ohodnotit

Jumanji

Rok:
1995
Délka:
100 minut
Premiéra v ČR:
7.3.1996
„Chcete si zahrát?“
Popis / Obsah / Info k filmu Jumanji
Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Jumanji
POZOR SPOILER

Někdy zhruba před sto padesáti lety, jednu míli od Brantfordu, zakopávají dva chlapci jakousi bednu...

Nyní jsme v přímo v onom výše zmíněném městečku, ale píše se rok 1969. Malého Alana Parishe honí parta luků v čele s Billem Jessupem. Alan prchá do továrny ke svému otci. Ten mu vysvětlí, že se stejně bude muset jednou klukům postavit. Alan jde opět ven a dostane nakládačku. Pak jde k výkopu, kde nalezne truhlu, kterou ti dva chlapci kdysi dávno zahrabali. V ní je krabice s nápisem Jumani a on si ji odnese domů. Zde má problém s otcem a chce domov opustit, ale přichází sem dívka Sára, které je Alan bezmezně oddán. Otevře krabici a chce hrát. Ona nechce hrát a hodí kostky jen tak na herní plochu. A hrací figurka se začne sama pohybovat. Následně hra Alana "vcucne" a on tím pádem mizí...

O dvacet šest let později se sem stěhuje nová rodina. Slečna Nora s dětmi svého bratra, který s manželkou loni zahynul. Malý Peter od nehody nemluví. Tedy ne s každým. Zato jeho sestra Judy mluví až až. Jednoho dne děti objeví hru a začnou hrát. Začátek je zajímavý, jsou napadeni létajícím hmyzem. Při druhém hodu se objeví spousta opic a pěkně vyvádějí. Při třetím se objeví lev a obyvatel džungle, který jej zpacifikuje. Tím obyvatelem je Alan, ten malý Alan, kterého hra "unesla" a který byl údajně zavražděn, rozsekán a jeho tělo ukryto. Ten zpočátku nechápe časový posun, ale postupně mu to dojde. Zatím kolem řádí létající hmyz a opice. Alan chápe, že se musí hra dohrát, ale ta bude fungovat jen tehdy, když bude hrát ten, kdo je na řadě. A to je Sára. A tak ji navštíví. Ta je nyní jasnovidka a říká si madam Serena. Vůbec se jí do hraní nechce, ale nakonec podfukem kostkami zahraje. Tím spustí pronikání masožravých rostlin do tohoto světa. Když pak hází Alan, vyvolá lovce, který jej chce zastřelit. Pak hází Judy a po jejím hodu se objeví stádo splašené zvěře. Objeví se i pták, který jim hru ukradne, ale jim se pak povede mu hru zase sebrat. Následně Peter malinko šidí a po jeho hodu se začne měnit v opici. Alan se přiznává místnímu policistovi, kdo je, protože si jej pamatuje. Ve městě začíná panika. Hra je ukradena lovcem a Alan prchá známému policistovi. Lovec o hru přichází a policista přichází také. Ale o svoje auto. Naše čtveřice se dostává domů a hraje dál. Sára hodí trojku a začne pršet. Ale vydatně. Následuje hod, který udělá kolem vodní pouštní písek, a když Judy kouzlo zruší, zůstane Alan vrostlý do podlahy. Další hod přivolá velké pavouky. Nakonec se dům začne půlit, a Judy je poraněna jedovatými trny masožravé rostliny. Zdá se, že starostem nebude konec. Hra nakonec končí ve vodě a je odplavena až kamsi na pláž do hromady písku.


Autor: Pitryx

Popis / Obsah / Info k filmu Jumanji
Snímek s podivným titulem Jumanji vznikl podle stejnojmenné dětské knížky spisovatele a kreslíře Chrise Van Allsburga, která poprvé vyšla v roce 1981. Jumanji je název tajemné stolní hry, určené těm, kteří hledají cestu, jak se dostat do jiného světa. Hráči, kteří hru rozehrají, svými vrhy kostkou přivolávají do reálného světa nejrůznější potvory a pohromy, od obřích moskytů a pavouků přes monzunový déšť a zemětřesení až po masožravé květiny a stádo splašené africké zvěře.

Tyto kalamity také tvoří páteř děje a při jejich realizaci se doslova vyřádili snad všichni trikoví specialisté z Lucasovy továrny Industrial Light & Magic pod vedením Kena Ralstona (držitel pěti Oscarů za vizuální efekty, za filmy Návrat Jediho, Zámotek, Falešná hra s králíkem Rogerem, Smrt jí sluší a Forrest Gump). Koneckonců i režisér filmu Joe Johnston je původním zaměstnáním specialista na zvláštní vizuální efekty (Oscar za Dobyvatele ztracené archy).

Mezi lidskými protihráči filmových triků dominuje známý Robin Williams v úloze Alana Parrishe, který se po šestadvacetiletém uvěznění v Jumanji zase vrací do reálného světa. Role „přerostlého dítěte“ mu byla evidentně napsána přímo na tělo. Mezi dětskými herci se také objevují známé tváře, Kirsten Dunst (Interview s upírem, Vrtěti psem, Malí válečníci) a Adam Hann-Byrd (Človíček Tate, Ledová bouře).

