...kone na betóne (1995)

...kone na betóne
58.7 %
 
 

Další název: …Crying for the Moon

    Žánr: komedie
    Země: Slovenská republika / Česká republika
    Premiéra v ČR: 1.9.1995        
    Délka: 90 min.
„Volné pokračování filmu Pásla kone na betone.“
POZOR SPOILER

Johana Ovšena je s vnučkou Pavlínkou na rekreaci u vody. K jejich způsobu koupání nezůstane chladný muž, který jim podá pomocnou ruku. Ten se také později koupe s nějakou nahatou dívenkou.

Pavlínčina matka si to v Ostravě se svým manželem Štefanem užívá vskutku naplno. On chodí domů opilý a občas ji drobátko přidusí tak, že se musí schovat u sousedky.

Pavlínka menší sdělí zachránci přesnou adresu a obdrží od něj ryby. Zato její matka načapá manžela s cuchtou a on zase najde dopis od tchyně. A je další peklo. Johana promítá v kině film, ale je plný erotiky a je z toho ostuda. Přijíždí její zachránce z rekreace a konečně se představí. Je to inženýr Janko Kvašný. Také se tu objeví onen vojín, co s Pavlínou chodil, ale Johana jej rychle vypakuje. Když pak odvádějí krávy, je Johana definitivně rozhodnuta jít dělat do Prešova. Vyhledá inženýra, který jí práci slíbí a pozve ji na oslavu. Jejich vztah začíná nabývat na vážnosti, inženýr u Johany dokonce dělá i práce kolem domu. I Pišta pomáhá, ač jej nikdo nezval. Pak se při požáru Johana popálí a přijíždí sem opilý Štefan. Ten se pokusí Johanu znásilnit, ale zasáhne řidič a nakonec Štefan končí v zajetí mužů policie. Vzápětí se vrací Pavlínka do rodného hnízda a její matka je seznámena s matkou pana inženýra. Ten Johanu uhání ke svatbě. Ona moc nechce, ale nakonec se nechá zlomit. Ale ani tato svatba, stejně jako svatba její dcery, se neobejde bez komplikací. Ona sem totiž přijede inženýrova bývalá manželka a dělá si na něj nárok.  Autor: Pitryx

režie:
Stanislav Párnický
 
 
hraje:
Milka Zimková (Johanka), Vladimír Kratina (Janko), Ľubomír Paulovič (Štefan), Michaela Mikulášová-Čobejová (Pavlínka), Marie Logojdová (Jozefka), Anton Trón (Mihál), Marta Maťová (malá Pavla), Vlado Černý (Ander), Magda Paveleková (teta), Katarina Kolníková (Jankova žena), Peter Bzdúch (Pišta), Peter Staník (Berti), Ivan Vojtek (role neurčena), Dušan Cinkota (šofér sanitky), Milada Rajzíková (prostitutka), Lucia Vráblicová (Martečka), Naďa Kotršová (souseda), Henrieta Mičkovicová, Katarína Križanová (pošťačka)
 
 
námět:
Milka Zimková
 
 
scénář:
Milka Zimková, Stanislav Párnický
 
 
kamera:
Stanislav Szomolányi
 
 
hudba:
Svetozár Štúr, Peter Šibiliev
 
 
výprava-architekt:
Miloš Pietor
 
 
kostýmy:
Tatiana Kovačevičová
 
 
střih:
Eduard Klenovský
 
 
zvuk:
Csaba Török
 
 
vedoucí produkce:
Luboš Zaťka
 
 
produkce:
Milan Stráňava
 
 
dabing:
Zuzana Kronerová (Jozefka), Oľga Šalagová (panička)
 
 
dramaturgie:
Anna Vášová
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.