Druhá strana půlnoci (1977)

Druhá strana půlnoci (The Other Side of Midnight)
90 %
 
 

The Other Side of Midnight

    Žánr: drama / romantický / thriller
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 165 min.
Melodramaticky laděný film Charlese Jarrotta, natočený podle bestselleru Sidneyho Sheldona, je emocionálně poutavou hrou o lásce, moci, pomstě a zoufalství.
Mladá naivní Francouzka Noelle se zamiluje během druhé světové války do amerického pilota, Larryho Douglase. Čeká, že se s ní Larry ožení, ale ten ji po skončení války opouští, vrací se do Ameriky a tam zakládá rodinu. Noelle začne prodávat své tělo, ale štěstěna je k ní milosrdná – stává se úspěšnou herečkou a provdá se za řeckého magnáta Constantina Demerise. Ale na Larryho nedokáže zapomenout. Když Larry v Americe krachuje a opouští svou ženu Cathy, Noelle ho najme jako soukromého pilota svého bohatého a mocného muže, aby se mohla mstít. Ale situace se vyvíjí úplně jinak, než předpokládala, Noelle a Larry se do sebe znovu zamilují. Ale tato hra podvodu nemá dlouhého trvání…  Autor: Veronika42

režie:
Charles Jarrott
 
 
hraje:
Marie-France Pisier (Noelle Page), John Beck (Larry Douglas), Susan Sarandon (Catherine Alexander Douglas), Raf Vallone (Constantin Demeris), Clu Gulager (Bill Fraser), Christian Marquand (Armand Gautier), Michael Lerner (Barbet), Sorrell Booke (Lanchon), Antony Ponzini (Paul Metaxas), Louis Zorich (Demonides), Charles Cioffi (Chotas), Dimitra Arliss (sestra Theresa), Jan Arvan (Warden), Josette Banzet (paní Rosa), John Chappell (Doc Petersen), Eunice Christopher (dozorkyně), Roger Etienne (Jacques Page), Howard Hesseman (O'Brien), Jacques Maury (Philippe Sorel)
 
 
námět:
Sidney Sheldon (stejnojmenný román)
 
 
scénář:
Herman Raucher, Daniel Taradash
 
 
kamera:
Fred J. Koenekamp
 
 
hudba:
Michel Legrand
 
 
střih:
Donn Cambern, Harold F. Kress
 
 
dabing:
Lucie Musílková (dramaturg dabingu)
 
 
masky:
Kaye Pownall (účesy)
 
 
výprava:
John DeCuir
 
 
producent:
Frank Yablans
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.