Koně se také střílejí (1969)

Koně se také střílejí (They Shoot Horses, Don't They?)
79.6 %
 
 

They Shoot Horses, Don't They?

Další název: Kone sa tiež strieľajú

    Žánr: drama
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 18.8.1972        
    Délka: 115 min.
„Jane Fondová ve zničujícím víru tanečního maratónu.“
Patnáct tisíc dolarů, to je odměna, již může získat taneční pár, který nejdéle zůstane na tanečním parketu, pořádaném v prostředí velkolepého zábavního pavilónu nedaleko mořské pláže. Taneční maraton je senzací pro diváky, pro zúčastněné na parketu pak příležitostí zadarmo se najíst, s vidinou odměny v případě vítězství navíc. Stačí jen vyplnit přihlášku a podstoupit běžnou lékařskou prohlídku. Není divu, že do soutěže se hlásí i náhodní účastníci. Také ústřední dvojici Glorii a Roberta spojila náhoda na parketu. V tragickém příběhu, natočeném podle románu Horace McCoye, se nehraje jen o peníze, ale doslova o všechno...

Děj slavného filmu, který natočil režisér Sydney Pollack, se odehrává v roce 1932, v době Velké hospodářské krize. Příběh, stejně jako literární předloha, byl pojat jako smutné podobenství o absurdní existenciální situaci moderního člověka. Film získal Oscara (za vedlejší herecký výkon) pro Giga Younga v roli konferenciéra.

režie:
Sydney Pollack
 
 
hraje:
Jane Fonda (Gloria), Felice Orlandi (Mario), Michael Sarrazin (Robert), Susannah York (Alice), Gig Young (Rocky), Red Buttons (námořník), Bonnie Bedelia (Ruby), Bruce Dern (James), Robert Fields (Joel), Allyn Ann McLerie (Shirl), Al Lewis (Turkey), Severn Darden (Cecil), Jacquelyn Hyde (Jackie), Cynthia Myers (tanečnice), Marilyn Hassett (tanečnice)
 
 
scénář:
Sydney Pollack, James Poe
 
 
kamera:
Philip H. Lathrop
 
 
hudba:
Albert Woodbury, Johny Green
 
 
kostýmy:
Joan Joseff
 
 
fotograf:
Robert Willoughby
 
 
producent:
Sydney Pollack, Irwin Winkler, Robert Chartoff
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.