Dům hrůzy (1976)

Dům hrůzy (Mansion of the Doomed)
60 %
 
 

Mansion of the Doomed

    Žánr: horor
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 89 min.
„Mějte se na pozoru před dr. Chaneyem... On je potřebuje!“
Proslulý oční chirurg dr. Leonard Chaney již delší dobu provádí experimenty s transplantacemi lidských očí. Když po těžké autonehodě, za kterou si dává vinu, jeho jediná a milovaná dcera Nancy oslepne, rozhodne se použít jednu z revolučních metod k obnovení jejího zraku. Musí jen získat vhodného dárce. Nejprve to zkusí s transplantacemi očí z těl mrtvých, ale tato metoda není úspěšná. Šílený chirurg se stává posedlý myšlenkou najít způsob, kterým by vrátil své dceři zrak. Nakonec se rozhodne, že potřebuje jedině živou oběť. Začne unášet mladé lidi a odstraňovat jim oči pro potřebnou transplantaci, která se stále nedaří … znovu… a znovu… a znovu. Suterén jeho panského domu se pomalu zaplňuje „dárci“, stává se žalářem, z kterého se snaží znetvoření zajatci uniknout a doktorovi se pomstít.

Znepokojivý a děsivý horor natočil jako jednu ze svých dvou nízkorozpočtových režijních prací výkonný herec Michael Pataki, obsazovaný často do nesympatických záporných postav. Šíleného očního chirurga si zahrál Richard Basehart, který začínal hereckou dráhu ve snímcích typu film-noir, jeho ochotnou manželku Katherine hrála přitažlivá Gloria Grahamová a kolegu dr. Bryana známý Lance Henriksen.  Autor: Veronika42

režie:
Michael Pataki
 
 
hraje:
Richard Basehart (dr. Leonard Chaney), Gloria Grahame (Katherine), Trish Stewart (Nancy Chaneyová), Lance Henriksen (dr, Dan Bryan), Vic Tayback (detektiv Simon), Simmy Bow (doktor v ambulanci), Arthur Space (Wino), Del Negro (černý sekundář), Libby Chase (Libby), Al Ferrara (Al), JoJo D'Amore (Georgio), Marilyn Joi (slečna Mathewsová)
 
 
scénář:
Frank Ray Perilli
 
 
kamera:
Andrew Davis
 
 
hudba:
Robert O. Ragland
 
 
střih:
Harry Keramidas
 
 
producent:
Charles Band
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.