reklama
 
ohodnotit

Intacto

Další název:
Intact
Rok:
2001
Délka:
108 minut
Premiéra v ČR:
6.2.2003
„V tomto světě štěstí nesouvisí s náhodou – ani s neměnným osudem. Můžeš ho k sobě přilákat, polapit ho a zajistit si vítězství – v ruletě, v kartách – a snad i v životě. Musíš mít ovšem dar, se kterým se můžeš narodit, možná se dá předat a určitě se dá zneužít.“
Popis / Obsah / Info k filmu Intacto
PPOZOR SPOILER!!

Nějaký muž má velké štěstí v ruletě. Vždy vsadí na vyhrávající číslo. Je povolán jiný muž, který se vyhrávajícího dotkne a je rázem po štěstí.
Jiný muž, Sam, se dotýká jiného a tento je pak v autě bit. Jmenuje se Federico.

--Po sedmi letech—
V troskách letadla je nalezen muž. Z nalezených dokladů plyne, že je to Tomas Sans. Kolem břicha má „opasek“ se spoustou peněz. V nemocnici k němu přichází žena. Míří na něj pistolí.
Nějaký člověk jde s Federicem a tvrdí mu, že je šťastný člověk. Pak si zaváže oči a přebíhá dálnici. Zpočátku mu to vychází, ale pak je sražen automobilem. Federico to natáčel.
Týž Federico se ocitá u muže z letadla. Jeho šance na přežití byla jedna k milionu a on přežil jako jediný z dvou set třicet sedmi pasažérů. Jeho šance tedy byla dvě stě třicet milionu k jedné. Prostě má obrovské štěstí. Federico mu nabízí u peníze, když něco podepíše. Tomas tak učiní. Za to mu Federico dopomůže k útěku a chce po něm, aby sázel. Tomas tvrdí, že nic neumí, ale Federico ví, že bude vyhrávat. Má jen jednu podmínku, Tomas se jej nesmí dotknout a fotit jej. Hned první sázku o prst Tomas napoprvé odmítá. Pak ale přijme. Je posazen do místnosti se třemi lidmi. Všichni mají na hlavě melasu. Dají si pásku na oči, je zhasnuto světlo a vypuštěn hmyz. Ten si sedne na Tomasovu hlavu. Tím vyhrává. A to celý dům. Mohli by tam v klidu žít, kdyby Tomas nezavolal své dívce. Tím jej vystopovala policie (peníze, co měl Tomas u sebe, byly z krádeže) a on je nucen i s Federicem prchnout. Vyhraný dům patřil toreadorovi Alejandrovi a ten nahlásil loupež. Jenže vyšetřovatelka Sára odhalí, že si okno rozbil sám a zatkne jej. Ptá se na Tomase a Alejandro slíbí, že ji za ním dovede. Také jí sdělí, že je jen další z těch, jejichž štěstí přinese neštěstí jiným, respektive jim jejich štěstí sebere. Také jí sdělí, že dole v kasinu je žid co přežil koncentrák a když se někoho z těch, co mají štěstí dotkne, sebere jim ho. Sára se účastní další hry a nalézá zde Tomase. Stejně jako v tehdy v nemocnici na něj vytáhne zbraň, ale zatčení se nezdaří. A tak se setkáme s Tomasem a Federicem u dalšího sázení. Tentokrát jde o běh se zavázaným očima v lese. Tomas se při tom ošklivě zraní a vyhrává Alejandro. Pod casinem se hraje o sázku nejvyšší, totiž hraje se ruská ruleta a žid Sam vyhrává. Sára navštíví Tomasovu dívku Annu. Té prý Tomas zachránil život tím, že jí těsně před odletem řekl, že jí nemám rád. A Thomasovi je později sděleno, že musí v Ukance vsadit také to nejcennější. Musí si se Samem zahrát ruskou ruletu. Sam je Bůh štěstí a ještě nikdy neprohrál. A tak se setkají tváří v tvář. Může se vůbec Tomas postavit Bohu? Vítěz může být jen jeden.


