Herečka (1981) [TV inscenace]

Obrázek není k dispozici.
74.3 %
 
 
    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Délka: 17 min.
Příběh Herečka nás zavede do jedné zvláštní domácnosti, která se skládá ze vdovy a babičky (Antonie Hegerlíková), její dvou dcer - vdané dcery Helenky (Zuzana Fišárková), jejího manžela Karla Sýkory (Petr Nárožný), kteří mají klučinu Přemka - a druhé dcery, svobodné studentky Julie (Lenka Kořínková), která chce jít na vysokou školu. Karel jí radí, ať jde na ekonomku, ale ona by chtěla jít na herectví. Ve chvíli, kdy jí doslova do očí řekne, že je na herečku "blbá", mladá dívka oznámí rodině, že tedy půjde na ekonomku, nicméně s ohledem na skutečnost, že jí nejdou počty, požaduje po Karlovi, aby jí s nimi pomohl.

Večery, kdy ji sklátí záhadná horečka, on je s ní u lůžka a pomáhá ji s matematikou. Když přijde do pokoje zbytek rodinky, Julie suše oznámí, že se mají s Karlem rádi, a že spolu budou proplouvat životem. Udivení další členové rodiny tomu nechtějí věřit, ale on potvrdí, že je to pravda. Nicméně vinu klade rodině, která jej nechápe. Julie vyleze z postele vyléčená a oznámí, že si dala přihlášku na AMU a chtěla si vyzkoušet, zdali na to má talent...  Autor: jarda53

režie:
Jaroslav Dudek
 
 
hraje:
Petr Nárožný (Karel Sýkora), Lenka Holas Kořínková (Julie), Antonie Hegerlíková (Karlova tchýně), Zuzana Fišárková (Helena Sýkorová)
 
 
scénář:
Jaroslav Dietl
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.