Dvě tváře lásky (1996)

Dvě tváře lásky (The Mirror Has Two Faces)
75 %
 
 

The Mirror Has Two Faces

    Žánr: komedie / romantický
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 20.3.1997        
    Délka: 128 min.
„Vypočítal vzorec pro šťastné manželství. Má však drobnou vadu - nefunguje!“
Profesor Gregory Larkin je skvělý matematik, potýkající se s nezájmem studentů o jeho přednášky a nezájmem žen. Po špatných milostných zkušenostech s kráskami dojde k přesvědčení, že sex je překážkou šťastného vztahu. Navíc se mu vůbec nelíbí, jak ho vyvádí z míry krása jeho partnerek. Proto se rozhodne najít pomocí inzerátu ženu, která by ho fyzicky nepřitahovala. Zaujme ho dopis profesorky Rose Morganové, který ovšem napsala bez jejího vědomí její pohledná sestra Claire. Protože přednáší literaturu na stejné univerzitě, navštíví její přednášku a je nadšen atmosférou hodiny a zájmem studentů. Nepočká však do konce a vyvodí si mylný závěr, že Rose, stejně jako on, považuje sex za překážku šťastného vztahu. Sejdou se a přes jisté rozpaky mají oba z první schůzky velmi dobrý pocit. Začnou se sbližovat, během tří měsíců však mezi nimi nedojde k jedinému polibku. Zejména Gregory je inteligencí, vtipem a nadhledem Rose nadšen a zakrátko ji požádá o ruku. Rose nabídku přijme, přestože se jí příliš nezdá jeho teorie o škodlivosti sexu pro šťastné manželství. Manželský život probíhá ke Gregoryho naprosté spokojenosti, takže si vůbec nevšimne, že se Rose do něj zamilovala a začínají jí něžnosti a fyzické projevy lásky chybět. Když už to nedokáže vydržet, pohádají se a naštvaná Rose nic nechápajícího manžela opustí. Oba si ovšem selhání vztahu vysvětlují po svém a oba špatně, což vede k tomu, že přes touhu po partnerově návratu podnikají pokusy, které vedou jen k dalšímu zklamání. Po poslední hádce je však víc než jasné, že "černý Petr" je na straně Gregoryho.

Zdroj: Nova

režie:
Barbra Streisand
 
 
hraje:
Barbra Streisand (Rose Morganová), Jeff Bridges (Gregory Larkin), Pierce Brosnan (Alex), George Segal (Henry Fine), Mimi Rogers (Claire), Brenda Vaccaro (Doris), Lauren Bacall (Hannah Morganová), Austin Pendleton (Barry), Elle Macpherson (Candy), Ali Marsh (studentka), Leslie Stefanson (Sara Myersová), Taina Elg (profesorka), Amber Smith (Felicia - video), Jennifer Gareis, Laura Bailey (druhé rande)
 
 
námět:
Richard LaGravenese (podle filmu Le miroir á deux faces (Dvoustranné zrcadlo, FR,1958))
 
 
scénář:
Richard LaGravenese
 
 
kamera:
Dante Spinotti, Andrzej Bartkowiak
 
 
hudba:
Marvin Hamlisch, Barbra Streisand (skladba Love Theme), R.J. Lange (píseň I've Finaly Found Someone), Jay Landers (supervize), Bryan Adams ("I Finally Found Someone")
 
 
výprava-architekt:
Tom John
 
 
kostýmy:
Theoni V. Aldredge
 
 
střih:
Jeff Werner
 
 
zvuk:
Thomas Nelson, Mark Larry
 
 
vedoucí produkce:
Cis Corman
 
 
produkce:
Barbra Streisand, Arnon Milchan
 
 
titulky-česká verze:
Lenka Pospíchalová
 
 
výtvarník:
Brick Mason
 
 
dabing:
Simona Stašová (Rose Morganová)
 
 
zpěv:
Brandon Quintin Adams (píseň I've Finaly Found Someone), Bryan Adams ("I Finally Found Someone")
 
 
text písně:
Barbra Streisand (píseň I've Finaly Found Someone)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.