reklama
 
ohodnotit

Hellboy II: Zlatá armáda

Hellboy II: The Golden Army

Další název:
Hellboy 2 / Hellboy 2 - Die goldene Armee
Rok:
2008
Délka:
120 minut
Premiéra v ČR:
4.9.2008
„Zachránit svět je pekelná dřina.“
Popis / Obsah / Info k filmu Hellboy II: Zlatá armáda
Už podruhé bude pekelník pracujúci pod úradom paranormalných javov zachranovat svet.Tentokrát chce princ Nuada oživit zlatú nezničitelnú kovovú armádu a zničit tak ludstvo.Hellboy(Ron Perlman),Liz(Selma Blair)a Abe Sapien(Dough Jones) sa mu postavia na odpor.V tomto druhom pokračovaní sa do seba zalúbia Abe a princezna Nuala(sestra princa Nuadu).Hellboy a Liz tiež budú mat krízu vo vztahu a ešte k tomu musia zachránit svet.Emocionálnych vztahov tu bude dost a čo sa týka akcie,tak ešte viacej.Zasa v réžii Guillermo Del Toro so svojími nádhernými kreaturami a maskami.Vo filme je takýchto stvorení ohromné množstvo.Hellboy zasa trúsi drsné hlášky,takže o srandu,akciu a skvelý príbeh je postarané.


Autor: netopir55

Popis / Obsah / Info k filmu Hellboy II: Zlatá armáda
O tři Oscary bohatší (za fantastický Faunův labyrint) režisér Guillermo del Toro se po čtyřech letech vrátil k tomu nejďábelštějšímu ze všech komiksových hrdinů. Pekelnou výhní doruda rozpálený Hellboy (Ron Perlman) zbožňující dobré doutníky a ohnivou krásku Liz, bude znovu drtit záporáky a k tomu trousit jednu drsnou hlášku za druhou.

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli.

Přestože první Hellboy celosvětově vydělal přes sto miliónů dolarů, del Toro se nespokojil s prostým pokračováním tam, kde jednička skončila. „Samozřejmě jsme měli výhodu v tom, že jsme nemuseli znovu vysvětlovat kdo je kdo a stačilo prostě skočit do děje. O to víc jsme chtěli propracovat samotný příběh,“ odmítl del Toro hned v počátku tradiční neduh dvojek, které spíš než na novou invenci spoléhají na setrvačnost. Film tak opustil šílené vědce a ještě šílenější nacisty toužící po nesmrtelnosti a otevřel úplně nový, fantastický svět podzemní říše, obydlené kreaturami s velmi originálním designem, jejíž korunnímu princi se zachtělo vlády nad světem. Mezi nimi všemi ale vyniká titulní hrdina, i když… „Hellboy je v podstatě úplně normální chlap, který by se nejradši jenom válel na gauči u telky a chlastal u toho pivo. Shodou náhod ale má schopnosti, které ho nutí se z toho gauče občas zvednout,“ popisuje svého hrdinu poměrně nehrdinsky jeho představitel Ron Perlman.

