Kašpárek (1980)

Kašpárek (Le Guignolo)
71.3 %
 
 

Le Guignolo

    Žánr: crazy / akční / komedie
    Země: Francie
    Délka: 109 min.
„Jean-Paul Belmondo v bláznivé komedii o neodolatelném podvodníkovi a nenápadném kufříku s nečekaně nebezpečným obsahem.“
Podvodník Alexandr souhlasí, že pomůže pronést přes celnici kufřík, který chce jeho majitel ukrýt před žárlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentací k nové revoluční pohonné hmotě. Když je však majitel kufříku zavražděn a kolem se začínají motat podezřele nenápadní chlapíci, pochopí Alexandr, že má u sebe něco opravdu důležitého. Kdyby věděl co, jistě by na tom dokázal vydělat. V nevědomosti se ocitá uprostřed urputného boje, který o mikrofilm svedou agenti zemí, závislých na ropě, naftařských společností i mafiáni. A jakoby to nestačilo, zaplete se kvůli pohledné podvodnici Sophii do dalšího nebezpečí. To je počátek bouřlivého chaosu, při němž se Alexandr a Sophie řítí z jednoho dobrodružství do druhého, napínavějšího a nebezpečnějšího. Možná si nabral víc než je v lidských silách zvládnout, ale je pevně rozhodnut předat mikrofilm kompetentním úřadům v Paříži výměnou za čistý trestní rejstřík. Všichni nepřátelští agenti mu to chtějí za každou cenu překazit.

Zdroj: Nova

režie:
Georges Lautner
 
 
hraje:
Jean-Paul Belmondo (Alexandre Dupré), Michel Galabru (Achille Sureau), Georges Géret (Joseph), Mirella D'Angelo (Sophie / Pamela), Carla Romanelli (Gina), Paolo Bonacelli (Kamal), Michel Beaune (Louis Fréchet), Charles Gérard (Abdel Fahrad), Maurice Auzel (Francouzský turista), Von Gretchen Shepard (Caroline, agentka X-22), Henri Guybet (Machavoine, "instalatér"), Tony Kendall (Frantz), Philippe Castelli (majitel hotelu v Benátkách), Pierre Vernier (Helmuth von Nassau), Lily Fayol (Madame Schwartz), Jean Luisi (vězeňský dozorce), Renzo Marignano (klenotník), Aldo Rendine (Urbino Alfonsi), Enzo Guarini (komisař), Michel Berreur (Husajn), Daniel Breton (Jásir), Anne Goddet (Irène), Ham-Chau Luong (Ohsawah)
 
 
scénář:
Michel Audiard (dialogy), Jean Herman
 
 
kamera:
Henri Decae
 
 
hudba:
Philippe Sarde
 
 
kostýmy:
Paulette Breil
 
 
střih:
Michelle David
 
 
zvuk:
Alain Sempé
 
 
zvláštní efekty:
Christian Bourqui, Antonio Corridori, Marcel Laude
 
 
koproducent:
Renzo Rossellini
 
 
masky:
Charly Koubesserian
 
 
producent:
Alain Poiré
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.