Eva tropí hlouposti (1939)

Eva tropí hlouposti
84 %
 
 

Další název: Eva Fools Around

    Žánr: komedie / crazy
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 10.11.1939        
    Délka: 90 min.
„Falešný hrabě, falešná sekretářka, falešný tajemník a tajemství záhorské růže a během okamžiku propadnete kouzlu "stále zeleného" příběhu z pera Fan Vavřincové“
Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na "Záhorské růže" ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem, který se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem, a proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky, který rázná paní Záhorská získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc.

Zdroj: Nova

režie:
Martin Frič
 
 
hraje:
Nataša Gollová (Eva Norová alias Eva Norbertová), Oldřich Nový (Michal Nor, Evin bratr, alias hrabě Johny Camel), Zdeňka Baldová (Pavlína Norová, zvaná teta Pa), Ella Nollová (služka u Norů Klotylda), Gustav Hilmar (továrník Tomáš Záhorský), Marta Májová (Emilie Záhorská, továrníkova žena), Jiřina Sedláčková (Eliška, Záhorských dcera), Josef Gruss (Zdeněk Kolář, Eliščin ctitel), Raoul Schránil (Dr. Jiří Novotný alias tajemník Jiří Kučera), Bolek Prchal (sluha u Záhorských Jan)
 
 
námět:
Fan Vavřincová (román Eva tropí hlouposti)
 
 
scénář:
Vladimír Peroutka
 
 
kamera:
Václav Hanuš
 
 
hudba:
Kamil Běhounek, Jiří Traxler
 
 
výprava-architekt:
Jan Zázvorka
 
 
střih:
Jan Kohout
 
 
zvuk:
Josef Zora
 
 
vedoucí produkce:
Jan Sinnreich
 
 
zpěv:
Oldřich Nový
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.