Autor: Pitryx

Popis / Obsah / Info k filmu Intacto
V tomto světě štěstí nesouvisí s náhodou - ani s neměnným osudem. Můžeš ho k sobě přilákat, polapit ho a zajistit si vítězství -
v ruletě, v kartách - a snad i v životě. Musíš mít ovšem dar, se kterým se můžeš narodit; možná se dá předat a určitě se dá zneužít. V luxusním kasinu na ostrově Tenerife se už léta skrývá stařec Samuel Berg - muž, který přežil koncentrační tábor a který svým darem vládne s mimořádnou silou. S oblibou cynicky pokouší svůj osud a poměřuje se s ostatními. Federico - původně pojišťovací agent, který přežil zemětřesení - pro svého mentora vyhledává další osoby obdařené darem a podrobuje je zvláštním testům. Ruská ruleta či běh přeplněnou dálnicí se zavázanýma očima spolehlivě ověří, jakou mírou štěstí jste obdařeni. Do Federicových rukou se tak dostávají nezranitelný toreador Alejandro Domínguez či bankovní lupič Tomás Sanz, který vyvázl z letecké katastrofy, přestože jeho naděje na přežití byla 1:237 milionům. Policistka Sara, která se začne soustřeďovat na případy podivných úmrtí, zase vyšla živá z čelní srážky automobilů, při níž zahynul její manžel a dcerka.

I tento navenek skvělý dar má ovšem svou temnou stránku: každý, kdo přežívá díky svému štěstí, přichází o své blízké. Zůstávají mu jen fotografie - a mučivá otázka, zda jeho dar není vlastně prokletím.

Mysteriozní thriller získal v roce 2001 španělské ceny Goya debutujícímu režisérovi Juanu Carlosovi Fresnadillovi a představiteli hlavní role Leonardu Sbaragliovi.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Intacto
Když bylo Juanu Carlosovi Fresnadillovi, tvůrci snímku Intacto, devět let, byl na rodném ostrově Tenerife svědkem srážky dvou dopravních letounů, při níž zahynulo více než pět set lidí. Už tehdy začal přemýšlet o štěstí, náhodě a nezvratném osudu. Mnohem později se se spoluscenáristou Andrésem Koppelem inspiroval dílem italského spisovatele Prima Leviho, který přežil holocaust a který se nikdy nezbavil pocitu viny za to, že to byl právě on, kdo zůstal naživu… - Takový je i Samuel Berg, člověk, který měl (a má) celý život výjimečné štěstí. Svého daru si však po zážitcích z koncentráku neváží, zahrává si s ním, nepřestává ho pokoušet a podrobovat zkouškám v podobě krutých her. Dokazuje si znovu a znovu, že (i když paradoxně není a nemůže být šťastný) má největší štěstí. K tomu ovšem potřebuje protihráče, kteří mají stejný dar a chuť do hry. Značně vyspekulovaný příběh tak připomíná bojovou hru, v níž ti, kteří mají „menší dar“, postupně odpadávají. Jen vítězové se nakonec dostanou do přepychového kasina na Tenerife, kde na ně čeká Berg a ruská ruleta. - Když Samuelův bývalý asistent Federico objeví mladého bankovního lupiče Tomáse, který jako jediný přežil leteckou katastrofu, věří, že pro Berga našel konečně důstojného protivníka a možného přemožitele. Nic netušící mladík se proti své vůli dostane do podivné mašinérie, končící hrou o přežití. Mistrovou nečekanou vyzývatelkou se však překvapivě stane policistka Sára, která má za sebou rovněž tragickou zkušenost. - Snímek, jehož název v překladu znamená Nedotknutelný (což souvisí s tím, že o získané štěstí lze přijít pouhým dotykem konkurenta) obestírá tajemná atmosféra a až nepříjemně gradované napětí. Důležitým prvkem filmového vyprávění je hudba jednoho z nejvyhledávanějších španělských skladatelů Lucia Godoye, pečlivě vybrané exteriéry na ostrově Tenerife, a pochopitelně výkony hlavních představitelů, z nichž nejznámější je Max von Sydow.
-kat- Filmový přehled 2003/3,

Autor/Zdroj: -kat-/Filmový přehled


Popis / Obsah / Info k filmu Intacto
Španělský mysteriózní thriller vyznamenaný dvěma Goyovými cenami v roce 2001. O lidech, kterým se dostalo mimořádného nadání lákat k sobě štěstí. Tento skvělý dar však může zrovna •> tak dobře být i prokletím.

