Druhá šance (1999)

Druhá šance (The Story of Us)
68.3 %
 
 

The Story of Us

Další název: Druhá šanca

    Žánr: melodrama
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 20.4.2000        
    Délka: 94 min.
„Může láska přežít patnáct let manželství?“
Hrdiny komorního snímku režiséra Roba Reinera je zdánlivě obyčejný manželský pár, spisovatel Ben Jordan a jeho žena Katie. K rodinnému obrázku patří i jejich dvě děti, desetiletá Erin a dvanáctiletý Josh. Po patnácti letech soužití už ve vztahu není vše tak, jak si představovali. Přesto pořád předstírají, že je vše celkem v pořádku. Když děti odjedou na letní tábor, Ben se přestěhuje do hotelu a Katie žije sama v jejich velkém domě. Najednou si ale oba vybavují i jiné, ty hezké momenty prvních let jejich života. Ben se cítí v hotelu osamělý a při návštěvě svého bývalého domova se oba na okamžik zase cítí jako milenci. Katie se v té době začne stýkat se společným přítelem Martym, s nímž navštěvuje kurzy thajské kuchyně. Během léta s Benem společně navštíví děti a jsou před nimi opět spokojenými rodiči. Ani jednomu se ale nechce říci dětem o rozpadu manželství a rozvodu. Kladou si znovu otázku, zda je možná ještě druhá šance.
Bruce Willis si zde místo akčního hrdiny zahrál citově nestabilního a ustaraného otce dvou dětí, kterému se sice nesplnily všechny jeho sny a ideály, ale pořád jistým způsobem miluje svoji ženu, představovanou Michelle Pfeifferovou. Druhou šancí je míněna spíše vzájemná tolerance a snaha o změnu sebe sama. Za zmínku stojí jednoduché a působivé písničky Erica Claptona, které dotvářejí atmosféru snímku.

Zdroj: ČT

režie:
Rob Reiner
 
 
hraje:
Bruce Willis (Ben Jordan), Michelle Pfeiffer (Katie Jordanová), Tim Matheson (Marty), Rob Reiner (Stan), Rita Wilson (Rachel), Paul Reiser (Dave), Julie Hagerty (Liza), Colleen Rennison (desetiletá Erin), Jake Sandvig (dvanáctiletý Josh), Jayne Meadows (Dot), Tom Poston (Harry), Betty White (Lillian), Red Buttons (Arnie), Alan Zweibel, Jessie Nelson, Michael Chapman, Jordan Lund, Renee Ridgeley (Sara)
 
 
scénář:
Alan Zweibel, Jessie Nelson
 
 
kamera:
Michael Chapman
 
 
hudba:
Eric Clapton, Marc Shaiman, June Pointer ("I'm So Excited")
 
 
výprava-architekt:
Lilly Kilvert
 
 
kostýmy:
Shay Cunliffe
 
 
střih:
Robert Leighton, Alan Edward Bell
 
 
zvuk:
Robert Eber
 
 
produkce:
Rob Reiner, Alan Zweibel, Jessie Nelson
 
 
titulky-česká verze:
Helena Rejžková
 
 
vizuální efekty:
Phil Holland
 
 
dramaturgie:
Lucie Musílková (dramaturg dabingu)
 
 
nahrál:
James Thatcher (hudebník: lesní roh)
 
 
výkonný producent:
Jeffrey Stott, Frank Capra
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.