ohodnotit

Eva tropí hlouposti

Další název:
Eva Fools Around
Žánr:
Rok:
1939
Délka:
90 minut
Premiéra v ČR:
10.11.1939
„Falešný hrabě, falešná sekretářka, falešný tajemník a tajemství záhorské růže a během okamžiku propadnete kouzlu "stále zeleného" příběhu z pera Fan Vavřincové“

Komentáře k filmu Eva tropí hlouposti

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 39
SvoKar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 27.4.2011
Sice se tomu dá zasmát, ale   filmy z "lepší   společnosti" nejen z   téhle doby fakt nemusím. A   jiné se zejména tenkrát   skoro netočily...
Pitryx
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.4.2018
Tak já strhávám body za tu   debilní hudbu na začátku   filmu. Ta hraje aniž je to   zapotřebí. Jinak jde o   komediální zápletkovou   klasiku s výborným hereckým   obsazením. +++++++Klasická   komedie ve které je hlavní   hrdinkou zralé děvče. To   já zrovna nemusím, ale zde   je to tak nějak v pohodě.   Oldřich Nový je tu na   vedlejší koleji, ale vůbec   to nevadí. Zábava to je i   tak.
Erkul
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 17.6.2011
Myaslím si i po letech, kdy   jsem film viděl jednou v   kině a mnohem později i ČT.   že jde o průměr z produkce   filmových
studií a   tak trochu opisování od   amerických vzorů.
clara.bow
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.4.2007
Eva tropí hlouposti
Nejdříve jsem četla   úspěšný román   spisovatelky Fan Vavřincové   a později viděla i film,   který řadím mezi   mimořádně vydařenou crazzy   komedii v té době.   Domnívám se ale, že pobaví   i dnešního diváka už díky   komickému ztvárnění Evy -   Nataša Gollová a Oldřicha   Nového v roli Michala.
veverka-zrzka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 22.2.2009
Velice povedené dílo, které   potěší pamětníky, ale i   tu mladší generaci. Sice   nepatřím mezi pamětníky,   ale tento film mě potěšil a   částečně se s Evou   ztotožňuji. Sice nejsem Eva,   ale hlouposti tropím taky.   Ale jen občas. Nataše   Golové tato role padla jako   ulitá, ale nechtěla bych   být v její roli (houpat se v   otevřeném okně), ani v   kůži její tetičky   Pavlíny, která to musí   snášet. Naštěstí je už   vůči jejím hloupostem   imunní, takže jí to   nevadí. Vše se změní na   tetiny narozeniny.
Frolíček
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.7.2004
Jdeme loupit a haaaloooo a   návod na pěstování   záhorské růže a maminko,je   to hrabě a a.... a prostě je   to jeden z nejlepších filmů   první republiky co   znám.Vždy se spolehlivě   zasměji,vědoucně přikyvuji   s tetou Pa,když Eva šplhá   oknem a čekám až   bude:,,Děti,polibte se.Ano   mamá:-)"
Petra.Barbie
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.6.2008
Postavené na báječné komice Nataši Gollové...
...díky ní a její   rozpustilé Evě ("Tak   jsem tady, teto Pat..")   se na tento film ráda   podívám, jinak se musím   přiznat, že se mi jeho   scénář a recept na   záhorskou růži v hlavní   zápletce až tak nelíbí.   Přesto cením osmi body, což   je hodně, protože - za   prvé, doba, kdy film vznikl,   byla pro český národ již   pohnutá (rok 1939), věřím,   že pro mnoho lidí byl tehdy   milým pohlazením a únikem z   tvrdé reality, za druhé   Nataša Gollová byla tak   moderní herečkou s tak   civilním projevem, že není   možné jí dát málo bodů.   Ano, stále si říkám, že   by se uplatnila svým   rozpustilým obličejíkem,   trošku nakřáplým (ale   roztomilým) hlasem a   šibalsky vlající vlnou   vlasů nad čelem spíše v   dnešní době a určitě by   byla skvělá herečka jako   tehdy. Nechce se mi ani   věřit, že od jejího   narození uplynulo již   bezmála sto let...Oldřich   Nový jakožto Michal Nor,   Evin bratr, je také skvělý,   jeho "doplňkem"   byla krásná Jiřina   Sedláčková, která se o   pár let později stáhla z   hereckého života a nic,   vyjma data úmrtí před   několika lety, jsem k ní   nezjistila. Zasloužila by si   možná trošku více   pozornosti u našich   filmových historiků. Á   propos, ještě jedna role se   mi líbí - samozřejmě, je   to štrikující tetička s   jejími punčochami, které   už nikdo nechce nosit v   podání paní Baldové.
petrusmev
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.8.2009
Skvělé dialogy a scény,   herci hrající s radostí.   Komedie, která dokáže   rozesmát lehkým a   ztřeštěným humorem.
PORTER
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.4.2014
Docela příjemná podívaná   s docela vtipnými   scénami,dvojce Nový-Gollová   udělala z filmu vtipnou   komedii na kterou se i po   letech rád znovu podívám.
thejduk
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.9.2013
Komedie, na kterou se   opakovaně rád dívám a asi   nezevšední. Vynikající   herci O.Nový a N.Gollová,   rovněž scénář   F.Vavřincové je kouzelný.   Naše současné komedie jí   nesahají často ani po kolena   - s výjimkou některých   komedií Trošky nebo   Černých baronů, ale to je   asi jen můj názor.
collen
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.10.2016
