Kazan (1995)

Kazan (Aventures dans le Grand Nord: Kazan)
90 %
 
 

Aventures dans le Grand Nord: Kazan

Další název: Kazan; Eye of the Wolf; Vlčie oko

    Žánr: dobrodružný / drama
    Země: Kanada / Francie
    Délka: 95 min.
„Příroda má své vlastní zákony spravedlnosti… Dobrodružství z dalekého severu podle románu J. O. Curwooda“
Snímek o podivuhodném přátelství zvířete a lidí v drsné, ale krásné krajině je jedním z šestidílné televizní série dobrodružných příběhů z dalekého severu.

Natočil ho francouzský režisér Arnaud Sélignac podle románu amerického spisovatele J. O. Curwooda Vlčák Kazan, který zaujímá přední místo mezi klasickými díly světové dobrodružné literatury s oblíbeným zvířecím hrdinou. Podle Curwoodových příběhů byly natočeny ještě další čtyři díly této série.

Zoolog Paul Weyman studuje na severu kanadských hor život vlků. Při jedné ze svých cest narazí na mrtvého člena Králové kanadské jízdní policie, kterého hlídá statečný vlk. Je to Kazan – napůl pes, napůl vlk – jehož pána zabili dva zločinci.

Před utracením zachrání Kazana mladá Jo a spolu s manželem Frankem si odvážejí nového čtyřnohého kamaráda do svého srubu. Po cestě na ně zaútočí jeden z Mountieho vrahů a snaží se je neúspěšně oloupit. Statečný Kazan jim pomůže, ale pak uteče a stane se vůdcem vlčí smečky. Po čase se ale k lidem vrací…  Autor: Veronika42

režie:
Arnaud Sélignac
 
 
hraje:
Jeff Fahey (Paul Weyman), Sophie Duez (Jo), Lorne Brass ( Taggart ), Patrice Bissonnette (Frank), Vlasta Vrána (Jacques), Aron Tager (McCready ), Charles S. Doucet (Frazer ), Serge Houde (seržant), Jean-Pierre Perusse (lovec), Minor Mustain (rváč), Mark Parr (Jones), Michael McGill (Harker), Mark Bromilow (lovec), Richard Zeman (rváč)
 
 
námět:
James Oliver Curwood (román "Kazan the Wolf Dog, 1914")
 
 
scénář:
Jonathan Hales
 
 
kamera:
Michel Mandero
 
 
hudba:
Alain Chamfort
 
 
střih:
Denis Héroux
 
 
výkonný producent:
Robert Réa
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.