Eva tropí hlouposti (1939)

Eva tropí hlouposti
83.9 %
 
 

Další název: Eva Fools Around

    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 10.11.1939        
    Délka: 90 min.
„Falešný hrabě, falešná sekretářka, falešný tajemník a tajemství záhorské růže a během okamžiku propadnete kouzlu "stále zeleného" příběhu z pera Fan Vavřincové“
POZOR SPOILER

Eva je mladé děvče, v současnosti žijící u své tety Pá. Občas ji trápí svými podivnými příjezdy a dalšími alotrii. Její bratr Michal je něco zcela jiného a právě nyní se seznámil s přitažlivou dívkou, která se zničehonic ocitla v jeho automobilu. A pak mu uteče. Nuže, sourozenci se tedy po dlouhé době setkávají a těší se na společnou oslavu tetiččiných narozenin.

U sousedů Záhorských se odehrává nemenší drama, kdy je opět pan Záhorský deptán svou autoritativní manželkou. I dcera Eliška je brána do mlýnice výčitek. Navíc se sem sjíždí společnost k oslavě zasnoubení, se kterým slečna dcera nesouhlasí. Do toho sem vpadne jako velká voda Eva, jako že na inzerát volného místa sekretářky. Představí se jako Eva Norbertová a je na zkoušku přijata. Na večírku je Eliška nucena utéci a v zahradě narazí na Michala. Oba zjistí, že se znají právě z automobilu, ze kterého pak Eliška utekla. Zde je najde matka a Eliška v nouzi Michala představí jako hraběte Johnyho Camela. Když se pak bratr a sestra potkají v usedlosti Záhorských, vzniká řada komických situací. Večerní už tak komické nejsou. Eva poznává mladého muže, který se snaží o něco podobného jako ona. Totiž otevřít malý trezor. On kvůli náramku, Eva kvůli receptu na pěstování vzácné růže.

Takže se k tetě vrací až pozdě, vlastně brzy ráno,nejprve Micha a po něm Eva. Ale oba opět mizí. Eva jde znovu loupit a on bydlet. Oba do stejného domu. Dochází však ke spoustě nedorozumění, která pokračují i za bílého dne. Michal je nucen přiznat, že je Eva jeho sestra. Machinace kolem malého trezorku pokračují a nyní se hledá klíček. Eva ví, kde je, a tak pro něj běží. Jenže klíček má dávno Michal, ale nějak se o tom nezmínil. V každém případě jej vracejí na místo, ale situaci tím momentálně nepomohou. Paní domu naštve a všichni včetně služebnictva musí za ní napochodovat k trezoru. Zde se vysvětlí dost věcí, a pak se naštve pan Záhorský. A teprve nyní začne pomyslná vichřice…  Autor: Pitryx

režie:
Martin Frič
 
 
hraje:
Nataša Gollová (Eva Norová alias Eva Norbertová), Oldřich Nový (Michal Nor, Evin bratr, alias hrabě Johny Camel), Zdeňka Baldová (Pavlína Norová, zvaná teta Pa), Ella Nollová (služka u Norů Klotylda), Gustav Hilmar (továrník Tomáš Záhorský), Marta Májová (Emilie Záhorská, továrníkova žena), Jiřina Sedláčková (Eliška, Záhorských dcera), Josef Gruss (Zdeněk Kolář, Eliščin ctitel), Raoul Schránil (Dr. Jiří Novotný alias tajemník Jiří Kučera), Bolek Prchal (sluha u Záhorských Jan)
 
 
námět:
Fan Vavřincová (román Eva tropí hlouposti)
 
 
scénář:
Vladimír Peroutka
 
 
kamera:
Václav Hanuš
 
 
hudba:
Kamil Běhounek, Jiří Traxler
 
 
výprava-architekt:
Jan Zázvorka
 
 
střih:
Jan Kohout
 
 
zvuk:
Josef Zora
 
 
vedoucí produkce:
Jan Sinnreich
 
 
zpěv:
Oldřich Nový
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.