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Jumanji
Alan Parrish byl docela obyčejný nešťastný kluk: ve škole ho mlátili, protože byl zbabělec, a táta si o něm myslel, že je nevděčný protiva. Když Alan našel tajemnou krabici se starobylou exotickou hrou Jumanji, všechno se změnilo - k horšímu. Pekelný strojek na osud se spustil - a Alan na šestadvacet let zmizel. Jeho kamarádce Sáře to jenom zkazilo život. Je to totiž hra pro ty, kteří chtějí opustit svůj svět. Po letech se však do opuštěného domu Parrishových v idylickém Brantfordu přistěhují jiné smutné děti. judy a Peter, objeví tajemnou krabici - a hra znovu začíná, nebo spíš pokračuje. Jsou do ní totiž vtaženi nejen Judy s Peterem, ale i teď už dospělí Alan a Sára. Boj o ukradené dětství však přeroste ve snahu zachránit si holý život. Městečko se totiž rychle mění v divokou, nebezpečnou džungli, plnou hladových supermoskytů, zdivočelých tlustokožců a krvežíznivých rostlin. Čtveřici zoufalých spoluhráčů zbývá jediné: pokusit se hru za každou cenu dohrát ...


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Jumanji
Malý Alan Parrish objeví hru, kterou začne hrát se svou kamarádkou. Netušená moc stolní hry vtáhne malého Alana do pralesa, kde zůstane celých 26 let, než ho vysvobodí děti, které začaly hru hrát také. Všichni společně pak vzdorují nástrahám a snaží se dojít do cíle, protože jen tak pominou hrozivé účinky zdánlivě nevinné Jumanji.

Fantastický dobrodružný a komediální snímek Jumanji natočil režisér Joe Johnston podle úspěšné knihy spisovatele a kreslíře Chrise Van Allsbirga. Název filmu je zároveň názvem starodávné deskové hry, určené těm, kteří "hledají cestu, jak se dostat so jiného světa". Nad hrou, rozehranou už v roce 1969, se sejdou čtyři hráči: dva dospělí a dvě děti. Při házení kostek prožijí společně mnoho dobrodružství. To, co je ve hře, se totiž stává skutečností. A tak se poklidný prostorný dům v malém městě postupně mění v divokou džungli, plnou zákeřných nástrah: Nebezpečí ovšem zaplavuje i celé městečko a způsobuje velkou paniku. Během hry všichni pochopí, že musí držet pospolu. - Režisér Joe Johnston začínal jako specialista na zvláštní efekty. Své zkušenosti v plné míře uplatnil právě ve snímku Jumanji, postaveném na nejrůznějších moderních tricích. A tak se domem i městečkem prohání stádo divokých zvířat, řádí tu počítačem stvořené zlé opice i obří moskyti. Hráči musejí vzdorovat monzunu i zemětřesení a zápasit s obrovským (animatronickým) krokodýlem. Jinou atrakci snad až příliš "přehuštěného" filmu je účast Robina Williamse v roli muže, který vyrostl v Jumanji a který se po dvaceti šesti letech vrací domů. - Po Jurském parku je tento snímek dalším důkazem možností moderních technologií i schopností novodobých "filmových kouzelníků".

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

 Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)
Jumanji: Vítejte v džungli! n
Jumanji: Welcome to the Jungle
Žánr: dobrodružný / rodinný / fantasy
Země: Spojené státy americké
Režie: Jake Kasdan

(pokračování)

Hodnocení filmu

77.5 % (432)
5   - SvoKar
9   - argenson
8   - curil
8   - Erkul
9   - jarda53
8   - Pitryx
8   - veverka-zr
10 - Angelika28
9   - hledasenik
7   - pataamat
6   - Frolíček
6   - Edward52
9   - martin.stu
7   - jmenuji.se
9   - ajaajena
7   - LiborF
7   - Lienocka22
6   - prvosenka
8   - Duri86
8   - georginaa

TV Program

ČT1 - Kuchařská pohotovost (2008) [T...

05:00 - 05:30

2 minut již uběhlo
28 minut zbývá do konce

ČT2 - Pološero - Zrození doby robotů

05:00 - 05:30

2 minut již uběhlo
28 minut zbývá do konce

NOVA - Novashopping

04:55 - 05:55

7 minut již uběhlo
53 minut zbývá do konce

Prima - Prostřeno! (2010) [TV pořad]

03:50 - 06:15

72 minut již uběhlo
73 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 152935
Osobností: 637274
Fotografií: 582239
Plakátů: 276551
Obsahů a biografií: 140355

Poslední komentáře

Lynč (2018) [TV seriál]

Lynč
Do malé obce se po letech   vrací muž, jen čtyři   měsíce po vraždě jeho   kamaráda s dětství.   Zavražděný byl róm a   každý co něco ví, tak více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 2 / 10

Jak básníci čekají na zázrak (20...

CELÁ SERIE PROSTĚ SUPER

Jak básníci čekají na zázrak
Né nezmýlil jsem se i   když.... od čtvrtého dílu   jsem byl na pochybách,   ale..... Jsem vrstevník   hlavního hrdiny a vše jsem s   ním více >

Autor: Jarda.ftr | Hodnocení: 8 / 10

Superman 4 (1987)

Superman 4
Od natočení prvního   Supermana s Christopherem   Reevem uběhlo plných devět   let a tak si nelze   nevšimnout, že v tomto   čtvrtém volném více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 2 / 10

Billy Madison (1995)

Billy Madison
Sandlerovi retard moc nejde.   Je to trapně přehnaný a   nevtipný. No a co ve škole,   kde se nic neučí, učitelka   je sluníčkářka, co   nejspíš hulí trávu...je to   hovadina.

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 1 / 10

Smrt v červeném Jaguáru (1968)

Smrt v červeném Jaguáru
Režisérské kormidlo   filmové série o agentu Jerry   Cottonovi převzal Harald   Reinl mající už za sebou   úspěšné snímky o   Vinnetouovi a v více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.075/0.019