Jeden z nejlepších   černobílých filmů té   doby, který dodnes neztratil   nic na popularitě. I dnes je   to pro mne příjemná   podívaná s hvězdným   hereckým obsazením.
payo1555
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.2.2012
Podle mě jedna z nejlepších   komedií válečného období.   Obdivuji, kde v tom čase   vzali tolik energie, aby   vytvořili komedii plnou   vtipu,třeba Evina nehoda s   autem a husou a nebo Evina   houpačka v okně,nebo   Michalova starost o Evino   zdraví (jak jí nechal   běžet pro klíček od   trezoru).Člověk se musí   zasmát, protože je to milé   a příjemné.
lucymat
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.9.2010
Výborná komedie u níž   předem počítejte, že jedno   zhlédnutí stačit nebude.   Snoubí se zde kultivovaný   humor s neuvěřitelně   milými výkony hereckých   špiček. Co na tom, že   pochází z roku '39 - Eva   tropí hlouposti může s   přehledem konkurovat   dnešním rádoby komediím.
Xpojntman
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.1.2019
NEni to uplně špatné, ale   přece jen za zlaté éry   protektorátního filmu   vznikaly lepší filmy. Ale   Oldřich Nový a Nataša   Gollová jsou dost crazy aby   byli dobří.
Nasudr
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.1.2013
Podľa môjho názoru jeden z   najlepších filmov   natočených v tej dobe. Až   sa nechce veriť, že v tej   dobe sa mohli natočiť   takéto filmy s vtipnými   dialógmi, množstvom zvratov   a nečakaných situácií.   Skrátka streštený humor,   výborné herecké výkony a   dobrá nálada. To je obsahom   tohto vydareného filmu.
killy
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.5.2008
Nebýt Oldřicha Nového,   který je v tomto filmu velice   vtipný, tak by tento film   nestál za nic. Velice   okoukaný příběh filmu, mě   vůbec nenadchl a shledal jsem   ho nudným.
Jarda.ftr
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.5.2009
" Háló..teď teda jsou   dvě možnosti, buď je to   hrozná hloupost nebo je to   absolutně fantastický   herecký koncert Nataši   Golové a O.Nového a nejen   jejich." Samozřejmě,   že je to druhá varianta.   Celý film je doslova   napumpován humorem a   hláškami, které nezestárly   ani po letech. Tato komedie   bude bavit diváky ještě   spoustu generací. Tak   "pššššt,....jdeme   loupit.."
Wish
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.7.2008
halooooooo??:-D tenhle film   jsem viděla už několikrát.   patří do hrstky starých   filmů, které se mi asi budou   líbit pořád. a to nemám   ráda filmy pro pamětníky:)   Nataša Gollová a Oldřich   Nový hrajou nezapomenutelné   sourozence a Zděneček? to je   kapitola sama pro sebe:-D
falm
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.9.2014
Kolik dnešních komedií se vyrovná?
Upřímně - film je první   česká crazy komedie a tím   je daný žánr, scénář,   herecké projevy. A hlavně:   je naprosto znát, že autoři   naprosto dokonale pochopili,   co je to gag.
Neznáte?   :-) To je humorný moment,   který těží z konkrétní   situace. Právě gag dodává   scéně humor. Ať už je to   verbální nebo akční   případně situační   moment.
Ve své době   musel film působit naprosto   převratně. A na rovinu: s   Adinou Mandlovou by ten film   byl mnohem horší - crazy   humor nebyla její parketa.   Natašou Gollovou ten film   vyhrál, protože ona je tím   hnacím motorem filmu. Stačí   si porovnat herecké výkony   obou hereček v Kristiánovi.   Vy byste si dokázali   představit v roli Evy Adinu?   Já tedy ne.
mmaat
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.2.2007
Nesnáším filmy pro   pamětníky, vím, že   filmové postupy byly v té   době poněkud jiné,   nicméně přehrávání mi   opravdu vadí. Tenthe film je   jedna z výjimek, na kterou se   docela s chutí podívám.
soptik
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.6.2005
Komedie, která se nikdy   neomrzí a nezprotivý.   Naprosto jedinečná. Jedna z   nejlepších rolí Nového a   Gollové.
Shadow
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 27.8.2004
Vždycky, když si na tuto   komedii vzpomenu, vidim   Natašu Gollovou, jak chodí k   tetě Pa oknem. A Oldřich   Nový je taky úžasný,   zvláště pak, jak je nucen   hrát si na hraběte.   Záhorské růže. Falešný   náramek, který chce pro   změnu Raoul Schránil.   Opravdu se člověk nenudí.
K.I.T.T
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.1.2010
Eva tropí hlouposti je jeden   z nejlepších černobílých   filmů. Nataša Gollová   podala skvělý výkon.   Komedie je plná vtipných   dialogů a scén. Evu měla   původně hrát Adina   Mandlová, ale režisér   Vávra ji nakonec zlákal do   filmu Kouzelný dům.
JanaOss
Hodnocení:
Přidáno: 5.12.2008
Jsem milovníkem starých   filmů a tohle je tak   nádherná věc, u které   nemusím zapínat mozek, že   není lepší relaxace.
Eva je nádherně   ztřeštěné děvče, které   si podmanilo i srdce mých   puberťáků, což je co   říci a vyvádí tak krásné   hlouposti, že by to jeden   nevymyslel. Tetička Pá - to   je krásná osůbka, jíž nic   krom služky, která nechce   nosit její léta pletené   hory punčoch nechce nosit,   nerozhodí. A závěr -   polidštění zpanštělé a   zaslepené matky Záhorské -   to je teprve třešnička na   dortu.
