Obsah filmu Harry Potter a Princ dvojí krve
Harry Potter se vrací do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde ho čeká dobrodružství, ve kterém jde o víc než jen o schopnost čarovat... Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění...
Harry Potter se vrací do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde ho čeká dobrodružství, ve kterém jde o víc než jen o schopnost čarovat... Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív.
Zdroj: Nova < Zobrazit méně
oficiální text distributora, zobrazit všechny obsahy (4)
Související odkazy
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.7.2022
Odhalte prince dvojí krve
Pro mě druhý nejlepší díl v celé sérii. Skvělá atmosféra a podmanivá hudba, k tomu temný tón filmu alá ticho před bouří a skvělý herecký výkony Rickmana, Gambona a Feltona. Harry a spol. sice jsou tentokrát v pozadí ale to mi nevadí. Je tu víc humoru než v 4 a 5 díle. Ale i tak jde o víc vážný film díky zápletce v pozadí.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.1.2020
Tak jasně, že knížka je lepší, ale hodně bodů přidávám za vtipné scény s elixírem lásky i elixírem štěstí. Sjetý Ron i Harry docela pobaví. A kariérista Křiklan je taky docela dobrá postavička. Nejméně logické a to ve všech filmech/knihách o HP je fakt, že děti tu klidně vystavují smrtelnému nebezpečí a je jim to jedno.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.11.2018
Musím se přiznat, že nevím jestli snažili natočit horor. Doufám, že ne, jelikož by tak pohřbili knižní předlohu a horor by to stejně nebyl. Harry tu vypadá, jako kdyby celý film procházel zoo, bál se velkých zvířátek a nedokázal zavřít pusu. Ron se Snapem to zahráli nejlíp. Tenhle film mě určitě zklamal v porovnání s ostatními, jinak se ovšem povedl.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.7.2018
║Rozpočet $250miliónov║Tržby USA $301,433,060║Tržby Celosvetovo $928,833,264▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,082,334 //počet predaných kusov 1,539,289║<Tržby za predaj DVD v USA $115,710,691 //počet predaných kusov 8,917,056 ║ David Yates v rámci možností podáva v tomto diely prevažne "stráviteľnú" romantickú komédiu, hlavne čo sa týka prvej polovice filmu, len je škoda že v tomto úseku príbeh takmer nič zvláštne neponúkne(ide doslova o takú príbehovú vatu- výplň), v podstate sledujeme rysujúce sa vzťahy medzi mladými protagonistami tak nápodobne ako tomu bolo v predošlej časti, vytúžená gradácia deju a vôbec teda rozhýbanie príbehu do nejakých otáčok príde v poslednej tretine, kde to konečne naberie slušný spád, aj keď dosť smutný z dávkou temnosti. Poukáže sa tu aj na pár zaujímavých bodov(knižka polovičného princa, iniciály písmen na malom zvitku), ktoré by mohli byť z nejakom silnom príbehovom prepojení rozvedené v ďalšej časti. V podstate ide o film čo neurazí ale vo svojom prevedení ani nič na viac neponúkne, po technickej či hudobnej stránke si tvorcovia odviedli svoj slušný štandart. Oporným pilierom filmu je hlavne výkon Daniela Radcliffa, výborne sekundujú Michael Gambon a "démonický" Alan Rickman . /videl v kine 2x: 85%/
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.2.2018
Snímek je údajně jediným dílem, který je nemálo věrný své knižní předloze. Inu, to nechť posoudí čtenáři. I nadále platí, že přenést obsáhlý román do filmového scénáře i s dlouhou stopáží není nic jednoduchého. Každopádně je toto zpracování v jistém smyslu přelomové. Dramatizace je na výši a mile obsahuje i humorné pasáže na odlehčení. Temná atmosféra by se dala krájet a na konci diváka snad i citově zasáhne. Při srovnání s prvními díly je znát hodně velký posun jak dějově, tak i v oblasti fantasy. Místy to má dokonce co do činění až s hororem. Směr je tedy dán a tak je jistý předpoklad, jak se následující poslední díl bude dál vyvíjet.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 7.1.2018
První tři filmy tak nějak zkousnu a ačkoliv nejsem fanoušek, je to dobrá pohádková fantasy a tím že naši hrdinové jsou menší to má i své kouzlo. Tenhle díl jsem sledoval v telině a celkem zklamání. Děcka nám nějak povyrostla, cloumaj s nima hormony a řada z nich by místo kouzlení a bojování ze zlem radši někde v koutku ochutnávala slasti milování a mazlení:-) ale jinak dlouhé, užvaněné, nudné.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.1.2018
Hodnotím přísně jakožto skalní fanoušek. Ve filmu bylo totiž spousty nesmyslů, žáci si vesele kouzlili mimo školu a to vypálení Doupěte mělo být jako co?! Naopak zase některé přidané scény byly vtipné a milé, dračí koule neměly chybu :D
Také nemohu nechat bez povšimnutí některé komentáře zde. Pubertální věci, čili vztahy a podobně jsou vzhledem k věku hlavních hrdinů zcela namístě. A pokud někdo, kdo přečetl tak jednu knihu, hodnotí, že příběh byl napsaný kvůli efektům, není absolutně možné jeho názor brát vážně. Kniha rozhodně není o vybuchujících efektech není, autorka je dost inteligentní na to, aby věděla, že se to do knihy tolik nevyplatí dávat. Ty efekty tam přidali filmaři.
Chválím tajemnou atmosféru (i když někdy by tu zelenou mohli ubrat), vyrovnání vtipu, napětí a akce. Plus jako Potterhead se na filmy mohu koukat pořád, zabere to alespoň méně času než pořád dokola číst knihy. :D
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 31.8.2016
Z mého pohledu je to nejslabší ze série Harryho Pottera. Ale nemůžou za to filmový producenti, ale knižní předloha, kterou se snažili naprosto přesně kopírovat.
Navíc se mě nelíbí, že spisovatelka udělala z Brumbála masochistu.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.4.2015
Neni zase tak spatny,
proste jeden z dilu HP. Piti tekutiny na ostrove je opravdu dramaticke, az je mi Brumbala lito. Bohuzel klikate cesty uskoku v uskocich jsou obcas uplne nepochopitelne.
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.2.2015
Bohužel asi nejslabší díl celé ságy. Několikrát jsem se nachytal, že mě děj nudí. A to se u předchozích 5 dílů nestalo snad ani na moment. Filmařina dobrá, ale je to nějaké utahané a ukňourané.
10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film