Autor/Zdroj: /Febiofest


V tomto světě štěstí nesouvisí s náhodou - ani s neměnným osudem. Můžeš ho k sobě přilákat, polapit ho a zajistit si vítězství - v ruletě, v kartách - a snad i v životě. Musíš mít ovšem dar, se kterým se můžeš narodit; možná se dá předat a určitě se dá zneužít. V luxusním kasinu na ostrově Tenerife se už léta skrývá stařec Samuel Berg - muž, který přežil koncentrační tábor a který svým darem vládne s mimořádnou silou. S oblibou cynicky pokouší svůj osud a poměřuje se s ostatními. Federico - původně pojišťovací agent, který přežil zemětřesení - pro svého mentora vyhledává další osoby obdařené darem a podrobuje je zvláštním testům. Ruská ruleta či běh přeplněnou dálnicí se zavázanýma očima spolehlivě ověří, jakou mírou štěstí jste obdařeni. Do Federicových rukou se tak dostávají nezranitelný toreador Alejandro Domínguez či bankovní lupič Tomás Sanz, který vyvázl z letecké katastrofy, přestože jeho naděje na přežití byla 1:237 milionům. Policistka Sara, která se začne soustřeďovat na případy podivných úmrtí, zase vyšla živá z čelní srážky automobilů, při níž zahynul její manžel a dcerka. I tento navenek skvělý dar má ovšem svou temnou stránku: každý, kdo přežívá díky svému štěstí, přichází o své blízké. Zůstávají mu jen fotografie - a mučivá otázka, zda jeho dar není vlastně prokletím.

Autor/Zdroj: /mraveniště


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

71.3 %
8   - curil
1   - Pitryx
4   - řepešínský
8   - hledasenik
7   - prvosenka
7   - salte
4   - mat.ilda
8   - vojtam
9   - Mlapiska
7   - payo1555
10 - Omnibus
6   - Faye
6   - R.RICKIE
8   - satyr
8   - Kycky
6   - Xanthe
4   - Ferry76
5   - K3
8   - ELEONORA
4   - luan66

TV Program

ČT1 - Televarieté (1970) [TV pořad]

14:45 - 16:20

75 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

ČT2 - Klíč

15:40 - 16:10

20 minut již uběhlo
10 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Miami (2002) [TV se...

15:55 - 16:57

5 minut již uběhlo
57 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

15:25 - 16:25

35 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 143468
Osobností: 612475
Fotografií: 536238
Plakátů: 256808
Obsahů a biografií: 131608

Poslední komentáře

Lásky čas (2013) [2k digital]

Lásky čas
Pomalu plynoucí příběh,   který se letmo otře o sci-fi   zápletku. Nic akčního, nic   zvratuplného, hlavní hrdina   ze začátku nemastný,   více >

Autor: Frolíček

Chiisaki yusha-tachi: Gamera (20...

Chiisaki yusha-tachi: Gamera
No, od figurek, a kostýmů   velký pokrok v trikové   sekci. Dějově je to ovšem   katastrofa, hlavně prvních   asi čtyřicet minut. Ale   jinak více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Slaměný klobouk (1971)

Slaměný klobouk
Humor slovní s humorem   vizuálním s trochou   grotesky, no to je něco pro   mne. Navíc okořeněno   záměnami osob, tím tuplem   lepší dle mého soudu.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 10 / 10

Nenarozená pomsta (2016)

Nenarozená pomsta
Tak jsem si přečetl   „komedie“ a „potoky   krve“ a hned jsem věděl,   že to musím vidět. Tak jo.   Viděl jsem to. Ale ani jedno   (komedie), více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Labyrint (2017/7) [TV epizoda]

Labyrint
Na takovou bombastickou   zápletku, mě připadá, že   je motiv ukraden z USA filmu s   T. Hanksem-Šifra, k tomu 13   mrtvých na český způsob,   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.045/0.014