představitelky-jimž to tu   oběma moc slušelo. Dokud   jsem tento příběh neviděla   po dlouhé době znovu, tak mi   nijak nechyběl, ale teď   vím, že se na něj budu   kdykoliv zas těšit :-)

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih16612minih16612Poslední skaut (1991) 
The Last Boy Scout n
minih36643minih36643Klokan Jack (2003) 
Kangaroo Jack n
minih28529minih28529Taková normální rodinka (1971) [TV minisérie] 
Taková normální rodinka n
minih75716minih75716Pánská jízda (1984) 
Bachelor Party n
minih95682minih95682O líné Nitce a prstýnku s rubínem (1984) [TV inscenace] 
O líné Nitce a prstýnku s rubínem n
minih12306minih12306Městečko na dlani (1942) 
n
minih39762minih39762Jeskyně (2005) 
The Cave n
minih25465minih25465Big Lebowski (1998) 
The Big Lebowski n
minih83096minih83096Sousedská hlídka (2012) 
The Watch n
minih7103minih7103Dva v tom (1995) 
Nine Months n


Hodnocení:n12345678910

TV Program

ČT1 - Události v regionech (2007) [T...

05:30 - 05:59

5 minut již uběhlo
24 minut zbývá do konce

ČT2 - Království divočiny (2008) [TV...

05:30 - 05:59

5 minut již uběhlo
24 minut zbývá do konce

NOVA - Novashopping

04:45 - 05:55

50 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

Prima - Jak se staví sen (2007) [TV po...

04:30 - 05:55

65 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 189917
Osobností: 696833
Fotografií: 761880
Plakátů: 374905
Obsahů a biografií: 177458

Poslední komentáře

Amish Grace (2010) [TV film]

Amish Grace
Podle mého názoru velmi   dobrý televizní film   natočený podle skutečných   událostí, který je hlavně   o vyrovnávání se ztrátou,   smutkem a více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Rites Of Passage (2012)

Rites Of Passage
Možná, že jsem v tomhle   žánrovém koktejlu něco   špatně pochopil, nebo   nepochopil vůbec, ale   přišlo mi to jako hodně   divný film a měl více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Vůně cibule (1975)

Vůně cibule
Fajn komedie na odreagování,   bavila mne kdysi a baví i   teď. Samozřejmě s   původním dabingem. Cibulář   je skvělý a mám ho pořád   ráda.

Autor: Alix | Hodnocení: 8 / 10

Keoma (1976)

Keoma
Podle mne je to naprostá   slátanina, kde jsem marně   hledala nějakou logiku. Konec   byl sice předvídatelný, ale   opět, aspoň pro mne, úplně více >

Autor: Alix | Hodnocení: 3 / 10

Eternals (2021)

Horší film Marvel ještě neměl

Eternals
Nudný film u kterého se děj   se rozjede až na konci.   Celkově mi to přijde jako   drama-romantická reakce na   "SHAZAM!". Na to že mají   mít více >

Autor: Orin002 | Hodnocení: 5 / 10