I druhý Hellboy se natáčel ve střední Evropě, bohužel Prahu vystřídala Budapešť kvůli lepším finančním podmínkám. Navzdory tomu tvořili velkou část štábu čeští profesionálové, s nimiž měl del Toro výbornou zkušenost při natáčení jedničky.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hellboy II: Zlatá armáda
O tři Oscary bohatší (za fantastický Faunův labyrint) režisér Guillermo del Toro se po čtyřech letech vrátil k tomu nejďábelštějšímu ze všech komiksových hrdinů. Pekelnou výhní doruda rozpálený Hellboy (Ron Perlman) zbožňující dobré doutníky a ohnivou krásku Liz, bude znovu drtit záporáky a k tomu trousit jednu drsnou hlášku za druhou.
Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř - Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná monstra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli.
Přestože první Hellboy celosvětově vydělal přes sto miliónů dolarů, del Toro se nespokojil s prostým pokračováním tam, kde jednička skončila. "Samozřejmě jsme měli výhodu v tom, že jsme nemuseli znovu vysvětlovat kdo je kdo a stačilo prostě skočit do děje. O to víc jsme chtěli propracovat samotný příběh," odmítl del Toro hned v počátku tradiční neduh dvojek, které spíš než na novou invenci spoléhají na setrvačnost. Film tak opustil šílené vědce a ještě šílenější nacisty toužící po nesmrtelnosti a otevřel úplně nový, fantastický svět podzemní říše, obydlené kreaturami s velmi originálním designem, jejíž korunnímu princi se zachtělo vlády nad světem. Mezi nimi všemi ale vyniká titulní hrdina, i když. "Hellboy je v podstatě úplně normální chlap, který by se nejradši jenom válel na gauči u telky a chlastal u toho pivo. Shodou náhod ale má schopnosti, které ho nutí se z toho gauče občas zvednout," popisuje svého hrdinu poměrně nehrdinsky jeho představitel Ron Perlman.
I druhý Hellboy se natáčel ve střední Evropě, bohužel Prahu vystřídala Budapešť kvůli lepším finančním podmínkám. Navzdory tomu tvořili velkou část štábu čeští profesionálové, s nimiž měl del Toro výbornou zkušenost při natáčení jedničky.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hellboy II: Zlatá armáda
Postavu rudého ďábla s upilovanými rohy, kamennou pravou rukou a s dlouhým ocasem úspěšně uvedl poprvé na velké plátno mexický hororový specialista Guillermo del Toro ve filmu Hellboy (FP 9/2004). „Chlapec z pekla“ patří mezi nejmladší, ale i nejsvéráznější komiksové hrdiny. Démona, který byl na Zem přiveden jako dítě, aby páchal zlo, se ujal šéf tajného Úřadu paranormálního výzkumu a obrany a vychoval z něj spolupracovníka FBI. Jeho pravým „otcem“ však byl v roce 1993 komiksový autor a výtvarník Mike Mignola. Inspiroval se okultními legendami, „démonologií“ H.P. Lovecrafta, ale i detektivkami americké drsné školy. – Filmové pokračování téhož scenáristy a režiséra Hellboy II: Zlatá armáda poněkud mění žánrové ladění. Hellboyovými protivníky tentokrát nejsou Rasputin, ani nacisté, ale různé „pohádkové“ příšery a monstra. O nadvládu světa usiluje zapovězený syn Země, princ podsvětí Nuada, který ve snaze pomstít se nenasytnému lidskému plemenu hodlá oživit bájnou, v hlubinách země spící Zlatou armádu neporazitelných mechanických vojáků. Hellboy, doprovázený pyrokinetickou přítelkyní Liz, rybovitým savcem Abem Sapienem a poprvé také pedantským protoplazmickým mystikem Johannem Kraussem, sestoupí kvůli záchraně světa do kouzelné podzemní říše... – Titulní postavu znovu ztělesnil Ron Perlman. Stylizuje ji tak trochu jako Willisova drsného kliďase McClanea ze Smrtonosné pasti, jenž zběsilé dění kolem sebe ještě glosuje suchými bonmoty. Hellboyův „půvab“ spočívá v tom, že není pouhým nezničitelným supermanem, nýbrž i bytostí s lidskými slabostmi, odporem k autoritám, náklonností ke kočkám i k pivu a (v daném žánru) i s relativně „komplikovanou“ psychologií. Zmítá se mezi cynickým drsňákem, přežvykujícím doutník, a v emotivních zmatcích se utápějícím nešťastným monstrem, které si uvědomuje, že do světa lidí, jejž stále zachraňuje, nikdy patřit nebude. Tentokrát navíc musí řešit i partnerské problémy s těhotnou přítelkyní. Akcent na milostnou rovinu příběhu umocňuje i jímavý vztah Abea Sapiena k éterické princezně Nuale. – S poněkud „rychlokvašnou“ mytologií pracující příběh se občas příliš opájí přebujelými digitálními efekty a je nadbytečně zahlcen bizarními maskami mnoha skřetů, trolů a kreatur. Na komiksovém základě vznikl zábavný, barvitý, avšak křiklavě předimenzovaný a nevyrovnaný žánrový „kříženec“ mezi akční fantasy, hororovou pohádkou, sentimentální love story a jejich místy poťouchlou, místy infantilní (sebe)parodií. - Na českých kopiích je úvodní titulek Hellboy 2: Zlatá armáda.
-tse-, Filmový přehled 2008/9


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Hellboy (2004)

 Hellboy (2004)
Hellboy n
 
Žánr: dobrodružný / horor / sci-fi / fantasy / komiks
Země: Spojené státy americké
Režie: Guillermo Del Toro

(pokračování)

Hodnocení filmu

78.9 %
8   - curil
6   - efCZa
9   - Justik66
6   - pataamat
8   - Frolíček
6   - FLA
9   - M.A.G.
9   - ajaajena
8   - Prasoid
9   - Lienocka22
7   - georginaa
7   - LenC2
8   - ignac1
10 - BinLADIN
9   - Langley
9   - enejčel
8   - Chrustyn
9   - PORTER
8   - superfilma
8   - mat.ilda

TV Program

ČT1 - Polopatě (2013) [TV cyklus]

16:35 - 17:30

9 minut již uběhlo
46 minut zbývá do konce

ČT2 - Kouzlo Afriky: Cestou velryb

16:30 - 16:55

14 minut již uběhlo
11 minut zbývá do konce

NOVA - Námořní vyšetřovací služba (20...

15:55 - 16:57

49 minut již uběhlo
13 minut zbývá do konce

Prima - Odpolední zprávy

16:35 - 16:50

9 minut již uběhlo
6 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 149642
Osobností: 631557
Fotografií: 571526
Plakátů: 271234
Obsahů a biografií: 137544

Poslední komentáře

Fantastická čtyřka (2005)

Fantastická čtyřka

Fantastická čtyřka
Takže, scénáristé si   řekli, že je tady nějaký   kreslený seriál, který se   jmenuje Fantastická čtyřka,   že ho děti hltají a že je   doba více >

Autor: MARi0 | Hodnocení: 3 / 10

Blade: Trinity (2004)

Blade: Trinity

Blade: Trinity
Ještě před tím, než se z   Ryana Reynoldse stal Deadpool,   měl důležitou roli ve   třetím pokračování   kultovního snímku Blade.   Společně s více >

Autor: MARi0 | Hodnocení: 5 / 10

Spider-Man 2 (2004)

Spider-Man 2

Spider-Man 2
Ach, kdo by to jen čekal, že   po tak úspěšné jedničce   přijde i dvojka? V dnešní   době sequelů, prequelů,   spinů, dvojek, trojek,   více >

Autor: MARi0 | Hodnocení: 7 / 10

Příběh služebnice (2017) [TV ser...

Příběh služebnice
Po pravdě řečeno, nevím   jaké hodnocení nahodit   téhle hříčce. Některé   scény jsou uchvatné,   neotřele vymyšlené a   dostatečně mindfuck. více >

Autor: naineko

Orientation: Part 1 (2017) [TV e...

Orientation: Part 1
V dnešním kontextu, již   ukončené série, je   úsměvné, jak nikdo neví,   kde vlastně všichni   skončili. Virgilův konec   velmi rychlý, takový více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.453/0.017