Nenkyta
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.1.2009
Mám moc ráda filmy pro   pamětníky. Člověk si na   chvilku odpočině od filmů   plných krvavých loužiček,   rozčvachtaných   mozečků,nařachaných   svalovců a vrátí se do doby   elegánů(Oldřich Nový) a   napudrovaných paniček.
petroniuss
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.2.2008
Už jsem tuhle komedii viděl   asi 5x v životě, ale nikdy   jsem se nezatvrdil. Když se   objeví v TV, tak si ji rád   pustím, i když některé   gagy jsou už lezce   vyčpělé. Přesto si   myslím, že bude mít svoje   přední místo ve zlatém   fondu zajištěné trvale.
Lucelka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.7.2010
Tak tenhle film mám ráda od   malička ztřeštěné kousky   Natašy Gollové coby Evi, Ty   mě dostávájí dodneška.   Film je opravdu podařený duo   Gollová Nový prostě nemá   chvbu
Ell3
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.4.2010
Filmy pro pamětníky,no,moc   nemusím,ale tenhle je jeden z   těch vyjímek.Film si mě   získal svým lehkým   humorem,a příjemnými herci.
chipushit
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.3.2009
vše je falešné?
Ne. Vtipné hlášky ať již   Natašy Golové - rozhovor,   že husa nezná dopravní   předpisy, tety Pa, která   pozná z kakofonie zvuků, že   se Eva vrací, či její   radost, že mladý muž má   kromě lupičství ještě   řádné povolání, to není   falešné.
Dr.Karas
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.1.2009
:-(
Veliká škoda, že Adina   utekla ke Kouzelnému domu,   tím si zavřela vrátka u   Friče a roli dostala Nataša   Gollová, kterou moc   nezvládla. Ale Jiřina   Sedláčková boduje.
Elí
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.4.2006
Klasika jaká má být.Tuhle   komedii můžu shlédnou   několikrát a neomrzí   mě.Vynikající Gollová a   Nový.
lorranz
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.2.2008
Skvělá komedie na   odpoledne,když chci jenom   lenošit.Film jsem viděla   několikrát a nikdy mě   neomrzí.Nataša Gollová je  
skvělá a mám ji moc   ráda.
daDA
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.2.2004
První česká crazy-komedie
Tvůrci se obávali,jak bude   české publikum reagovat na   první českou crazy   komedii.Dnes se nám zdají   jejich obavy naprosto   neoprávněné.Vždyť tento   film je promítán dodnes a s   velkou oblibou se na něj   dívá hodně diváků.
Snad je to díky   vynikajícímu výkonu Našky   Gollové.
filmy
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Lehká a svižná komedie a   vynikající herecké výkony   hlavních postav. Nataša   Gollová na jednoduchě   houpačce v okně - skvělý   nápad. Vždy se na tento film   rád podívám.
paavvla
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.4.2008
Krásná komedie, ve které   hraje úžasná Nataša   Gollová. tenhle film   můžu vidět stokrát a   přesto se mi neokouká. A   Josef Grus v roli Zdeněčka   je k pomilování.
c208
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.12.2008
Jeden z mojích   najoblubenejších   filmou...Nataša Gollová bola   pre mňa jedna z najlepších   herečiek....
Teila
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.5.2009
je to super film některé z   těch starších jsou   úžasný např. Anděl na   horách atd.Eva tropí   hlouposti je jeden z nich.
peetL.Dic
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.1.2010
Bez tohoto filmu jsi   vánoční čas ani nedovedu   představit! Výkony herců   skvělý. Je to opravdu crazy   komedie. Neznám jiný film   současné doby, která by s   tímto snímkem snesla   srovnání.
bombastic.1
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 21.1.2010
Jsem úplný laik ale české   filmy mám rád ,ať   prvorepublikové tak i   poválečné a dnešní.Můj   pocit z filmu Eva tropí   hlouposti je   negativní.Myslím že Nataša   Golová až moc přehrává   svoji roli.Mluví až moc   rochcapěně s ohledem ke   svému věku.Pokud budu   posuzovat výkon Nataši   Golové podle jiných rolí   jako je Hotel Modrá hvězda   nebo Císařův pekař......   je to jedna z jejich   nejhorších rolí.Na druhou   stranu z té doby jsem viděl   horší filmy.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih78804minih78804Experiment strachu (2008) [TV film] 
The Watch n
minih24734minih24734Táňa a dva pistolníci (1967) 
n
minih63078minih63078Raz, dva, tři (1935) 
Bonnie Scotland n
minih55281minih55281Hellraiser: Revelations (2011) [Video] 
Hellraiser: Revelations n
minih16792minih16792Pozdní láska (1935) 
Pozdní láska n
minih3671minih3671Batman (1989) 
Batman n
minih9428minih9428Jdi na to (1983) 
Nati con la camicia n
minih26795minih26795Spravedlnost pro Selvina (1968) [TV film] 
Spravedlnost pro Selvina n
minih18804minih18804Schůzka s cizincem (1995) 
Never Talk to Strangers n
minih43319minih43319Loučím se, děvče (2004) [TV film] 
The Goodbye Girl n


Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

84 % (384)
9   - klasifikát
5   - SvoKar
10 - argenson
10 - curil
9   - jarda53
7   - Pitryx
6   - Erkul
10 - clara.bow
8   - green-tea
7   - veverka-zr
8   - Hortensie
8   - Angelika28
10 - Frolíček
9   - hvezdyn
9   - pataamat
8   - Edward52
8   - beneva
4   - M.A.G.
8   - ajaajena
6   - Prasoid

TV Program

ČT1 - AZ-kvíz (1997) [TV pořad]

17:30 - 18:00

2 minut již uběhlo
28 minut zbývá do konce

ČT2 - Jak továrny změnily svět

17:30 - 18:20

2 minut již uběhlo
48 minut zbývá do konce

NOVA - Na lovu (2021) [TV pořad]

17:30 - 18:30

2 minut již uběhlo
58 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

16:50 - 17:50

42 minut již uběhlo
18 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 188333
Osobností: 694053
Fotografií: 749300
Plakátů: 369222
Obsahů a biografií: 174722

Poslední komentáře

U pokladny stál (1939)

U pokladny stál
Tohle je z mého pohledu jeden   z absolutních vrcholů   filmografie Vlasty Buriana. Na   svou dobu nezvykle   propracovaný a nápaditý   scénář více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 9 / 10

Pavučina (2023)

Pecka, napínavé, až do konce

Pavučina
Tak tohle byla absolutní   pecka! Sice je mi jasný, že   ten film pro odležení bude   ještě větší pecka, ale   proč to sem nenapsat hned.   Mám více >

Autor: Flekoun | Hodnocení: 8 / 10

Učitelčin miláček (1958)

Učitelčin miláček
Koncem padesátých let   popularita muzikálů   procházela dočasným   útlumem a producenti si   začali lámat hlavu co s   Doris Day. Nechtěli o více >

Autor: Petrkey | Hodnocení: 9 / 10

Bod Obnovy (2023)

Bod Obnovy
Tvůrci si dokázali vyhrát s   futuristickou vizí Prahy. Je   zajímavé vidět známé   pražské lokality úplně   jinak, například Náměstí   hrdinů více >

Autor: StarDancer | Hodnocení: 8 / 10

The Three Sisters (1966)

The Three Sisters
Čechov je divadelní klasika,   kterou není nic jednoduchého   převádět do filmové   podoby. V tomto případě je   však výsledek fakt hodně   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10