Jeho a její (1997)

Jeho a její (His and Hers)
80 %
 
 

His and Hers

    Žánr: komedie
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 82 min.
„To nejlepší, co se dá o jejich manželství říci, je, že horší už to být nemůže. Černá komedie o jednom useknutém prstu, vztazích a katastrofálních důsledcích dobrovolných přiznání.“
Bláznivá honička za useknutým prstem, odhalování manželské nevěry v těch nejnemožnějších situacích, bankovní loupěž za bílého dne a diskreditace úspěšné televizní moderátorky během několika desítek minut, to je Salwenův film, který připomíná staré klasické crazy komedie. S tím rozdílem, že je barevný, současný a že je vlastně neobyčejně trefnou metaforou o lidských vztazích. O tom, jak říká sám režisér, "jak krutí umíme být k lidem, které nejvíc milujeme... Nemohu si pomoci, jsem prostě takový. Ty nejstrašnější věci v životě vidím vlastně jako komické. Samozřejmě když se nedějí mně."
Příběh Glenna a Carol, který začíná v idylickém slunečném odpoledni v rodinném domku na předměstí a končí jako šílená crazy v recepci sídla televizní stanice, je hořkou komedií, při které tuhne úsměv na rtech. Salwen se nelekne ničeho a manželství a vztahy vůbec podrobuje tak sžíravé satiře, že diváku nakonec nezbyde, než se smát spolu s ním.
Režisér a scenárista v jedné osobě, jehož komedie Haló, tady Denisa trhala ve Francii kasovní rekordy, tak znovu potvrdil svůj originální postřeh v oblasti vztahů v moderní společnosti a zároveň velký režisérský talent.

režie:
Hal Salwen
 
 
hraje:
Liev Schreiber (Glenn), Caroleen Feeney (Carol), Michael Rispoli (Nick), Cynthia Watros (Pam), Danny Hoch (Lenny), N'Bushe Wright (Selena), Joe Lisi (kapitán Barillo), Jodi Long (Corey Changová), Jim Bracchitta (Chad Williamson), Gregory Burke (chlapec sekající trávu), John Callahan (Scott), Ranjit Chowdhry (taxikář), Kathleen Claypool (paní Kalinskyová), Steven Randazzo (ochranka), Joel Rooks (bankéř), Hal Salwen (chirurg Pinky)
 
 
scénář:
Hal Salwen
 
 
kamera:
Claudia Raschke
 
 
výprava-architekt:
Susan Bolles
 
 
kostýmy:
Stephanie Maslansky
 
 
střih:
Gary Sharfin
 
 
zvuk:
Ray Palagy, Tony Pipitone
 
 
výtvarník:
John McFarlane
 
 
zvláštní efekty:
Drew Jiritano, John Stifanich
 
 
koproducent:
Lisa Kolasa
 
 
masky:
Nicki Ledermann
 
 
výkonný producent:
Charlotte Mickie, Victor Loewy
 
 
producent:
Michael J. Cozell, Hal Salwen
 
 
kaskadér:
Bill Anagnos, Janet Paparazzo
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.